JOSHUA-PULEW: TYPUJĄ FURY, BELLEW, WHYTE, HAYE, PARKER, EUBANK

Faworyt jest niby jeden - Anthony Joshua (23-1, 21 KO). Trzeba jednak pamiętać, że Kubrat Pulew (28-1, 14 KO) przegrał tylko z legendarnym już teraz Władimirem Kliczką. Czy to naprawdę będzie taki spacerem dla mistrza IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej?

O możliwy scenariusz i faworyta spytano znane osobistości brytyjskiego boksu - trenerów, dawne gwiazdy oraz wciąż aktywnych zawodników. Oto niektóre z typów.

Hughie Fury: Pulew jest niewygodny do boksowania i według mnie w pierwszych rundach sprawi Joshui problemy. W drugiej połowie walki AJ przejmie jednak kontrolę.

Peter Fury: Pamiętajmy, że Pulew mógł mieć nawet 300 walk amatorskich i jest bardzo doświadczony. Kluczem do pokonania go będzie obejście jego lewego prostego, bo to jego najmocniejsza strona.

David Price: Sparowałem kilka razy z Pulewem i z pierwszej ręki mogę was zapewnić, że to twardy gość. Będzie naciskał na Joshuę i zobaczycie, iż będzie to dużo lepsza potyczka niż się spodziewacie. AJ musi zacząć agresywnie i walczyć inaczej niż w rewanżu z Ruizem. Zresztą Władimir Kliczko również był agresywniejszy przeciwko Pulewowi niż zazwyczaj. Z kolei po Bułgarze spodziewam się, że będzie atakował korpus Anthony'ego. Ale on już młodszy nie będzie, ma trzydzieści dziewięć lat i chyba to będzie główny czynnik w tej walce. W mojej ocenie Pulew to lepszy bokser niż Ruiz czy Parker, ale o wyniku może zadecydować jego wiek. I fakt, że już dawno nikt na niego ostrzej nie ruszył.

Dillian Whyte: Pulew nigdy nie był bardzo dobry, a do tego teraz dopadł go jeszcze wiek. Za Joshuą dwie bardzo trudne walki z Ruizem, nawet nie tyle pod względem fizycznym, co mentalnym. Taki łatwiejszy przeciwnik mu się przyda.

David Haye: Pulew to duży i silny facet, ale dobrze przygotowany AJ go pokona. Nie mam co do tego wątpliwości. Joshua go przewróci.

Chris Eubank: AJ pokazał w rewanżu z Ruizem, że jego bokserskie IQ jest na bardzo wysokim poziomie. Pulew ma szansę, ale stawiam na Joshuę.

Joseph Parker: Wiem doskonale, że Pulew naciskał na ten pojedynek i będzie w dobrej formie, lecz Joshua będzie na jego tle zbyt szybki. Górę weźmie również jego większe doświadczenie w tak dużych walkach.

Bob Arum (promotor Pulewa): Od dawna powtarzam, by nie robić planów unifikacji Joshuy z Furym, bo moim zdaniem Joshua to przegra. Skoro słabiej bijący Andy Ruiz mógł go znokautować, tym bardziej może tego dokonać znacznie silniejszy fizycznie Pulew. Joshua to nie jest najtwardszy zawodnik, w mojej ocenie jest dość wrażliwy na ciosy rywali. A przeciwieństwie do niego Kubrat jest twardzielem.

Tyson Fury: Przy tych rozmiarach i sile fizycznej Pulewa wszystko jest możliwe. Jeśli Ruiz mógł to zrobić, Pulew także może znokautować Joshuę.

Tony Bellew: Znam doskonale Pulewa, oglądałem go przy okazji różnych turniejów, gdy ja reprezentowałem swój kraj, a on Bułgarię. To duży i silny facet, będzie naprawdę niebezpieczny. Tym bardziej, że jest trochę nieprzewidywalny i boksuje w nietypowy sposób. To zupełnie inny zawodnik niż na przykład Ruiz. I na pewno nie odbije się od tej walki, będzie groźny.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Gazun
Data: 10-12-2020 06:55:21 
Dość ostrożne typy jednak mają co do tego prawo ze względu na walkę z ruizem
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-12-2020 08:32:58 
Cieszę się, że Fury tradycyjnie nie jest przekonany co do zwycięstwa Joshuy. Wg. niego Joshua zawsze toczy albo pojedynki 50/50, albo takie gdzie faworytem jest jego rywal, jak te z Martinem, czy rewanż z Ruizem :)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-12-2020 09:16:58 
Słowa Whytea "Taki łatwiejszy przeciwnik mu się przyda" to kompletne pudło. Niby czemu Pulew ma być łatwiejszym przeciwnikiem? Pulew wydaje się zmotywowany - on zdaje sobie sprawę, że to najprawdopodobniej jego ostatnia szansa. Moim zdaniem Bułgar to nie byle kto, zmotywowany i przygotowany, będzie na tyle trudnym przeciwnikiem, żeby pokazać nam co tak naprawdę wart jest obecnie AJ.Joshua jest faworytem, nie zlekceważy Kubrata a po nauczce z Ruizem nie pozwoli sobie nawet na chwilę dekoncentracji w momentach przeważania w ringu. Price dobrze zauważył że "AJ musi zacząć agresywnie i walczyć inaczej niż w rewanżu z Ruizem" i Peter Fury też ma rację co do obejścia lewego prostego Bułgara. Szkoda tylko, że nie ma trafnych zazwyczaj wypowiedzi Johna Furyego. Wypowiedzieli się wszyscy najbardziej znani z klanu Furych a ten którego zdanie cenię z całej rodziny najbardziej nie - szkoda.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-12-2020 10:15:35 
Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-12-2020 09:16:58

