KOWNACKI I HELENIUS W GRONIE POTENCJALNYCH RYWALI WILDERA?

Portal World Boxing News informuje, że oprócz wspominanego już wcześniej Charlesa Martina, na liście potencjalnych rywali wracającego wiosną byłego mistrza świata WBC wagi ciężkiej Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO) znajdują się Adam Kownacki (20-1, 15 KO) i Robert Helenius (30-3, 19 KO).

HEARN: WALKA WILDERA Z WHYTE'EM BYŁABY OGROMNA >>>

Fin i Polak mają się w marcu zmierzyć w rewanżowym pojedynku pod kuratelą projektu PBC. Pierwszą walkę w marcu zeszłego roku niespodziewanie wygrał przed czasem Helenius. Czy Wilder, jeden z najważniejszych zawodników PBC, pokrzyżuje rewanżowe plany "Babyface'a"? Trudno w tej chwili powiedzieć, na ile informacje na temat potencjalnej walki amerykańskiego "Bronze Bombera" z Polakiem są wiarygodne. Przypomnijmy, że w 2019 roku niepokonany wówczas Kownacki był blisko konfrontacji mistrzowskiej z Wilderem, ale ostatecznie do niej nie doszło.

Wilder wciąż próbuje prawnie wymusić na swoim pogromcy - obecnym mistrzu WBC wagi ciężkiej Tysonie Furym - stoczenie trzeciego starcia. Fury dąży jednak do walki z Anthonym Joshuą i wygląda na to, że szansa Wildera na trzecią konfrontację z "Królem Cyganów" staje się coraz mniej realna. Tymczasem otwiera się możliwość walki Wildera ze zwycięzcą marcowego rewanżu - Dillian Whyte vs Aleksander Powietkin II. Promotorowi Whyte'a, Eddie'emu Hearnowi bardzo podoba się pomysł starcia Whyte vs Wilder. Na razie jednak "Bronze Bomber" musi wygrać walkę powrotną.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 23-01-2021 10:23:56 
Na razie to do powrotnej walki Wildera musi w ogóle dojść. Jakiejkolwiek, żeby przynajmniej określić, czy z ciałem i formą fizyczną wszystko jest w porządku, bo jak jest z głową, to wiadomo.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 10:38:13 
Ja nie mam żadnych obaw o Wildera, bo to nawet nie był ciężki nokaut. Była dwa razy na deskach po których od razu wstawał i przegrał na stojąco. Ja mam obawy w druga stronę, czyli o pierwszego rywala Wildera, który może skończyć tragicznie, jeżeli Wilder będzie chciał na nim wylądować całą swoją złość. Oby nie był to nasz Adam, najbardziej chciałbym Whyta, bo tego Martina trochę jednak szkoda.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 23-01-2021 10:39:41 
Jeśli Adam dobrze zarobi, to niech w to idzie, ryzyko duże bo drugą porażka pod rząd byłaby bolesna. Z drugiej jednak strony szansa na walkę o pas za większe pieniądze jest chyba obecnie żadna, a Wilder po porażce może nie być w najlepszej dyspozycji.

Walka Whyte vs Wilder, to byłaby petarda, a wygrany mógłby walczyć o pasy z lepszym z dwójki Fury/Joshua.

Mam nadzieję, że Wilder wróci, bo kolorytu trochę dodaje w HW.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 23-01-2021 10:41:04 
Na moje, skoro Wilder nie zawalczy z Fury'm, czyli numerem 1 HW, to powinien celować w nr 2 HW, czyli Ortiza.Hehe, taki żarcik :)
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 10:46:55 
Ramirez82

