LAWRENCE OKOLIE I JEGO PROMOTOR: GŁOWACKI SKOŃCZY JAK JEŻEWSKI

- Gdyby dziś zamiast Jeżewskiego naprzeciw mnie stał Głowacki, skończyłby tak samo jak on - przekonuje Lawrence Okolie (15-0, 12 KO), który całkowicie zdominował Nikodema Jeżewskiego (19-1-1, 9 KO) i zastopował go w niecałe pięć minut.

- Lawrence zrobi to samo z Głowackim co dziś z Jeżewskim. A potem będziemy chcieli Briedisa, Makabu i innych zawodników w unifikacji pasów. Ten chłopak wyczyści kategorię cruiser zanim przejdzie do wagi ciężkiej - zaciera ręce Eddie Hearn, promotor Okolie.

- Czekam z niecierpliwością na przyszły rok. To samo zrobię z Głowackim. Może nie tak szybko jak dziś, ale rezultat i zakończenie będą identyczne. Teraz zrobię sobie dwa tygodnie wolnego i wracam na salę, rozpoczynając obóz przygotowawczy do walki o mistrzostwo świata - kontynuował mocno bijący Brytyjczyk.

- Jeśli trafię czysto, przewrócę każdego zawodnika świata kategorii cruiser. To wiem na sto procent. Jestem przekonany, że gdyby dziś zamiast Jeżewskiego naprzeciw mnie stał Głowacki, skończyłby tak samo jak jego rodak. W przyszłym roku będę już mistrzem świata - zakończył Okolie.

Przypomnijmy, że Okolie spotka się teraz z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 13-12-2020 03:49:58 
Z Głowackim faworytem z Cieślakiem 50 na 50
 Autor komentarza: Bonifacy
Data: 13-12-2020 04:15:35 
Nie dziwię się Jeżewskiemu, że wziął tę walkę, bo dla niego to nie była tylko okazja powalczenia o jakiś pasek, co pewnie już go nigdy w życiu nie spotka, ale zetknięcie z wielkim boksem w ogóle. Do końca życia będzie mógł wspominać walkę na słynnej Wembley Arena przed samym Anthonym Joshuą. Do tego doszła wypłata życia.

Pora jednak wrócić do rzeczywistości i toczyć wielkie boje w halach i salach gimnastycznych, w takich metropoliach jak Wielki Klincz, Koscierzyna i Wyszków. Oby tylko zdrowia nie zabrakło.

Nie wierzę w Głowackiego w starciu z Okolie. Polak długo nie walczył i nie wiadomo, w jakiej jest formie. Teraz przyplątała mu się choroba. Pamiętam, z jakimi ostatnio borykał się problemami, ale wydaje mi się trochę podejrzane, że z nikim nie zawalczył od feralnej walki z Briedisem - choćby z byle kim, żeby tylko zrzucić trochę rdzy. Nie będzie dla mnie wielką niespodzianką, jeśli Okolie szybko skończy Główkę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 13-12-2020 07:51:37 
To jak zachowywał się Jeżewski po tych ciosach jest mocno niepokojące. Widziałem już dziwne zachowania organizmu ale to co pokazał Jeż można uznać za coś nowego. Wyglądało to trochę jak rażenie paralizatorem. Jak dla mnie Jeż powinien się mocno zastanowić nad tym co dalej.
Co do Główki, to faktycznie może się to skończyć podobnie, bo ten też już może być naruszony.
 Autor komentarza: boolek
Data: 13-12-2020 07:52:14 
Matko jedyna, jakie dno Jeżewski. Od razu się dziwiłem po komentarzach tu i tam, że tak Okoliego nie doceniacie. I tak jak mówi, z Głowackim i Cieślakiem będzie podobnie.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-12-2020 08:16:31 
Nie widzałem nigdy walki z taka ilości "Warzyk dance"
Bardzo niepokojąco to wyglądało, sugeruje Nikodemowi gruntowne badania pod kątem neurologicznym.
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 13-12-2020 08:23:07 
Autor komentarza: boolek

