CLARESSA SHIELDS PODPISAŁA KONTRAKT Z ORGANIZACJĄ MMA

Uważana przez większość obserwatorów za najlepszą bokserkę na świecie bez podziału na kategorie Claressa Shields (10-0, 2 KO) - dwukrotna mistrzyni olimpijska i zawodowa mistrzyni trzech kategorii - podpisała kontrakt z organizacją MMA: Professional Fighters League (PFA).

''T-Rex'' Shields będzie rywalizować w PFA w wadze lekkiej. Nie będzie brała udziału w turniejach, które są motorem napędowym PFA, lecz będzie występować w pojedynczych walkach na wybranych galach. Podobną drogą co Shields poszła w ostatnich latach dwukrotna mistrzyni olimpijska w judo Kayla Harrison, która ma już na koncie dwa tytuły PFL i również wytępuje w wadze lekkiej.

- Chcę podziękować organizacji i jej szefowi Peterowi Murrayowi za wiarę we mnie. PFL stawia przede wszystkim na zawodników i zawodniczki, nie mogę się doczekać debiutu. Chcę być gwiazdą dwoch sportów jak Bo Jackson i Deion Sanders (gwiazdy futbolu amerykańskiego i baseballu - przyp.red.). Chcę przekraczać bariery, łączyć panowanie w boksie z panowaniem w MMA (...) - powiedziała Shields.

Daty debiutu Amerykanki w MMA jeszcze nie znamy. Dojdzie do niego najwcześniej na wiosnę, gdyż właśnie wtedy - konkretnie od 23 kwietnia - startuje nowy sezon PFL.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Czengont
Data: 01-12-2020 22:22:11 
Szanowna redakcjo! Wygląda na to, że jakimś dziwnym trafem pomyliły Wam się zdjęcia do artykułu.
Wszak wszyscy stali czytelnicy doskonale wiedzą, że powinno być to:

http://a.espncdn.com/combiner/i?img=/photo/2016/0705/r99903_4500x3003cc.jpg&w=1920
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.