HITOWA WALKA STURM vs FEIGENBUTZ PLANOWANA NA KWIECIEŃ

Były mistrz świata i jeden z największych gwiazdorów niemieckiego boksu, Felix Sturm (41-5-3, 18 KO) wrócił w grudniu po prawie pięcioletniej przerwie zwycięstwem nad Timo Rostem w wadze super średniej (z kilogramową tolerancją). Na kwiecień była planowana walka z innym słynnym weteranem - Jurgenem Braehmerem, ale teraz mówi się o nowym rywalu. I to rywalu bardzo ciekawym - Vincencie Feigenbutzu (32-3, 28 KO).

25-letni Feigenbutz jest dobrze znany polskim kibicom - w 2013 i 2014 roku wygrał w naszym kraju przed czasem kolejno z Maciejem Miszkiniem i Andrzejem Sołdrą. Potem przez lata umacniał swoją markę potężnie bijącego zawodnika, jednak widać też było ograniczenia w jego boksie. Odsłonił je zwłaszcza Caleb Plant, mistrz świata IBF w wadze super średniej, który zdominował i rozbił Niemca przez TKO w lutym zeszłego roku. Następnie Vincent pokonał jednogłośnie na punkty niezłego Jamę Saidiego w sierpniowej walce powrotnej w wadze średniej.

Promowany przez Universum Felix Sturm ma już 41 lat na karku, a w 2019 i 2020 spędził w areszcie i więzieniu niemal rok (skazano go za oszustwa podatkowe na trzy lata, stosunkowo szybko wyszedł jednak na wolność). Został także uznany za winnego ws. napaści oraz naruszenia prawa antydopingowego. Mimo to udało mu się z kłopotów wykaraskać i wznowił karierę. Kiedyś byłby w walce z promowanym przez Sauerland Promotion Feigenbutzem dużym faworytem, dziś będzie to pojedynek dwóch pokoleń, w którym młody osiłek wejdzie do ringu jako dużo wyżej notowany pięściarz. Do ustalenia pozostaje podobno przede wszystkim kategoria wagowa. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 20-01-2021 20:20:17 
Bardzo ciekawe zestawienie. Chętnie zobaczę tu pierwsze typy buków. W chwili obecnej mimo wszystko jednak Vincent byłby faworytem.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 20-01-2021 22:05:07 
Jeśli ze Sturma zostało choćby 50%, to wygra na punkty bez chwili zagrożenia.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 21-01-2021 00:26:28 
Zgadzam się, a dokładniej przy założeniu, że Sturma zostąło 50% i że Feigenbutz nie robi postepów.
 Autor komentarza: przemyto
Data: 21-01-2021 10:52:00 
Na pewno na rynku niemieckim to bedzie oczekiwane starcie. Sturm był przez lata w czołówce, czy raczej szerokiej czołówce. Z kolei Feigenbutz chyba raczej mistrzem swiata nie bedzie, nie zmienia to faktu, że to bokser silny i efektownie walczacy. Z drugiej strony kto wie? Mam nadzieję, że walka bedzie ciekawa i emocjonujaca.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-01-2021 10:55:36 
Nie zdziwi mnie wygrana Sturma. Feigenbutz to prosty, silny kołek, co już pokazało wielu wcale nie tak wybitnych pieściarzy..
 Autor komentarza: marcinm
Data: 21-01-2021 14:40:20 
@MLJ
zgadzam sie z ocena Feigenbutza, nie zmienia to jednak faktu że Sturm swoje lata ma i nie bylo go w ringu dosyc dlugo (tzn niby walczyl w grudniu ale nie mam pojecia jak ta walka wyglada), a nawet przed odsiadka to on juz nie blyszczal w ringu (co opisywalem w artykule zwiazanym z jego niedoszla walka z Braehmerem).

Zobaczymy też ile silnych układów stoi jeszcze za Sturmem, bo nie mozna tu wykluczyc jakiegos walka na jego korzysc :D ale w mojej opinii mlody go jednak przelamie lub fizycznie zdominuje, mimo ze jest o wiele gorzej wyszkolonym zawodnikiem i prime Sturm zrobilby go do zera
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.