NIKODEM JEŻEWSKI: WSZYSTKO ROZGRYWA SIĘ W MOJEJ GŁOWIE

- Wszystko rozgrywa się w mojej głowie, począwszy od decyzji dotyczącej przyjęcia pojedynku z Okolie, a skończywszy już na samej sobotniej walce w Londynie - mówi Nikodem Jeżewski (19-0-1, 9 KO) przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Międzynarodowy Mistrz Polski, którego karierę prowadzą Krystian Każyszka, Tomasz Turkowski i Kornel Landowski, 12 grudnia spotka się z Lawrencem Okolie (14-0, 11 KO).

- Ile rozmów, konsultacji, negocjacji potrzebował w niedzielę, by twierdzący odpowiedzieć na ofertę walki z Lawrence Okolie o pas WBO?
NJ: Wszystko rozgrywało się w mojej głowie. Kiedy w niedzielę przedstawiono nam konkrety, nie było czasu na czekanie i zastanawianie się. Przekazałem swojemu trenerowi Rafałowi Kałużnemu, że jestem na tak, a on zaakceptował moją decyzję. Oczywiście, jestem głównym decydującym w takich sprawach, bo to ja wejdę do ringu, ale mam ogromne zaufanie do szkoleniowca, więc ucieszyłem się, że Rafał Kałużny też natychmiast odpowiedział - bierzmy tę walkę, po to ciężko się pracuje, by wykorzystywać życiowe szanse.

- O takich pojedynkach mówi się, że to walki życia.
NJ: I nie ma cienia przesady w tym stwierdzeniu. To jest moja szansa, spełnienie marzeń. Walczę o swoją lepszą przyszłość sportową, o przyszłość mojej rodziny. Kilka miesięcy temu zostałem ojcem, mam wspaniałego syna Olgierda Nikodema i kiedyś będę mógł mu opowiedzieć, że biłem się na wielkiej gali w Anglii o wielki tytuł ze znakomitym rywalem. Byłoby pięknie dopowiedzieć, że walka skończyła się moim zwycięstwem. Wszystko sobie przeanalizowałem w głowie, jestem gotowy, chcę wygrać. Mam szansę wskoczyć na wyższy poziom pod każdym względem. Boks to sport, ale też biznes, dlatego nie mówię mówić, iż pieniądze nie były ważne.

- Zaraz po oficjalnym zatwierdzeniu walki Okolie vs Jeżewski włączyłeś serial pod tytułem "walki Lawrence'a Okolie"?
NJ: Obejrzałem jedną walkę Okolie i to wystarczy. Interesuję się boksem zawodowym, znam najlepszych pięściarzy, więc styl i umiejętności tego zawodnika nie są mi obce. Wiem, że walczył z nim mój kolega Igora Jakubowski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, lecz do wydarzeń sprzed czterech lat nie ma co wracać. Najważniejsze są te ostatnie pojedynki, zresztą każdy bokser przecież zmienia się z miesiąca na miesiąc, a co dopiero mówić o latach. Klasa przeciwnika to jedno, jednak przede wszystkim to ja mam być sobą w ringu w sobotę.

- Po zdobyciu Międzynarodowego Mistrzostwa Polski miałeś walczyć w Łodzi, a potem w Wielkim Klinczu z solidnym Romanem Gołowiaszczenką. Potem pojawił się temat jeszcze większej walki z Youri Kalengą, a ostatecznie stanęło na pojedynku z Okolie.
NJ: Sam nie mogę uwierzyć, co się wydarzyło z moją karierę w tak krótkim okresie czasu. Byłem zadowolony, że po zwycięstwie z Markiem Prochazką 2 października w Wielkim Klinczu dostaję kolejną szansę boksowania i 11 grudnia na kolejnej gali transmitowanej przez Polsat - Rocky Boxing Night 7 z Gołowiaszczenką. W pewnym momencie dowiedziałem się jednak o kontuzji Ukraińca i byłem przerażony. Boks to moje życie, to moja praca, a tymczasem znów nie było wiadomo, czy uda się znaleźć zastępcę i czy będę mógł walczyć. Na szczęście na wysokości zadania stanęli prowadzący moją karierę Krystian Każyszka, Tomasz Turkowski i Kornel Landowski. To dzięki ich staraniom i wysiłkom najpierw doprowadzili do ustalenia mojego pojedynku z Youri Kalengą,  a następnie osiągnęli porozumienie ws. walki z Lawrence'em Okolie. Ostatecznie to ja zastąpię Krzyśka Głowackiego, któremu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

- W sobotni wieczór faworytem nie będziesz...
NJ: Jestem charakternym, zdrowym i młodym Kaszubem, który łatwo nie odpuści! Wiem, że Okolie bardzo mocno bije, ale i ja mam czym uderzyć. Walka może się skończyć na różne sposoby, wierzę, że to będzie ten najwspanialszy dla mnie, mojego trenera, sztabu, rodziny i wszystkich kibiców.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 08-12-2020 22:47:54 
Powodzenia. Tytul wraca do Polski.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 09-12-2020 10:19:52 
Ja tam bym Nikodema nie skreslal, w walce z Cieslakiem pokazal, ze moze przykac, pasc na deski i wstac i rowniez rzucic na deski, styl robi walke i nie mam watpliwosci, ze walka bedzie okropna do ogladania, ale pokladam naprawde nadzieje w Nikodemie. Jezeli wygra to dla mnie bedzie to mala niespodzianka, na pewno nie sensacja. Okolie imo jest mocno przereklamowany, w kilku walkach naprawde kaleczyl boks i meczyl sie z rywalami, ktorych powinien konczyc, ale zobaczymy co to bedzie.
 Autor komentarza: Musi
Data: 09-12-2020 12:48:16 
W razie wygranej Jezewskiego,Wasyl nie dopusci zeby o Pas walczyl Jazewski z Glowakim.Kto zaplaci za ta walke i ile?To jest konsekwencja protestu do WBO,ze stony stajni Glowackiego(Margules)kasa,,,,,,,
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.