EUBANK JR I JEGO PROMOTOR: CELEM NUMER JEDEN WALKA Z GOŁOWKINEM!

Walka z Giennadijem Gołowkinem (41-1-1, 36 KO) - to cel numer jeden Chrisa Eubanka Jr (29-2, 22 KO) i jego nowych promotorów, grupy Team Sauerland.

O ciekawym transferze Anglika do niemieckiej stajni informowaliśmy Was w niedzielę. Plany są bardzo ambitne.

- Na samym szczycie naszej listy jest nazwisko Gołowkina i tej walki chcemy najbardziej. Chris chce rządzić wagą średnią, a żeby to zrobić, musi rozprawić się właśnie z tym zawodnikiem. To Gołowkin jest w tym momencie facetem do pobicia, by móc się nazywać numerem jeden wagi średniej. Zresztą tak to wygląda już od dekady, to Gołowkin jest legendą i numerem jeden tej kategorii. Taki pojedynek mógłby odbyć się zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Ameryce - mówi Kalle Sauerland.

- Są oczywiście też inne bardzo ciekawe opcje dla Chrisa. W Wielkiej Brytanii ciekawa byłaby walka Liamem Williamsem, który jest obowiązkowym pretendentem do pasa WBO. Mistrzem WBA jest Ryota Murata, a przecież pas WBA w wersji tymczasowej należy właśnie do Chrisa, więc to kolejna ciekawa opcja. Zobaczymy co postanowi federacja, być może nakaże Muracie i Eubankowi walkę. Taka potyczka mogłaby odbyć się w Wielkiej Brytanii albo dla odmiany w Japonii. Rzucam luźno kolejne nazwisko, Kell Brook. Co myślicie o takim zestawieniu? Przecież Brook mierzył się już w wadze średniej z Gołowkinem i wyglądał wtedy naprawdę dobrze. Inny wariant to Liam Smith. Naprawdę w samej tylko Wielkiej Brytanii jest kilka bardzo interesujących walk do zrobienia dla Chrisa, choć naszym priorytetem jest Gołowkin. Pomijam w tej układance Billy'ego Joe Saundersa, bo on chyba ma już zapewnioną walkę z Canelo, ale ten rewanż również byłby wielkim wydarzeniem. Gdy sytuacja już wróci do normy, brytyjscy kibice zapełniliby każdy stadion przy okazji rewanżu Eubanka z Saundersem - kontynuował nowy promotor Eubanka Juniora.

- Chris długo pozostawał nieaktywny, bierzemy więc pod uwagę jedną przejściową i nieco łatwiejszą walkę, choć nie wiem, czy on i jego ojciec zgodzą się w ogóle na coś takiego. Oni chcą dużych nazwisk. Jeśli jednak zgodzą się na łatwiejszego zawodnika na przetarcie, chcemy zorganizować Chrisowi trzy walki w tym roku, w tym dwie duże - dodał Sauerland.

TRENER CANELO: GOŁOWKIN PO REWANŻU NIE JEST JUŻ TYM SAMYM ZAWODNIKIEM >>>

- Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wrócę na ring w Wielkiej Brytanii, z drugiej strony mistrzowie wagi średniej boksują raczej w Ameryce. Na moim celowniku są wszyscy mistrzowie w tym limicie, ale na samym szczycie listy znajduje się Gołowkin. Od lat powtarzam, że mogę go pokonać. Dużo sensu miałaby też walka Muratą. Chcę wrócić w przeciągu dwóch-trzech miesięcy, a potem już regularnie startować. Żałuję, że wcześniej na mojej drodze nie stanął Roy Jones Jr, ale lepiej późno niż wcale. On jest geniuszem i pozostanie w moim narożniku do końca mojej kariery - dodał sam Eubank Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-01-2021 20:23:41 
Gdyby GGG wziął taka walkę to podreperowałby sobie swoje resume po takich walkach jak Rolls czy Szaramata. To byłby dla niego dobry skalp na zakończenie kariery. Kazach w tym roku skończy 39 lat więc zakładam że gdyby nie dogadałby się z Rudym, który tym razem ma szanse ostro go zastopować, to może ma jeszcze ze 2-3 walki przed emeryturą.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.