Ale on o Cieślaku nic nie mówi... i wątpię, żeby z Główką, a tym bardziej z Michałem miało być tak samo, nie patrzcie na to w ten sposób przez pryzmat walki z Jeżewskim, bo on jest 2,3 klasy niżej jak nie lepiej...
 Autor komentarza: sekundant
Data: 13-12-2020 08:42:13 
Zgadzam się z Bonifacym :)
Krzysio Główka pewnie nie brał walk bo łatwo łapie kontuzje i nie chcieli żeby dobra kasa przeszła koło nosa. Ironia losu. Z resztą on obecnie jest już tak słaby, że ewentualna porażka z kimś "na przetarcie" też nie byłaby niczym nadzwyczajnym. Dziwne tylko że z obozu nie docierają żadne informacje jak on się czuje w związku z zakażeniem, a strona internetowa silnie z nim powiązana, ostatnio często bywa "blank".
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-12-2020 09:26:22 
"Jeśli trafię czysto, przewrócę każdego zawodnika świata kategorii cruiser."

Może i prawda, ale pewnie paru innych cruiserów mogłoby powiedzieć to samo. Rzecz w tym, że trafić czysto to nie jest prosta sprawa. Jeżewski wcale czysto trafiany nie był. Pierwszy nokdaun był po ciosie w lewą część tułowia, czyli nie we wrażliwą na uderzenia wątrobę. Potem odstawiał taniec świętego Wita nawet po trafieniach w czoło. Trudno było liczyć na sukces Jeżewskiego, ale chyba nikt nie oczekiwał takiej rzeźni. Rzeczywiście powinien dać się gruntownie przebadać, bo jego organizm zachował się bardzo dziwnie.

Na tle beznadziejnego występu Polaka Okolie wypadł najlepiej w zawodowej karierze. Wcale jednak to nie przesądza, że na pewno zostanie najlepszym cruiserem świata. Jest w tej wadze paru silnych byczków (w tym Cieślak, bo Głowacki chyba już nie), którzy w mojej ocenie na straconych pozycjach w pojedynku z nim by nie byli.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 13-12-2020 09:47:32 
ja bym nie przesadzał z tą neurologią Jeżewskiego, przecież zawodnicy są badani, mi to wyglądało tak że nogi mu się uginały a jednocześnie Nikodem chciał je prostować żeby to ustać, jedną prostował druga się uginała, i tak na zmiane, wyszło to komicznie, Jeżu nie dźwignął ciężaru gatunkowego gali, chłopak który walczył na salach gimnastycznych, został rzucony na głęboką wode i utonął, Okolie dla większości będzie problemem bo te grabie ma strasznie długie a przy tym jest szybki i sprawny, bombke też chyba ma, niestety zgadzam się z Hernem, Głowacki skończy podobnie tylko 3 rundy później
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 13-12-2020 09:52:55 
dodam że Głowacki będzie miał sraszne problemy wogóle dosięgnąć Okoliego, Główka siedzi na tej swojej zakrocznej nodze wycofany do tyłu, próbuje uderzać lewego sierpa czy prostego, tylko z takiej pozycji to te jego ciosy będą metr od szczęki Okolie, bo ten nie wpada tak jak np Cunnigham, tylko bije dalekimi dyszlami
 Autor komentarza: boolek
Data: 13-12-2020 10:26:22 
Minister1989 Cieślaka dodałem już od siebie, wygra z nim wyraźnie, żadne pół na pół. Jeżewski zachwiał nim. Choć Cieślak przeszedł potem pozytywną przemianę to i tak zdanie podtrzymuję. Obym się mylił. A Główka nie ma szans.
 Autor komentarza: Musi
Data: 13-12-2020 10:39:43 
Kazdy Mistrz poniosl jakas porazke.Jez musi sie zastanowic co dalej?Albo rodzina i otworzyc szkolke bokserska albo wyjazd do UK lub USA.praca na budowie i 6 walk rocznie ,zeby sie odbudowac i zaczac zarabiac porazadna kase za walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.