Myślałem że nr 2 HW to jest twoja stara.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 10:59:40 
Nie wierzę, że sztab Wilder'a na pierwszą walkę weźmie kogoś takiego, jak Kownacki. Adam ma wiele wad, ale potrafi wywierać ciągłą presję, wyprowadzając bardzo dużo ciosów. To jest coś, czego "Alabama" nie lubi. W normalnych okolicznościach Amerykanin byłby faworytem, ale będzie to jego powrót, z bardzo wieloma niewiadomymi. Już prędzej jestem w stanie uwierzyć w Helenius'a.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 11:01:42 
Niby slugger bije swarmer'a, ale to jest zbyt wysokie ryzyko na powrót.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 23-01-2021 11:07:34 
Wilder nie jest Slugger'em to typowy puncher, a jak rywal pozwoli czyt. rusza się jak kukła(Stiverne) to wyłania się z niego normalnie bokser:)tak czy siak Kownacki w formie jest w stanie przegrać przez nokaut, albo przy dużej dozie szczęścia wygrać przez zamęczenie presją Deontay'a.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 11:20:49 
Nie rozumiem skąd to twierdzenie, że Wilder nie lubi presji. Przecież większość walk które toczył z lepszymi przeciwnikami walczył na wstecznym, skupiając się na skontrowaniu i atakował dopiero po trafieniu. Dla mnie Wilder to bardziej counter puncher tyle, że polujący na jeden idealny strzał. Wilder nie lubi bokserów śliskich, dobrze pracujących na nogach którzy są trudni do trafienia. Adam to jest zawodnik uszyty pod jego prawą rękę, który sam mu będzie wchodził na strzał.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 23-01-2021 12:28:52 
Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 10:46:55
Ramirez82

Myślałem że nr 2 HW to jest twoja stara.


Brawo, brawo! Nie ma jak to poziom rynsztoku. Zawsze ten sam, Covidek19.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 23-01-2021 14:09:48 
Ramirez82

Robi petardę bez skrupułów aby hajs się zgadzał.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-01-2021 14:20:45 
Ciężkie k.o. nie jest Adamowi potrzebne.

Z tak dziurawą obroną (Szpilka trafił Adama kilka razy czysto na szczękę w pierwszych dwóch rundach) to do takiego artysty nokautu nie ma co wychodzić.
To jakie oczko ma Wilder pokazał w walce ze Szpilką.


Wilder mógł wyglądać bardzo słabo z genialnym (obecnie, wcześniej było średnio a nawet słabo) Furym, ale takiego Adama ma szansę ustrzelić kilka razy w przeciągu 12 rund.

Adam ma średnie szanse aby ciosami z samych rąk posadzić Wildera.
 Autor komentarza: gluton
Data: 23-01-2021 14:38:35 
Adam pasuje Dzikiemu. Teraz praca nad obroną. Może to da więcej możliwości. Przy tsakiej petardzie Kownacki jest łatwym celem.Szkoda zdrowia. Trzeba wyciągnąć wnioski.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 14:53:29 
@Covid19

Wilder to pięściarz polujący na jeden cios, rzadko bije kombinacje, jego akcje są przewidywalne, nie jest super mobilny w ringu, ma ograniczone możliwości techniczne. To są cechy slugger'a. To co różni go od tego stylu, to brak ciosów podbródkowych, być może siła fizyczna (chociaż potrafił przestawiać Ortiz'a) i duża dynamika z jaką bije uderzenia. Zgodzę się, że również bardzo dobrze kontruje, ale slugger też to potrafi. Być może "Alabama" nie jest książkowym przykładem tego stylu, ale ma większość cech, które ten styl posiada i przynajmniej dla mnie jest slugger'em.

"Nie rozumiem skąd to twierdzenie, że Wilder nie lubi presji. Przecież większość walk które toczył z lepszymi przeciwnikami walczył na wstecznym, skupiając się na skontrowaniu i atakował dopiero po trafieniu."

Przepraszam, ale my chyba się nie rozumiemy. Nie licząc Fury'ego z ostatniego pojedynku, to ja nie pamiętam, żeby ktoś ciągle "siedział" na Wilder'ze w stylu swarmer'a. Przecież wtedy wyszło, jak "Alabama" potrafi sobie radzić z presją.

