'COVIDOWY BETERBIJEW' ZMUSZONY ODWOŁAĆ WALKĘ

Artur Beterbijew (15-0, 15 KO) kolejną ofiarą pandemii koronawirusa. Zunifikowany mistrz świata wagi półciężkiej federacji WBC i IBF był zmuszony odwołać zaplanowaną na 30 stycznia w Moskwie obronę pasów z Adamem Deinesem (19-1-1, 10 KO).

- Mój pojedynek z Deinesem zostanie niestety przełożony na inny termin. Postaram się wrócić do formy oraz przygotowań najszybciej jak to tylko możliwe - oświadczył champion. Ale chwilę później promująca go grupa Top Rank poinformowała, że pojedynek został odwołany.

Pamiętajmy, że pierwszym terminem tej walki była końcówka września. Drugim terminem był październik, lecz wtedy na przeszkodzie stanęła kontuzja żeber Artura. Teraz zaś Covid-19. A przecież na samym początku przeciwnikiem Beterbijewa miał być Meng Fanlong, obowiązkowy pretendent z ramienia IBF, lecz odpadł z powodów proceduralnych i kłopotów z wizą.

Rosyjski niszczyciel pauzuje od czternastu miesięcy, czyli od zwycięstwa w unifikacji nad Aleksandrem Gwozdykiem. Przypomnijmy jeszcze, że 13 lutego Joe Smith Jr (26-3, 21 KO) skrzyżuje rękawice z Maksimem Własowem (45-3, 26 KO), a lepszy z tej dwójki zagarnie wakujący pas federacji WBO. Potem Beterbijem miał spotkać się ze zwycięzcą w batalii o trzy trofea. Nie wiadomo tylko, czy poczeka na unifikację, czy też moeże powróci temat walki z Deinesem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 29-12-2020 08:45:29 
Ten ma pecha. Już pomijając, że w 2017 i 2018 stoczył po jednej walce. W marcu jeszcze odwołali z powodu pandemii, galę w Kanadzie na której miał walczyć, a wydał już sporo kasy na przygotowania, we wrześniu kontuzja, teraz Covid19. Żeby przy kolejnych unifikacjach, nie był juz past prime.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 29-12-2020 11:51:58 
Tka więc należy jak najszybciej pożegnać ten je..any 2020 rok a w przyszłym niech wszystko wróci do normy.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 29-12-2020 11:59:19 
Pewnie wybrał z góry pozytywny,to taka covidowa ruletka.Wygrałeś albo przegrałeś.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.