TRENER FURY'EGO: TYSON ZNOKAUTUJE JOSHUĘ NA POCZĄTKU WALKI

Dwie planowane na ten rok walki o miano niekwestionowanego czempiona wagi ciężkiej - mistrz świata WBC Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) kontra mistrz IBF, WBA i WBO Anthony Joshua (24-1, 22 KO) - są coraz bliżej. Tymczasem trener Fury'ego, Javan Hill przedstawił obszerne refleksje na temat swojej współpracy z charyzmatycznym olbrzymem, a także typ na jego walkę z Joshuą.

'NEGOCJACJE W SPRAWIE WALKI FURY vs JOSHUA IDĄ WSPANIALE' >>>

- Spędziłem ostatnio dwa i pół miesiąca w Wielkiej Brytanii, teraz pracuję w USA. Tymczasem Tyson wciąż trenuje, trzyma formę. Treningi to teraz jego styl życia, nie odpuszcza (...) Wciąż wraca się do walki z Deontayem Wilderem: no cóż, oszukaliśmy ludzi, bo nie znokautowaliśmy Wildera w drugiej rundzie, czyli tak jak zapowiadaliśmy. Rozbiliśmy go na amen dopiero w siódmej. Teraz niektórzy ludzie mają na temat tej walki różne opinie, padają oskarżenia, nie uciekam przed żadnym wywiadem, ale nie mam już nic więcej do dodania na ten temat. Jestem dla tych ludzi terapeutą, mogą mi się wygadać, mam nadzieję, że im pomogłem - powiedział Hill.

- Dobrze mi się pracuje z Tysonem, on uczy się ode mnie, a ja od niego. Musieliśmy się też zaadaptować do sytuacji związanej z koronawirusem. Mamy świetne relacje. Pamiętam, jak Tyson wszedł lata temu do gymu Kronk w Detroit i ktoś powiedział, że to przyszły mistrz świata. Byłem wtedy zajęty pracą i nie zwracałem na niego wielkiej uwagi. On szukał Emanuela Stewarda, ale powiedziałem, że może się przebrać i zacząć trening. Tyson zaczął się ruszać i byłem pod wrażeniem jego atletyczności, lekkości poruszania się w ringu i kondycji. Od początku widzieliśmy z Emanuelem to coś, co ma Tyson. Ale chciałem zobaczyć jeszcze więcej. Pełniejszy obraz jego możliwości miałem 22 lutego zeszłego roku, w drugiej walce z Wilderem - dodał Amerykanin.

- Myślę, że Tyson ma cechy Lennoxa Lewisa i Władimira Kliczki (Emanuel Steward trenował obu ww. czempionów, więc Hill świetnie ich zna - przyp.red.). Dokłada jednak do tego więcej. Ma wszystkie bokserskie narzędzia, które mieli Lennox i Władimir, ale ma też unikalną charyzmę i polot, które wnoszą go na inny poziom (...) Nie chcę zmieniać jego osobowości, on nie tylko gada, on popiera gadkę czynami. Tyson ma wyjątkową osobowość i styl. Zaufał mi w stu procentach, słuchał poleceń jak żołnierz, choć ma taką ringową inteligencję, że potrafi sam dokonywać zmian podczas walki. Przed pojedynkiem z Wilderem niczego nie kwestionował, zadawał pytania jak dobry uczeń i wierzył w mój plan. Pracowaliśmy nad stylem Kronk, nad agresją i nokautami. Jestem bezpośrednim człowiekiem, zawsze daję z siebie sto procent, by wykonać robotę. "Javan Hill trenuje mężczyzn, by niszczyli w ringu innych mężczyzn": taki opis mojej pracy mi się podoba. Pracujemy nad wieloma rzeczami, ale główne założenie pozostaje to samo: nokaut. Chciałbym zobaczyć walkę Tysona z Anthonym Joshuą, mógłby też walczyć trzeci raz z Wilderem, czemu nie - kontynuował "Sugar".

