KHAN: CZAS NAJWYŻSZY POKAZAĆ BROOKOWI MIEJSCE W SZEREGU

Trudno wskazać moment, kiedy po raz pierwszy zaczęto mówić o zestawieniu Amira Khana (34-5, 21 KO) z Kellem Brookiem (39-3, 27 KO), choć było to naprawdę dawno temu. Młodszy z obu panów stale o tym pamięta i twierdzi, że to najwyższy czas, aby wyjaśnić sobie pewne sprawy między linami.

- Myślę, że jeśli chodzi o Kella Brooka, który zawsze dużo gadał, myślę, że chcę mu teraz pokazać, gdzie jest jego miejsce. W mojej opinii nadszedł już czas, aby pokazać mu miejsce w szeregu i zamknąć mu gębę na dobre – skwitował krótko srebrny medalista olimpijski z Aten.

To już 18 miesięcy, kiedy Khan wszedł ostatni raz do ringu, stopując w 4 rundzie Billy’ego Diba (46-6, 26 KO). Brytyjczyk ma za sobą wiele bokserskich bitew, w dodatku nieco ponad 3 tygodnie temu obchodził 34 urodziny, lecz zapytany o ewentualną emeryturę, ''Król Khan'' odpowiedział wyraźnie. – Nie, jeszcze nie czas na zawieszenie rękawic na kołku. Myślę o walce prawdopodobnie w przyszłym roku. Ten rok był dla wszystkich nieco zły, a boks był w zamknięciu. Chcieli, aby walki odbywały się za zamkniętymi drzwiami. Nie czułem, abym mógł się zmotywować, ale mam nadzieję, że jeśli hale będą w przyszłym roku otwarte, będziemy mogli coś zorganizować. Chcę walczyć ponownie w okolicach marca albo kwietnia, a jest wiele nazwisk, wiele walk do dogadania, także na Bliskim Wschodzie.

Wygląda na to, że były mistrz świata WBA Super i IBF w kategorii junior półśredniej nie wyobraża sobie funkcjonowania bez aktywności. – Wciąż uwielbiam sport. Szczerze mówiąc, nie mógłbym się bez niego odnaleźć. Kocham wstawać rano, trenować, biegać. Moje życie kręci się dookoła boksu i nigdy tak naprawdę nie myślałem o emeryturze. Trudno mi od tego odejść – zakończył pochodzący z Boltonu pięściarz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: khorne
Data: 30-12-2020 12:24:51 
fajna walka do zrobienia. W UK powinna dobrze się sprzedać. Mam duży szacunek do Brooka za to, że pomimo ewidentnej głupoty - miał jaja i wyszedł do GGG. Szkoda tylko, że ten złamał mu karierę.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-12-2020 13:42:17 
Walka petarda,choć obaj najlepszy okres mają za sobą, o ile do niej dojdzie stawiam na Khana, który powinien wypunktować Brook'a.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 30-12-2020 14:22:42 
zrobić tę walkę na tej samej gali co Joshua Fury
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 30-12-2020 14:22:58 
Kurcze nie wszedł kom więc jeszcze raz. Nadal jedna z lepszych walk do sprzedania w UK. 'Nadal', a kilka lat (i 3 głupie decyzje Brooka) temu byłby to super hit.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 30-12-2020 15:25:44 
Kapitalna walka do zrobienia. Wiadomo, że żaden z nich nie jest już ścisłą czołówka, ale obaj budzą wielkie emocje. Stylowo też powinno to gwarantować efektowny boks, tym bardziej że każdy z nich jest mocno naruszony i powinny się zdarzyć jakieś deski.
 Autor komentarza: SugarRayRobinson
Data: 30-12-2020 15:35:25 
tak jak koledzy wyżej piszą, ta walka byłaby hitem w latach 2014-16, kiedy Brook był w swoim prime, zdobył tytuł na Porterze, a był przed walką z GGG. Prezentował się wtedy naprawdę świetnie! Natomiast Khan w tych latach był już odbudowany po ciężkim KO z Garcią (2012) i miał na swoim koncie zwycięstwa z solidnymi zawodnikami (Molina, Diaz, Collazo, Algieri i Alexander) ,a też był jeszcze przed sporą utratą zdrowia z Canelo :) wtedy stawiałbym na Brooka, teraz chyba jednak na Khana. Zaryzykuję nawet teorię , że walka byłaby nudna, a Khan po prostu obskoczyłby i wypunktował Kella. Jak myślicie?
 Autor komentarza: Zartan
Data: 30-12-2020 16:40:46 
Ja jednak myślę , że Khan jest bardziej rozbity. Zawsze miał szklaną szczękę a nokauty jakie serwował mu Canelo czy Garcia jeszcze bardziej odcisnęły piętno na jego odporności. Co do Brooka to gość przegrywał z absolutną czołówką gdzie Golovkina potrafił kilka razy porządnie zdzielić a Errola pół walki punktował więc no. O Budzie nie mówię bo każdy wiedział jak to się musi skończyć. Dla mnie mimo wszystko Kell w dalszym ciągu faworytem walki z Khanem.
 Autor komentarza: Ariosto
Data: 30-12-2020 20:43:33 
Ja i wtedy i teraz obstawiam Brooka - nie wiem jak są rozbici, ale dla mnie Brook jest po prostu lepszym pięściarzem. Niepojęte, że koniecznie chciał 'wpaść pod pociąg', czyli akurat na tych 3, z którymi nie miał szans. Chyba z całą resztą byłby faworytem, albo na równi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.