PIERWSZA 'DYCHA' LAURY GRZYB W DOBRYM TEMPIE

W głównym daniu Tymex Boxing Night 15 po raz pierwszy boksująca na tak długim dystansie Laura Grzyb (5-0, 3 KO) po dobrej walce pokonała Enerolisę de Leon (6-4-2, 2 KO).

Pierwsza runda typowo na rozpoznanie. Na początku drugiej rywalka ostrzej zaatakowała, jednak Laura skontrowała ją lewym sierpowym na odejściu i posłała na deski. Nie był to może ciężki nokdaun, za to ostudził na jakiś czas zapał zawodniczki z Dominikany.

Polka podążając za radą swojego trenera Piotra Wilczewskiego wydłużała dystans lewym prostym, a dzięki dobrej pracy nóg nie dawała się zagonić na liny. Ale nawet gdy tak się stało, nie panikowała i - co jest rzadkością w boksie kobiecym, po zebraniu ciosu na gardę natychmiast kontrowała tą samą ręką krótkim sierpem. Pod koniec piątej rundy pogubiła się trochę w defensywie, przyjęła prawy sierp, na szczęście bez większych konsekwencji.

Grzyb ma jeszcze jedną umiejętność - przynajmniej w pustej hali, bez kibiców. Potrafi wyłapać wskazówki z narożnika i na bieżąco wcielać je w walkę. De Leon, która miała już przeboksowaną "dziesiątkę", podkręcała tempo, nieustannie atakowała, licząc chyba na to, że Polka opadnie w końcówce z sił. Laura popełniła kilka błędów w defensywie, generalnie jednak boksowała naprawdę solidnie. Na minutę przed końcem spóźniła się w akcji prawy na prawy, ale dobrze finiszowała.

Sędziowie punktowali ciaśniej niż widzieliśmy to my sprzed telewizora - 96:94 i dwukrotnie 97:92. Dobra lekcja i nauka na przyszłość.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: JIN
Data: 19-12-2020 00:19:04 
Oby teraz nie biła się z jakimiś nauczycielkami muzyki, bo ta walka jej dużo dała. Ma materiał do pracy bo wyszło trochę mankamentów, a tylko wymagające rywalki pozwolą jej osiągnąć wyższy poziom.
Całkiem, całkiem się to oglądało ;)
 Autor komentarza: Galed12
Data: 19-12-2020 01:32:16 
Fajna walka i bardzo widowiskowa jak na kobiecy boks. Troszkę więcej spodziewałem się jednak po Laurze bo w tej walce wyszło trochę braków choć to też kwestia sporo lepszej rywalki niż poprzednie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.