ME KADETÓW W SOFII: BRĄZ DLA POLAKÓW, GRAD MEDALI DLA POLEK

Dziewięć stoczonych walk, dwa zwycięstwa, siedem porażek - oto bilans prowadzonej przez Krzysztofa Szota i Emina Husejnowa reprezentacji Polski kadetów, która zakończyła wczoraj rywalizację w Mistrzostwach Europy w Sofii. Brązowy medal wywalczył Nikolas Pawlik w wadze 46 kg. Dużo lepiej od Polaków wypadły Polki, zdobywając jeden złoty medal, dwa srebrne i dwa brązowe.

Wczorajszą półfinałową walkę z Bułgarem Kristjanem Cwetanowem Nikolas Pawlik zdaniem sędziów przegrał 0:5. W sobotę pojedynek ćwierćfinałowy przegrał natomiast Nikodem Szafarz (50 kg), który przegrał z Ukraińcem Maskymem Rudykiem (również 0:5).

Dziś Oliwia Czerwińska (75 kg) zdobyła złoto, pokonując przez RSC w trzeciej rundzie Serbkę Zeljanę Amidzić (w półfinale Polka pokonała 5:0 Rumunkę Marię Cimpoeru). Ze srebrem wróci do kraju Juliana Rutkowska (63 kg), która w półfinale wygrała 5:0 z Ukrainką Mariją Fontową, a dziś przegrała w finale z Rosjanką Ewą Nikitiną. Dzisiejszy finał przegrała również druga srebrna medalistka w biało-czerwonych barwach - Weronika Bochen (+80 kg), która uległa Rumunce Marii Boticy, a w półfinale wygrała przez RSC w trzeciej rundzie z Litwinką Kamile Aglinskaite.

Brązowe medale zdobyły Aleksandra Kożak (48 kg), która w półfinale przegrała 0:5 z Rosjanką Aleną Tremasową i Kinga Rewińska (66 kg), która przegrała swój półfinał w pierwszej rundzie przez RSC, ulegając Weronice Nakocie (Ukraina).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.