ILUNGA MAKABU: W TYM ROKU CHCĘ WALKI Z MAIRISEM BRIEDISEM

W grudniu zeszłego roku w Kinszasie Ilunga Makabu (28-2, 25 KO) pokonał przed czasem Olanrewaju Durodolę i po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata WBC wagi cruiser, który zdobył pod koniec stycznia 2020 wygrywając na punkty z Michałem Cieślakiem. Teraz Kongijczyk planuje kontynuację swojego panowania i celuje w walkę unifikacyjną.

MAIRIS BRIEDIS: W WADZE CIĘŻKIEJ CHCĘ WALCZYĆ TYLKO Z NAJLEPSZYMI >>>

- Jestem szczęśliwy, że udało mi się obronić tytuł. Szykowałem się na walkę z Durodolą z szacunkiem dla niego i wszystko poszło zgodnie z planem. Mój promotor i menadżer zadecydują o mojej przyszłości. Chcę ostrzec wszystkich rywali: zachowam w tym roku pas. Chcę walczyć z mistrzem IBF i posiadaczem pasa The Ring, Mairisem Briedisem - powiedział Makabu.

Menadżer Makabu, Tarik Saadi podziękował szefom grupy Luyoyo Promotions (własność owianego złą sławą generała Luyoyo) i prezydentowi Demokratycznej Republiki Konga Antoine'owi Tshisekediemu, którzy wspierają karierę Makabu. Swoje dołożył też prezydent federacji WBC, Mauricio Sulaiman

- Ilunga Makabu to wspaniały człowiek i narodowy bohater Demokratycznej Republiki Konga. Jego praca, poświęcenie na rzecz młodzieży i mniej uprzywilejowanych obywateli jest przykładem dla innych - stwierdził Sulaiman.

Przypomnijmy, że Michał Cieślak zajmuje obecnie w rankingu WBC czwarte miejsce, a Krzysztof Włodarczyk jest siódmy. ''Diablo'' celuje jednak raczej w pasy EBU i IBF, o czym poinformował niedawno jego promotor, Andrzej Wasilewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 05-01-2021 20:17:04 
Briedis faworytem, ale to czy walka będzie w Rydze czy w Kinszasie będzie miało ogromny wpływ na walkę. W Rydze zwałują Makabu no i ringowy też będzie robił na Briedisa. W Kinszasie to samo z Briedisem, no i tam w razie wygranej Łotysza może wrócić w kawałkach.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 05-01-2021 20:52:21 
Bellew go ciężko znokautował, Cieślak tez nim zachwiał. Briedis go zabije. Makabu jest mistrzem, ale takim trochę z przypadku. Z Usykiem czy Gassievem też nie miałby szans, stąd przekonanie że jest trochę mistrzem przypadkowym.
Pomijając to wszystko to nie wiadomo czy Briedis będzie chciał schodzić do 86kg żeby walczyć w cruiser o WBC.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 05-01-2021 21:48:15 
Świetna bijatyka się szykuje, faworytem Łotysz, ale jak Makabu poczuje, że przegrywa to pójdzie na całość, a to gwarantuje niemałe fajerwerki.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-01-2021 12:01:38 
Zaproponują walkę Briedisowi w Kinszasie w największy upał... W takich warunkach to będzie 70% Briedisa.
No i będą chcieli go przekręcić.

Briedis wybierał sie do ciężkiej... czy tej nowej kategorii.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.