W TYM TYGODNIU POZNAMY DATĘ WALKI GŁOWACKI-OKOLIE O PAS WBO!

Organizacja British Boxing Board of Control odmrozi boks w Wielkiej Brytanii od połowy lutego. Od razu na te wieści zareagował promotor Eddie Hearn.

Szef grupy Matchroom poinformował, że jeszcze w tym tygodniu ogłosi pięć dużych gal swojej stajni. To dla nas bardzo istotna, bo na rozpisce jednej z nich Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO) i Lawrence Okolie (15-0, 12 KO) zaboksują o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO wagi junior ciężkiej. Ma również zostać ogłoszona data rewanżu Powietkin vs Whyte.

"To dla nas świetne informacje. Jeszcze w tym tygodniu ogłosimy pięć gal w samej Wielkiej Brytanii" - napisał Hearn w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że do walki Głowacki vs Okolie miało dojść już 12 grudnia, jednak w organizmie Polaka stwierdzono obecność covid-19. Zastąpił go inny z naszych rodaków - Nikodem Jeżewski. Anglik szybko i brutalnie rozprawił się z Jeżewskim (TKO 2), lecz pojedynek nie miał statusu mistrzowskiego.

Popularny "Główka" już dwukrotnie zasiadał na tronie World Boxing Organization w limicie 90,7 kilograma. Na pewno nie zyskał w naszym kraju takiej sławy jak Gołota, Adamek, Michalczewski czy Włodarczyk, ale gdyby wygrał najbliższy pojedynek, zostanie pierwszym w historii polskiego boksu zawodowego trzykrotnym mistrzem świata.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 11-01-2021 14:24:12 
Lamac dystans i bic LO po bebechach
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.