BYŁY TRENER GOŁOWKINA: CANELO MOŻE PRZEGRAĆ Z BENAVIDEZEM

Od tygodnia Saul Alvarez (54-1-2, 36 KO) jest mistrzem WBC i WBA w wadze super średniej. Czy jest ktoś w limicie 76,2 kilograma, kto może pobić sławnego Canelo? Takiego zawodnika wskazuje sławny trener Abel Sanchez, który stojąc w narożniku Giennadija Gołowkina dobrze poznał przez 24 rundy meksykańską gwiazdę boksu.

Zdaniem wielu Gołowkin wygrał przynajmniej jedną walkę, sędziowie jednak w pierwszej potyczce orzekli remis, a w drugiej dali nieznaczne zwycięstwo Alvarezowi. Potem drogi Gołowkina i Sancheza rozeszły się. Poszło o pieniądze. Być może dopełni się trylogia, ale znany szkoleniowiec wskazuje na inne zagrożenie czyhające na Canelo niż jego dawny podopieczny. Jego zdaniem poważnym wyzwaniem dla nowego championa WBC/WBA będzie obchodzący dopiero co 24. urodziny David Benavidez (23-0, 20 KO).

Benavidez to dwukrotny mistrz świata kategorii super średniej. Tytuły tracił poza ringiem - najpierw za ślady kokainy w organizmie, a potem za wpadkę na ważeniu i przekroczenie limitu. David nie zamierza jednak iść w górę i obiecuje, że więcej takich przygód już nie będzie miał. W przyszłym roku będzie chciał po raz trzeci zostać mistrzem świata w dywizji 76,2 kg.

- Caleb Plant da dobrą walkę Canelo, prawdopodobnie lepszą niż Callum Smith, ale tylko jeden pięściarz może pokonać Alvareza. Tym kimś jest młody David Benavidez. On mógłby sprawić mu sporo kłopotów i dać trudną przeprawę. To naprawdę inteligentny bokser, do tego bije mocno i potrafi dobrze skontrować. Jako naprawdę bardzo młody chłopak przyjeżdżał do nas na obóz do Gołowkina i dawał Gołowkinowi najlepsze sparingi ze wszystkich zawodników jakich tam kiedykolwiek mieliśmy - wspomina Sanchez.

- David dopiero zaczynał karierę zawodową, a naprawdę dobrze sobie radził sparując nawet z zawodnikami kategorii cruiser, jak choćby Lateefem Kayode. Cechuje go nie tylko dobra defensywa, lecz także umiejętność zmiany tempa. A przecież dziś jest zapewne jeszcze lepszym zawodnikiem niż wtedy. Canelo nie lubi rywali boksujących w taki sposób, więc Benavidez mógłby sprawić niespodziankę - dodał były już trener Gołowkina.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 26-12-2020 09:02:27 
Co Ty Abel opowiadasz, przecież tylko Avni może go pokonać...
 Autor komentarza: Gazun
Data: 26-12-2020 13:30:08 
Według mnie jedynymi osobami na ten moment do wagi półciężkiej które mogą pokonać Canelo to Biwol i Beterbiev ale mimo wszystko nie byłyby to łatwe do typowania walki. Beterbiev to jedyny zawodnik który ma szansę rozbić Canelo ale również może paść przed czasem natomiast Biwol ma szansę przy uczciwym sędziowaniu na zwycięstwo punktowe. Andrade i Billy to dwóch zawodników którzy mogą próbować ale według mnie nie dadzą rady. Golowkin mimo że według mnie wygrał oba pojedynki to obecnie nie jest już na tym samym poziomie (sugeruje się walka z Ukraińcem)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 26-12-2020 14:17:08 
Up

Zgadzam się całkowicie, dodałbym jeszcze do tego grona Charlo, a o ile w miarę szybko dojdzie do trzeciej potyczki to Gołowkina w żadnym wypadku nie można skreślać.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.