Nie mówię, że Amerykanin nie jest w stanie pokonać Adama, bo JEST. Ale jednak patrząc na przebieg ostatniej jego walki i styl Kownackiego, to ja odradzałbym mu teraz taką konfrontację.
 Autor komentarza: Akwizytor41
Data: 23-01-2021 15:24:39 
Styl robi walkę - w mojej wyobraźni styl Adama to idealny materiał na ciężkie KO w starciu z Wilderem.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 15:31:04 
Up

Normalnie, Wilder sprzed "gwałtu" z Fury'm byłby sporym faworytem w walce z Kownackim. Jednak, ja mam na uwadze, to, że jest to jego powrót. Nie znamy jego stanu mentalnego po tej porażce i mam spore wątpliwości, czy jest dobrym pomysłem, konfrontować go z kimś, kto ciągle naciera i bije dużo ciosów. Uważam, że jest to niepotrzebne ryzyko.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 16:03:27 
trashtalk

Wilder walczył choćby z Arreolą który jest typowym swarmerem, oczywiście past prime, ale ten sam Arreola 3 lata później walczył z Adamem jak równy z równym, a Wilder się z nim dosłownie bawił.

https://www.youtube.com/watch?v=tAs33hn0f4o


W mojej ocenie Wilder nie ma problemu z samą presją, tylko jak się tą presje połączy z dobrą pracą nóg i jeszcze trzeba być na tyle silnym, żeby w klinczu stłamsić Wildera. Uważam że nikt z obecnej wagi ciężkiej nie jest w stanie zrobić tego co Fury.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 23-01-2021 16:10:30 
Nie bierzecie pod uwagę tego że Adaś też jest po porażce przed czasem i nie wiadomo jak to na niego wpłynęło. Wilder to teraz też wielka niewiadoma ale jak chce jeszcze się liczyć w poważnym boksie to takiego Kownackiego powinien odprawić bez problemu przed czasem swoim firmowym prawym. Adamowi szans nie ma co odbierać ale nie są one większe niż 20 procent, ale zawsze jakieś są bo Deontay nie ma półdystansu. Mam podejrzenie że Wilder powróci do nokautowania bumów jako mistrz brał ogórków to teraz wszystko możliwe:P
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 16:33:41 
@Covid19

Chyba zapomniałeś w jakiej formie był Arreola, w starciu z Wilder'em. Nie posiłkowałbym się typ przykładem, bo jest trochę nie na miejscu.

Wydaje mi się, że nie do końca rozumiesz, o co mi chodzi. Broń Boże, ja w żadnym momencie nie twierdzę, że Kownacki jest poza zasięgiem "Alabamy". W normalnych okolicznościach, wg mnie, on by sobie z Kownackim poradził, ale pchać go na niego, w jego pierwszej walce, po takiej porażce, jest niepotrzebne. Już dużo lepszym pomysłem jest Martin, lub Helenius.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 16:43:03 
trashtalk

Trzy lata później w walce z Adamem był w lepszej formie? Doskonale rozumiem o co ci chodzi, o presje i dużo ciosów. Moim zdaniem na Wildera to za mało. Uważam że ktoś z taką obroną i pracą nóg jak Adam nie powinien w ogóle wychodzić do Wildera.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 17:04:44 
@Covid19

A nie był? Obejrzyj sobie walkę z Wilder'em, a później z Kownackim i odpowiedz sobie na pytanie, gdzie zaprezentował się lepiej. Abstrahując już od tego, z kim walczył. W pojedynku z Amerykaninem, on oddychał "rękawami" już po 3 rundach. W walce z Polakiem, on przeboksował 12 rund, gdzie tempo było dużo większe.

