PORZĄDKI KINGA I WBA - 29 STYCZNIA CHARR-BRYAN I SZUMENOW-MURPHY?

BoxRec nie jest najlepszym źródłem wiedzy, ale... Don King i federacja WBA czyszczą wagę ciężką i junior ciężką od "mistrzów". Jeśli wierzyć najnowszym informacjom, o ile z Kingiem można być czegokolwiek pewnym, pod koniec miesiąca dojdzie do ciekawej gali w Hollywood.

Władze World Boxing Association porozdawały pas(ki)y i zrobił się straszny bałagan. W wadze ciężkiej prawdziwym mistrzem WBA pozostaje Anthony Joshua, ale mieliśmy również mistrza "regularnego" - Manuela Charra (31-4, 17 KO), a także mistrza w wersji tymczasowej - Trevora Bryana (20-0, 14 KO).

Podobne zamieszanie zrobiło się w kategorii cruiser. Prawdziwym championem jest Arsen Goulamirian, jednak pas WBA Regular wręczono Beibutowi Szumenowowi (18-2, 12 KO), a tytuł mistrza tymczasowego Raphaelowi Murphy'emu (14-1, 11 KO).

I teraz najlepsze... Charr pozostaje nieaktywny od listopada 2017, Bryan od sierpnia 2018, Murphy od sierpnia 2019, a Szumenow od lipca 2018. A wszyscy pozostawali "mistrzami". Stąd też naciski ze strony WBA, by zrobić porządek z tymi pas(k)ami.

Nie potwierdzono jeszcze tych informacji przez poważne źródła, ale według BoxReca 29 stycznia dojdzie do walk Charr vs Bryan w wadze ciężkiej oraz Szumenow vs Murphy w cruiser. Obie mają mieć status mistrzowski, więc zakontraktowano je na dwanaście rund. Ponadto na rozpisce ma dojść do starcia w wadze ciężkiej pomiędzy byłym championem WBC Bermane'em Stiverne'em (25-4-1, 21 KO) a blokowanym ostatnio przez Kinga na walki zagraniczne Christopherem Lovejoyem (19-0, 19 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 07-01-2021 18:36:28 
Kino klasy "b" którego oglądanie jest masochizmem:)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-01-2021 09:09:01 
Szumenow dzięki kopertom od mafii paliwowej ciągle jest "miszczem"
Ale jeszcze większy cyrk jest w HW z "miszczem" Charrem i tym Bryanem, którego widziałem może z jedną walkę w życiu..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.