Słowa Whytea "Taki łatwiejszy przeciwnik mu się przyda" to kompletne pudło. Niby czemu Pulew ma być łatwiejszym przeciwnikiem?

Zależy jak na to patrzeć. Powiedziałbym, że od czasu Moliny, Joshua nie brał łatwych rywali. No, jeszcze Takama do tych łatwiejszych można było zaliczyć. Z pozostałych, powiedziałbym, że najłatwiejszymi na papierze byli Ruiz i Pulev. I gdyby w pierwszej walce z Ruizem Joshua nie popełnił błędu, myślę, że ta walka byłaby bez historii, tak jak ich druga walka, i każdy by mówił, że Joshua wziął sobie łatwego do wypykania z dystansu Ruiza.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 10-12-2020 10:16:26 
Whyte mówi z sensem bo jak Kliczko pomiatał nim w jego lepszych latach to Antek może mieć łatwą walkę .
Potem można zwalic na brak przygotować albo wymyśleć jakiegoś covida i niby już jest po nim ale był słabszy itp.
NO,chyba że to drugi Adamek i jak będzie szybszy to...
 Autor komentarza: gluton
Data: 10-12-2020 11:07:31 
Aj będzie szybszy i silniejszy. Pulev ma szanse jeśli przetrwa w dobrym stylu 3-4 rundy. Póżniej doświadczenie może wziąć góre. Pytanie o wiek .Czy jego wolny lewy prosty będzie działał?
Pulev ma przestoje a jak przyjmie staje dęba. Wtedy AJ moze skończyć robotę. Z drugiej strony Pulev bije nietypowo i mocno. Moze okazać się niewygodny i położyć koksa.
Stawiam mimo wszystko na KO 7-8 runda dla AJ choć sercem za Bułgarem. Kliczko nie dał rady z jego świetnym lewym jabem to i Pulev będzie za słaby. Pulev nie ma długich serii, które dały przewagę Ruizowi w 1. walce.
AJ moze sięjednakpodpalić, popełnić błąd. Kto wie:)
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 10-12-2020 12:11:24 
Można się spierać co do oceny dzisiejszego Pulewa ale ostatnie przykłady skłaniają mnie do powściągliwości w głoszeniu, że ktoś jest "łatwiejszym rywalem". Przykład Kownasia w walce z Heleniusem potwierdził starą zasadę, że bokser C (taki już wysyłany do lamusa) po porażce z bokserem B, który przegrał z bokserem A, wygrywa z tym ostatnim bokserem A (styl robi walkę). Mimo, że wtedy coś czułem pismo nosem, miałem złe przeczucia to stawiałem na Adasia bo też klasyfikowałem już Heleniusa tak jak BOXER powyżej Pulewa, może nawet bardziej go spisywałem na straty. Wtedy dało się jednak zaobserwować u Heleniusa pewne oznaki autentycznej mobilizacji. Jego wypowiedzi były dla mnie sygnałem, ze odzyskał motywację - teraz to widzę u Bułgara. AJ naprawdę może mieć ciężką przeprawę. Jest według mnie faworytem ale Pulew się postawi i tak jak pisałem wcześniej, Joshua będzie zmuszony do pokazania pełni swoich obecnych możliwości.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 10-12-2020 14:55:48 
Ostatnie wymęczone wygrane Bułgara:Rydell Booker,Bogdan Dinu,Hughie Fury,Kevin Johnson,Samuel Peter...,Joshua: Andy Ruiz Jr,Alexander Povetkin,Joseph Parker,Carlos Takam,Wladimir Klitschko...czemu mają służyć takie zestawienia,Joshua rozpędzony ,młody,w gazie,Kubrat nigdy nie wygrał walki z kimś z czołówki HW,wiekowy,tendencja spadkowa.Arum jak to na pejsa przystało chce z Pulewa jeszcze jakieś siano wyskrobać ale tak naprawdę stawia na szali życie i zdrowie tego zawodnika .
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 10-12-2020 16:08:37 
To będzie egzekucja na starym Pulewie. Być może nawet przeprowadzona do 2-3 rundy. Pulew Będzie latał po ringu niczym Molina w walce z Joshuą.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.