Gdyby Wilder nie wracał po porażce, to nie miałbym żadnych obiekcji, żeby walczył z Kownackim. Wg mnie, to nie jest wymarzony rywal na powrót. Stan jego "mentalu" jest nieznany. Nie wiadomo, jak zareaguje, na nacierającego i nieustępliwego rywala. To jest tylko moja optyka na ten temat i zgadzać się nie musimy.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 17:41:41 
trashtalk

Czyli wnioskujesz, że miał lepszą formę po tym, że lepiej wyglądał w walce? A czy w boksie nie jest tak, że walczy się tak, jak przeciwnik pozwala? To tak jak z tym pisaniem przez niektórych tutaj, że Kliczko wyszedł w lepszej formie na Joshue niż dwa lata wcześniej na Furego, bo tak wynika z przebiegu walki. A czy nie mogło być tak, że Fury Kliczce na więcej nie pozwolił? To już prędzej po kilogramach można ocenić czyjąś formę, niż po walkach korespondencyjnych, gdzie style też robią walkę. Moim zdaniem Arreola wyszedł w porównywalnej formie na Wildera i na Kownackiego. Na Wildera miał bodajże 2 funty więcej, ale był 3 lata młodszy.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 23-01-2021 17:54:14 
Adam to niech najpierw Heleniusa pokona. Helenius ciężko trenuje, wrzuca zdjęcia z treningów, a Adam dalej spasiony dwa podbródki, zdjęcia z rodziną, kibicami, i jak gra w szachy. Na obóz żaden nie pojechał, nawet chyba nie widziałem, żeby sparował z kimś, kto jest postury Heleniusa.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 18:04:38 
@Covid19

Oczywiście, że układ styli zawsze odgrywa dużą rolę. Ale ja mówiąc o formie, w tym przypadku odnoszę się do formy fizycznej. W walce z Wilder'em on walczył na "oparach", po kilku rundach. Znamienne bylo to, że chyba "Alabama" od 4 rundy nabawił się kontuzji ręki, a i tak Chris nie był w stanie nic zrobić, bo nie miał sił. Zresztą z tego, co pamiętam, to on wskoczył w zastępstwie za kogoś (chyba za Ortiz'a) i nie miał pełnego obozu.

Wiem o tym, że Kownacki mu pasował stylowo, ale żeby móc się tłuc 12 rund, trzeba być dobrze przygotowanym kondycyjnie. Argument z wagą nie jest do końca trafny, bo nie zawsze jest tak, że waga jest wykładnikiem przygotowania fizycznego.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 19:31:54 
trashtalk

A nie mógł być po prostu zmęczony bardziej wymagającym przeciwnikiem? Przyjmowanie ciosów od Wildera to nie jest to samo co przyjmowanie ciosów od Kownackiego. Praca w klinczu z Kownackim to też nie jest to samo co praca w klinczu z o głowę większym Wilderem itd.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 23-01-2021 19:42:08 
Z Wilderem wszedł w zastępstwie pod Adama miał pełny obóz i to jest ta subtelna różnica...
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 23-01-2021 19:42:09 
Z Wilderem wszedł w zastępstwie pod Adama miał pełny obóz i to jest ta subtelna różnica...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 20:12:24 
@Covid19

Hmm, w taki sposób, to my możemy kwestionować każdą walkę. W pełni się z Tobą zgadzam, że z pewnością ciosy Wilder'a robią większą robotę, niż Kownackiego. Ale Polak słabo nie bije i zadał ich ponad 200 więcej, niż "Alabama". Teraz klincz, również zgoda, że o głowę większy przeciwnik, jest ciężki do klinczowania, ale "Bronze Bomber" mistrzem klinczu nie jest i ważył 10 kg mniej, niż Chris. Polak za to ważył ponad 10 kg więcej. Mniejsza z tym. Może już zostawmy ten temat. Niech każdy sobie sam oceni formę fizyczna Arreola'i w obu walkach.

