RYOTA MURATA PEŁNOPRAWNYM MISTRZEM WBA W WADZE ŚREDNIEJ

Ryota Murata (16-2, 13 KO) w końcu może bez cienia zażenowania nazywać siebie mistrzem świata wagi średniej. Wszystko przez wcześniejszą decyzję Saula Alvareza.

Sławny Canelo na stałe przenosi się do kategorii super średniej i zawakował pas WBA w średniej. Decyzją władz World Boxing Association Japończyk został przemianowany z mistrza "regularnego" na pełnoprawnego championa WBA w dywizji średniej.

Mistrz olimpijski z Londynu po pas WBA Regular wagi średniej sięgnął w październiku 2017 roku, stopując po siedmiu rundach Hassana N'Dam N'Jikama. Stracił go w drugiej obronie na rzecz Roba Branta, lecz szybko odzyskał, wygrywając z tym samym Brantem przez TKO w drugiej rundzie w lipcu 2019. Pod koniec roku 2019 obronił jeszcze tytuł, wygrywając (TKO 5) ze Stevenem Butlerem.

Uchwałą Komitetu Mistrzowskiego federacji WBA od wtorku, czyli od 5 stycznia 2021, pełnoprawnym mistrzem świata (super champion) w wadze średniej jest właśnie Murata.

Japończyk ma teraz sporo czasu na dobrowolną obronę. Tą obowiązkową będzie musiał stoczyć dopiero za osiemnaście miesięcy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 07-01-2021 13:09:13 
To niech sobie zawalczy z Charlo lub z Andrade, bo GGG zajęty Munguią. Szkoda, że Derewiaczenko wybrał do walki GGG i Charlo, bo moim zdaniem z Muratą mógłby zdobyć pas, a teraz pewnie będzie musiałtrochę poczekać na szansę.

Sulęcki mógłby zawalczyć z Muratą, ale musiałby zmienić trenerów, żeby jeszcze coś ugrać, bo Wilczewski za słaby.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 07-01-2021 15:14:10 
@up
Akurat Sulęcki faktycznie mógłby się zaczaić na taką walke. Murata nie jest faworytem z zadnym z mistrzow MW wiec najbardziej mu sie oplaca sprzedac pas z GGG lub Canelo (chociaz ten twierdzi ze do MW nie schodzi, ale dla muraty zejdzie bo on rzekomo generuje pieniadze), jako ze na obydwu musi czekac to bez sensu brac mu ryzykowne walki a nokautujac Sulęckiego mógłby dać przekaz, ze jest wstanie nawiazac walke z topem. Czy by mu sie to udalo? nie wiem i wątpie, ale takie zestawienie jest prawdopodobne. Tak czy owak najbardziej prawdopodobni rywale to ograniczony Feigenbutz lub L. Smith. Chyba, ze pokusza sie o zrobienie walki z Eubankiem - tylko czy warto ryzykowac ze sporym i niezlym Eubankiem?
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-01-2021 18:44:29 
Sulęcki z Muratą jak najbardziej to mogłaby być naprawdę fajna walka. Maciek to nie puncher, ale potrafi boksować i to nawet sensownie. Chciałbym to zobaczyć.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 07-01-2021 19:13:21 
jaki sulecki, w koncu jakis slabszy mistrz w sredniej to znamy kolejnego rywala golovkina
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-01-2021 09:13:48 
Maćka nie ma nawet w 15 WBA, ale walkę Muraty z Eubankiem jr. bym zobaczył..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.