LEWIS: DUBOIS MUSI ZWIĘKSZYĆ SWÓJ ARSENAŁ, NIE KAŻDEGO ZNOKAUTUJE

Lennox Lewis służy radą młodemu rodakowi. 23-letni Daniel Dubois (15-1, 14 KO) wciąż jest gorącym prospektem wagi ciężkiej, lecz Joe Joyce (12-0, 11 KO) udowodnił mu, że jeszcze długa droga przed nim.

Dubois niewątpliwie potrafi ściąć z nóg, jest duży, dynamiczny, ale ma braki, szczególnie w defensywie. Lewy prosty Joyce'a regularnie lądował na jego twarzy. Tak regularnie, że od połowy walki lewe oko było już praktycznie zamknięte.

- Daniel musi mieć do zaoferowania coś więcej niż tylko siłę ciosu i nokauty. Bo nie każdego da się znokautować, co udowodnił mu Joe Joyce. Daniel musi zwiększyć swój arsenał i umiejętności, bo jeśli nie jesteś w stanie kogoś znokautować, lepiej byś umiał go wyboksować. Ale słowa uznania dla Joyce'a - stwierdził były król wszechwag.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 30-11-2020 21:14:56 
Jak nie będzie miał syndromu Brook'a,to wróci silniejszy wszechstronniejszy, a co za tym idzie lepszy, w innym wypadku czeka go równia pochyła i łata niespełnionego talentu.
 Autor komentarza: gluton
Data: 30-11-2020 21:20:41 
Jest młody. Moze się jeszcze dużo nauczyć. Wystawianie go już na takiego doświadczonego byka to był błąd ale pytanie czy wyciągnie wnioski? Wypowiedzi Dubois tego nie potwierdzają.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 30-11-2020 21:26:29 
IMO powinien wypoczywać przynajmniej rok i dokładnie to zaleczyć. Są to fatalne urazy. Niestety dla młodzika, kolejni jego rywale z pewnością będą ładować ile fabryka dała w to lewe oko..
 Autor komentarza: rocky86
Data: 30-11-2020 21:47:53 
No przecież tu nie chodziło o doświadczenie Joyce, tylko o zestawienie stylów, Joyce to taki typowy bokser sluger, a Dubois to pressure fighter. To było podobne zestawienie jak w walce Breazeale z Izu.
Daniel szedł na przełamanie, szukał nokautu, ale okazało się, że Joyce to walec, twarde bydle, które potrafi przyjąć wszystko i jest mega metodyczny. Dubois już w po 5 rundzie ciężko oddychał, a Joyce wyglądał jak po rozgrzewce.

Nie potrafił przełamać sluggera i sam został przełamany.
To było ryzykowne zestawienie dla młodego i osobiście nie rozumiałem takiego jednostronnego stawiania go w roli faworyta.

Jakby dali mu takiego Chisore, to pewnie by go położył w połowie walki, ale Joyce to taki bawół, wolne to, ale silna i twarda bestia.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 30-11-2020 23:01:38 
@rocky
O ile zgodzę się z Tobą, że Joyce to boxer/slugger, o tyle co do Dubois mam spore wątpliwości, czy należy go sklasyfikować jako pressure fightera (swarmera). Myślę, że on woli boksować na dystans, a do półdystansu wchodzi dopiero, jak "poczuje krew", czyli mocno trafi z daleka. Do tej pory mu to wychodziło, gdyż z bliska z łatwością dobijał zamroczonych rywali, ale silny fizycznie, odporny Joyce zamroczyć się nie dał. Przy okazji wyszły na jaw braki Dubois w wyszkoleniu, które na pozór wydawało się poprawne. Tymczasem, jak słusznie zauważył Lewis luki techniczne są zarówno w obronie, jak i w ataku (ubogi repertuar akcji). W sumie uważam Dubois za pięściarza niejednoznacznego stylowo. Ten styl może mu bardziej wyklarować się z wiekiem, aczkolwiek wcale nie musi.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 30-11-2020 23:21:07 
Hugo

Również myślę, że Dubois nie da się póki co zakwalifikować do tych klasycznych kategorii, ale on walczy na pressingu, często szuka półdystansu i raczej się nie cofa, dlatego też tak go właśnie zakwalifikowałem, może zbytnio upraszczając.

W każdym razie stylowo był to słaby wybór rywala dla DD.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 30-11-2020 23:37:51 
Pieprzenie z tym całym bezpiecznym prowadzeniem, że za wcześnie. To kiedy on się nauczy boksować, jak będzie miał 30 lat? Na zawodowstwie jest już 3,5 roku bez przesady. Tyson po dwóch latach na zawodowstwie walczył o pas. Bowe po 3,5 roku. Może ma 10 lat na zawodowstwie, aż nauczy się boksować, bo nie rozumiem z tym za wcześnie. Walczy od 9 roku życia, już nie przesadzajcie.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 01-12-2020 13:28:10 
Dubois walcząc mądrze miał szanse wygrać ale jak postanowił blokować wszystko mordą to nie może mieć do nikogo pretensji . Warren jakoś teraz cicho siedzi już nie chce walki za Aj? dzban z niego straszny
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.