- Podobała mi się walka Anthony'ego Joshuy z Kubratem Pulewem. Joshua pokazał wiele rzeczy. To był bardzo dobry, ekscytujący występ (...) Mieszkałem z Andym Lee (byłym mistrzem świata, jednym z członków teamu Fury'ego - przyp.red.) przez kilka lat w jednym domu w Detroit. Andy zadzwonił do mnie i zaproponował mi pracę z Tysonem, jesteśmy z Andym bliskimi przyjaciółmi. Emanuel Steward nauczył mnie, by traktować ludzi tak, jak sami chcemy być traktowani. To niby proste, ale w praktyce dość trudne. Emanuel był dla mnie jak ojciec. Codziennie o nim myślę. O tym, jak wzbogacił moje życie, o dobrych chwilach razem (...) Mój typ na walkę Fury vs Joshua? Tyson Fury znokautuje Joshuę na początku walki - podsumował temat krzewiciel wielkiej tradycji gymu Kronk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 13-01-2021 21:26:59 
Wszyscy tak mówią bo portfel będzie bardziej pełny nie ważne że Tayson przegra przez KO mówimy wszystko aby zarobić nasze słowo się nie liczy :)
 Autor komentarza: krzysiek123777
Data: 14-01-2021 01:06:35 
stawiam na aj chyba ze znowu cos bedzie kombinowal przy rekawicach
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 14-01-2021 04:43:13 
Mało prawdopodobne żeby znokautował Aj na początku walki, już prędzej sam dostanie ko. Tyson nie mógł wykończyć nieprzytomnego od 3 rundy Wildera tak samo nie mógł skończyć Wallina, więc nie wiem dlaczego po jednym nokaucie robi się z niego punchera.
 Autor komentarza: nonitek
Data: 14-01-2021 09:24:05 
Tyson puncherem nie jest, ale nie zdziwiłaby mnie wygrana przed czasem
 Autor komentarza: BOXER
Data: 14-01-2021 09:35:49 
Tyson na znokautowanie Antka ma tylko szanse jak Antek się wypompuje po ataku jak z Władem .
Jeżeli do tego nie dopuści to Tyson nie ma szans na znokautowanie Antka.
Nie biore pod uwagę rękawic i uderzeń nasadą jak w WILDERA .
 Autor komentarza: COVID19
Data: 14-01-2021 11:10:35 
Mało prawdopodobne, musiałby trafić takim ciosem jakim trafił Wildera, ale w drugiej fazie walki spokojnie może znokautować Joshue.
 Autor komentarza: MODM
Data: 14-01-2021 11:40:43 
Joshua robi pod siebie jak coś idzie nie po jego myśli, jak Fury narzuci presing jak z Wilderem to czasówka bardzo prawdopodobna. Klincze i przepychanki też nie pomogą Antoniemu np Fury o wiele silniejszy
 Autor komentarza: MODM
Data: 14-01-2021 11:41:17 
Bo*
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 14-01-2021 11:50:40 
Jeszcze troche fani kulturysty przekonacie sie czym jest ten sport Fury przed czasem albo ud z wygranymi wszystkimi rundami.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 14-01-2021 13:14:58 
Ludzie zapominają o kilku faktach.

Tyson nie jest puncherem bo nie skończył Wildera szybciej... Wilder udowodnił już wcześniej, choćby w walce z Ortizem, że potrafi przyjąć. Fury puncherem faktycznie nie jest, ale do zastopowania AJa wcale nie trzeba nim być.

Fury wcale nie kłamie, że AJ to przeciwnik uszyty dla niego pod wymiar. To rozwinięta i bardziej agresywna wesja robowłada. Ok, ma nie 2 ale 4 ciosy i więcej agresji ale cyganowi nie zrobi to wielkiej różnicy. Tak samo zgwałci go mentalnie przed walką a w ringu zneutralizuje jego ofensywe, nie da mu 5 sekund na odpoczynek i przemyślenie strategii.

AJ nie walczył nigdy z nikim tak dużym! Większym gościem z większym zasiegiem, nie ustępujacym siłą fizyczną. To robiło różnicę w walkach Furyego z Kliczko i Wilderem, tak samo będzie i tym razem.


Joshua jest bardzo niebezpieczny, eksplozywny, bije mocno, potrafi kończyć naruszonych przeciwników, dużą przesadą jest stawiać go na przegranej pozycji bo może jak najbardziej wygrać przed czasem. Na punkty? Nie ma takiej opcji, chyba ze posadzki kilka razy Furego ale nie skończy go przed czasem. Po stronie Furyego jest zdecydowanie więcej atutów:

Siła fizyczna - remis
Warunki fizyczne- Fury
Psychika - Fury
Technika - Fury|
Szybkość - remis
Praca nóg - Fury
Szybkość - remis
siła ciosu - AJ
Szczęka - remis
 Autor komentarza: Pismen
Data: 14-01-2021 13:18:08 
Obrona - Fury

To jest 5:1 dla cygana, ewentualnie 4:2 jeśli ktoś się uprze, że silniejszy fizycznie jest AJ (zobaczymy w ringu ale nie sądzę)

Mimo to jest to bardzo równe zestawienie, najlepsze jakie można zrobić w wadze ciężkiej. Fury faworytem 60:40
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 14-01-2021 13:56:48 
@Pismen Szczeka to zdecydowanie Fury bo Joshua po przyjęciu od Wildera nie wstaje.
 Autor komentarza: COVID19
Data: 14-01-2021 14:00:15 
,,To rozwinięta i bardziej agresywna wesja robowłada''


