WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ - 31 GRUDNIA 2020

Ostatni tegoroczny meldunek z wagi ciężkiej. Tylko o tych największych i (teoretycznie) najmocniej bijących. Zapraszamy!

Petar Milas (15-0, 11 KO) wycofał się z zapowiedzianej na końcówkę lutego walki z Tonym Yoką (9-0, 7 KO) o wakujący pas Unii Europejskiej. Pieniądze miały być dzielone z przetargu, co oznaczało, iż obaj zarobiliby po 135 tysięcy euro.

Najbliższym przeciwnikiem Yoki - mistrza olimpijskiego wagi super ciężkiej, będzie prawdopodobnie Joel Tambwe Djeko (17-2-1, 8 KO). Trwają podobno zaawansowane rozmowy i negocjacje.

Nkosi Solomon (2-1, 1 KO) debiutował jako numer jeden amerykańskiej wagi ciężkiej, mając kontrakt z Eddie Hearnem na starty na antenie DAZN. Po fatalnym debiucie i wysokiej porażce punktowej, a także punktowym, mało przekonującym zwycięstwie w drugiej walce, drogi zawodnika i DAZN mocno się rozeszły. 26-latek z Brooklynu po blisko dwuletniej przerwie wrócił i odprawił w pierwszej rundzie słabiutkiego Michaela Davisa (2-37).

Solomon Dacres - reprezentant Wielkiej Brytanii, podpisał kontrakt zawodowy, wiążąc się z bodaj najmocniejszym obecnie promotorem na rynku, Eddie Hearnem. Dacres w ostatnich miesiącach regularnie sparował z takimi zawodnikami jak Joshua, Dubois czy Joyce. A gdy zawitał na Memoriał im. Feliksa Stamma półtora roku temu, odprawił przed czasem Damiana Wiśniewskiego i Adama Kulika.

- Usyk to dobry bokser, ale w ogóle nie czułem jego ciosów. Unikał jak mógł otwartej walki, czym byłem zawiedziony. Wciąż boksuje trochę jak amator i nie ma czym uderzyć w wadze ciężkiej - mówi o Aleksandrze Usyku (18-0, 13 KO) jego ostatni rywal, Dereck Chisora (32-10, 23 KO).

- Moim zdaniem ludzie trochę nie doceniają umiejętności technicznych Anthony'ego Josuhy i on zaboksuje przeciwko Tysonowi Fury'emu dużo lepiej niż kibice się spodziewają. Złapie drugi oddech i w końcówce zastopuje Tysona - przekonuje były mistrz kategorii cruiser, dziś analityk stacji Sky Sports, Johnny Nelson.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-01-2021 19:54:56 
Petar Milas - szkoda byłaby to dla niego weryfikacja, ale trochę go rozumiem, kasa średnia a w przypadku przegranej zostaje przesunięty na pozycję zweryfikowanego prospekta, za 2-3 walki zaoferują mu więcej.

Dereck Chisora - wiadomo że Usyk w HW nie będzie punczerem ale Chisor troche przesadza, bo w jednej rundzie Ukr
dobrze nim wstrząchnął i gdyby runda się nie skończyła to kto wie czy nie walnąłby dupą o deski.

Anthony Josuha vs Tyson Fury - wciąż uważam że tą walkę wygra ten który będzie miał lepszą kondycję na 12 rund, zapewne będzie to Fury, o ile nie skończy się jakąś kontuzją jednego z nich.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.