Koniec końców, to nie jest główny "point" naszej dyskusji. Chcialbym zaznaczyć, że "Koszmar" z pojedynku z Polakiem i tak nie wygrałby z Wilder'em, będącym w swojej najwyższej formie. Przypominam poraz kolejny, że moje wątpliwości odnaszą się tylko, do kwestii walki na "powrót", a nie do oceny szans "w ogóle", bo normalnie nie byłoby o czym dyskutować.

Jeszcze wracając do pięściarzy, którzy mogliby dać radę pokonać Wilder'a (w pełni formy), w stylu Fury'ego, to wg mnie, jest ich dwóch. Ruiz i AJ. Zaznaczam, że nie mówię, że na pewno by się tak stało, ale mieliby duże szanse.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 20:19:22 
@EwaBrodnicka

Można jeszcze raz, tylko bardziej zrozumiale? Czyli jak, Wilder miał bić się z Kownackim, a wskoczył Arreola, czy Arreola miał bić się z Adamem, ale bił się w zastępstwie za kogoś z "Alabamą"?
 Autor komentarza: COVID19
Data: 23-01-2021 20:32:01 
EwaBrodnicka

No i na Adama wyszedł 3 lata po Wilderze, to też jest subtelna różnica.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 20:43:20 
Jeżeli chodzi Ci, że niby w 2016 roku Arreola miał bić się z Kownackim, a finalnie wskoczył w zastępstwie, do walki z Wilder'em, to albo ja nie pamiętam, że na wtedy,w ogóle, był temat takiej walki, albo po prostu Tobie coś się pomyliło.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 23-01-2021 20:53:09 
Sprostowanie ode mnie, Arreola wskoczył za Povietkin'a, a nie za Ortiz'a.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 24-01-2021 14:46:37 
Widzę intelektualne asy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, ale czego się spodziewać...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 24-01-2021 15:13:52 
@EwaBrodnicka

Ok, chyba w końcu rozumiem, o co Ci chodziło. Dam Ci takiego "tipa". Następnym razem używaj dobrze interpunkcji, bo potem wychodzą niedopowiedzenia.

Gdybyś wyglądało to tak:
"Z Wilderem wszedł w zastępstwie, pod Adama miał pełny obóz i to jest ta subtelna różnica..."

Nie byłoby żadnych wątpliwości:-). Pozdrawiam
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 24-01-2021 15:17:54 
*Gdyby
 Autor komentarza: COVID19
Data: 24-01-2021 15:20:52 
Co za matoł, pisać nie umie, a czytania wymaga, EwaBrodnicka - won pod kamień cwelu jebany.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 24-01-2021 15:41:21 
Dobrze już idę może być granit? czy pod bazalt się schować? @trashtalk może nie ma przecinka ale nie wiem jak można to inaczej zrozumieć ???
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 24-01-2021 15:59:43 
@EwaBrodnicka

Szczerze, to ja Cię zrozumiałem w ten sposób, że Arreola walczył z Wilder'em w zastępstwie, przygotowując się pod Adama. Do tego, miał pełny obóz. Nieźle, co? Koniec końców, ważne, że w końcu doszliśmy do porozumienia:-).
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 24-01-2021 16:10:47 
No i git, a wirus dalej zaraża ale ja jestem odporny :P
 Autor komentarza: COVID19
Data: 24-01-2021 16:17:45 
EwaBrodnicka wszedłeś tu jak debil, napisałeś jak kretyn, a zamiast przyjść i się poprawić, bo to ty źle napisałeś, a nie ktoś źle przeczytał, to wlazłeś tu jak imbecyl i jedziesz od intelektualnych asów. Warto by było się zastanowić kto zaczyna siać ferment na tym forum, a dopiero potem zgłaszać swe pretensje do administracji.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 24-01-2021 16:32:21 
kto sieje ferment każdy widzi a jak ktoś ma problemy z czytaniem to nie moja wina
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.