Może tak było, ale tylko do walki z Władem, obecny Joshua jest jeszcze bardziej zachowawczy niż młody Kliczko.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 14-01-2021 14:57:02 
Mozna sobie budować takie wyliczenia atutów i wad danego zawodnika, ale punkty, które tutaj zostały przytoczone można by było przenieść na walkę Kliczko vs Fury, a jak się okazało Tyson tam Kliczki nie zdominował, dali dość równy pojedynek.
Joshua to jednak bardziej wszechstronny zawodnik, zdecydowanie lepiej radzący sobie w półdystansie, do tego bardziej wybuchowy, który potrafi przyspieszyć i rzucić serią ciosów, Wład tego nie robił.
Dodatkowo Wład zupełnie nie obijał dołów, AJ to robi.
Walka Tysona z Władem była szachami, AJ też może tak walczyć i zapewne w takich szachach przegrałby podobnie jak Wład, ale on ma te swoje przyspieszenia i kombinacje, którymi przy dziobaniu się jabami, może zdobywać rundy.

Dla mnie jest to walka z otwartym wynikiem, Fury jest faworytem, ale nieznacznym, KO w jedną lub drugą stronę możliwe, pkt rozstrzygnięcie na korzyść jednego czy drugiego również.
 Autor komentarza: Fakulaev
Data: 14-01-2021 16:12:14 
@rocky86 Co z tych atutów skoro w kryzysowej sytuacji zachowa sie jak z Ruizem czyli podda?
 Autor komentarza: rocky86
Data: 14-01-2021 17:35:31 
Jak dotąd w kryzysowej sytuacji znalazł się 3 razy (Whyte, Kliczko, Ruiz) i tylko raz zachował się w sposób, który mógł sugerować, że ma dość. W pozostałych dwóch sytuacjach przetrwał kryzys i zakończył walki przez KO.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 14-01-2021 18:11:57 
Nie rozumiem, dlaczego Fury jest silniejszy lub ma siłę podobną do Joshuy? Bo jest wyższy i bardziej ulany? AJ to same mięśnie, tj. wybuchowość, zryw, rozrywanie klinczów i gonitwa po ringu. Tutaj jakoś nie widzę Furego. AJ go stłamsi i przepchnie bez problemu. Co do techniki to Joshua jest bardziej szablonowy, uszyty, a Fury jest takim paralitykiem, dużo przyruchów, dziwnych gestów. To jest znowu po stronie Furego. Potrafi frustrować przeciwnika tymi kąsanymi prostymi i ma lepszą pracę nóg. Ktoś tam stawia 60 do 40 dla Furego, ja wręcz odwrotnie to widzę. Chyba jednak Joshua w którymś momencie zerwie się jak na Kliczkę, podkręci tempo i rozszarpie Furego. Z Wildera robiło się ekstra boksera, ale to jednak surowy rzemieślnik bez techniki. Joshua to inna bajka, dużo więcej potrafi.
 Autor komentarza: KECZAP
Data: 14-01-2021 18:39:48 
Moke555

Czy ty ku.wa chłopie jesteś normalny?AJ rozszarpie Furego?On nie mógł narzucić większej presji na małego ulanego Ruiza czy starego Puleva a ma to zrobić z gościem swoich rozmiarów, który o niebo lepiej się rusza i jest na dodatek w swoim prime?Weź się lepiej zajmij czym innym bo o boksie to Ty nie masz zielonego pojęcia.Nawet taki Parker, który mogłby cyganowi buty czyścić unikał bez problemów ataķów Joshuy a Ty chcesz ludziom wmówić, że AJ stłamsi Furego?Po walce zobaczysz jak bardzo się myliłeś.
 Autor komentarza: Soku
Data: 14-01-2021 20:04:44 
Łajder miał kłopot, bo walczył z Resztą Świata. Sędziami, trenerem, rękawicami, zatrutą wodą, zbyt ciężkim strojem... no i jeszcze ten cholerny Fury.

Nie wymieniłem czegoś? Możliwe, sporo tego było.
:
 Autor komentarza: Mike555
Data: 15-01-2021 22:01:04 
KECZAP
Lepiej ty się zajmij pielęgnowaniem roślin ( nie obrażając ogrodników ), jak masz się za "wielkiego znawcę", a nawet nie wiesz albo udajesz, że Joshua nie mógł narzucić presji na Puleva czy Ruiza. Człowieku, Puleva to on mógł rozwalić w 1 rundzie, ale wolał, nie wiedząc czemu po prostu się z nim pobawić. Ruiza przecież w 1 walce też dociskał, ale się przejechał i później miał go po prostu wypunktować. Nawet taki Parker mówisz...tak chciałem zauważyć, że Parker to czołówka HW i wcale nie byłby to łatwy przeciwnik dla nikogo z top10. Myślisz, że Joshua to surowy Wilder na kogucich nóżkach, bazujący na ciosach kraulem? Zobaczymy, co powiesz jak Cygan klaśnie o ring.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.