SPENCE JR PO ZWYCIĘSTWIE NAD GARCIĄ: NIE MYŚLĘ DZIŚ O CRAWFORDZIE

Wracający po ponad rocznej przerwie spowodowanej wypadkiem samochodowym czempion IBF i WBC wagi półśredniej - Errol Spence Jr (27-0, 21 KO) - powrócił wczoraj w mistrzowskim stylu, pewnie wygrywając na punkty z byłym czempionem dwóch kategorii Dannym Garcią (36-3, 21 KO) na gali PBC w teksańskim Arlington. Oto pierwsze wypowiedzi zwycięzcy z konferencji prasowej po walce.

PO WYPADKU ANI ŚLADU - SPENCE JR POKONAŁ GARCIĘ! >>>

- Wybraliśmy w tym pojedynku zdroworozsądkowe rozwiązania. Jestem wyższym zawodnikiem niż Danny i mam większy zasięg ramion, a mój prawy prosty zawsze był wspaniały. Pracowaliśmy więc nad tym, żeby aktywnie boksować przednią ręką, przygotowywać nią ataki i punktować Garcię. Lennox Lewis będzie zadowolony z tego, jak pracowałem jabem - powiedział Spence Jr.

- Mój obóz przed walką trwał ponad dziesięć tygodni i przyjmowałem podczas sparingów ciosy. Wiedziałem więc, że mogę przyjąć uderzenia Garcii. Zawsze miałem bardzo twardą szczękę i nadal ją mam. W szkolnej skali ocen wystawiam sobie czwórkę. Byłem trochę zardzewiały, ale byłem przy tym w tak dobrej formie fizycznej, że nic nie mogło mnie zatrzymać. Robiłem więc swoje i się rozkręcałem - dodał Amerykanin.

- Walka z Terence'em Crawfordem? Nie myślę teraz o tym. Myślę o tym, że jutro zobaczę swoje dzieci i że będę się relaksował na swoim ranczu, jeżdżąc na koniach i jedząc pyszne potrawy. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Byłem przez długi czas maksymalnie skupiony, muszę się na tydzień lub dwa oderwać od boksu (...) - podsumował temat jeden z najlepszych obecnie bokserów bez podziału na kategorie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 06-12-2020 09:47:35 
Spence zaprezentował się dobrze, ale nie ma tego błysku, który ma Crawford. Niezbyt dobrze wytrzymał też walkę z Garcią kondycyjnie, co może świadczyć o nadmiernym zbijaniu wagi. Na walkę z Crawfordem czas najwyższy, bo niedługo przenosiny Spence'a do super półśredniej mogą okazać się nieuniknione.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-12-2020 10:19:17 
Pewne zwycięstwo Errola. Zresztą, bazując na tym co obaj prezentowali podczas swojej kariery, tak właśnie musiało być, pełen dystans. Errolowi w 147 został już tylko Crawford. W 2021 ta walka to absolutne "must happen"
Po AJ - Fury najbardziej pożądana walka..
 Autor komentarza: puncher48
Data: 06-12-2020 12:16:00 
Spence w formie fizycznej,a przede wszystkim mentalnej,po wypadku nie było widać śladu,więc żadnego większego piętna na nim nie odcisnął. Generalnie Errol to taka hybryda boksera wywierającego presje z siłaczem, okraszone dobrymi umiejętnościami technicznymi,jednym słowem-walec. Z kolei Crawford to cichy zabójca,jakby sawant ringowy nie zdradzający żadnych emocji, czym rozkłada swoich oponentów na czynniki pierwsze,co powoduje, że prawdopodobnie to jedyny pięściarz będący w stanie na chwilę obecną pokonać Spence'a jr.Czeka nas kapitalne starcie nie tylko pod względem umiejętności, ale i o sporym ciężarze gatunkowym, oczywiście tylko wtedy,gdy obie strony się dogadają.
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 06-12-2020 14:08:01 
MLJ- nie zapominajmy ze Haymon ma jeszcze Paca i Thurmana w czolowce tej wagi, te walki spokojnie przyciagna kibicow a hype na Spenca bedzie jeszcze wiekszy jezeli by wygral a raczej tak by bylo. Gorzej to wyglada po stronie Crawforda bo jak nie Spence to nikogo ciekawego mu Arum nie sciagnie. W wadze wyzej natomiast brakuje wielkich nazwisk jest Charlo ale tez zwiazany z PBC.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-12-2020 15:24:01 
Thurman po porażce z Pacmanem chyba mocno poleciał.
Crawforda przed Spencem widziałbym z dzikiem Porterem, a Manny'ego na przykład z Mikeyem Garcią.
Thurmana zobaczyłbym z niewygodnym i lepszym niż wskazuje jego rekord Ugasem
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 06-12-2020 16:51:43 
Autor komentarza: Hugo Data: 06-12-2020 09:47:35
Spence zaprezentował się dobrze, ale nie ma tego błysku, który ma Crawford.

*
*
*

Nie przesadzaj Darek. Nikt nigdy nie ograł tak łatwo i wysoko Garcii. Danny był trudny dla każdego nawet przegrywając, a tu wyszedł sobie Spence po 1,5 roku i wypadku robiąc go na spokojnie bez żadnych przygód po drodze 10-2. To był dobry występ, Spence potrzebuje rywala do błysku, Danny jest zbyt niebezpieczny będąc wycofany, uważny w obronie i polując na czystą kontrę. Ciężko się walczy z takim przeciwnikiem i nie można się podpalać.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 06-12-2020 17:19:06 
Dla mnie wygrany Spence-Crawford, Crawford-Spence czy jak im tam pójdzie w negocjacjach będzie wyżej od Mayweathera. Najlepsza walka 2021. OK Fury-Joshua, bla bla, tam się spotkają czołgi, pięściarze o najwyższym IQ i walczący o wszystko. Crawford i Spence to jest to co wszyscy chcą zobaczyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.