WYNIKI WAŻENIA PRZED WALKĄ DANIEL DUBOIS vs JOE JOYCE (WIDEO)

Jutro w Londynie czeka nas prawdziwy hit wagi ciężkiej, starcie niepokonanych brytyjskich olbrzymów - Daniel Dubois (15-0, 14 KO) vs Joe Joyce (11-0, 10 KO). Oto wyniki ważenia przed tym niezwykle ciekawym starciem.

Dubois wniósł na wagę najwięcej w karierze - 110,9 kg - a Joyce znacznie mniej niż w ostatnim występie - 117,4 kg. Te liczby tylko dodadzą pikanterii przed pojedynkiem, w którym według większości obserwatorów szanse są wyrównane i obaj zawodnicy mają swoje przewagi.

Joyce został na początku roku wyznaczony przez federację EBU do walki z Filipem Hrgoviciem o wakujący tytuł mistrza Europy, ale wybrał dużo bardziej lukratywną walkę z ''DDD'', która była w tym roku kilka razy przekładana, ale w końcu do niej dojdzie. W stawce znajdzie się ostatecznie wspomniany pas EBU, a także m.in. tytuł mistrza Wielkiej Brytanii.

Będzie to swoiste starcie dwóch pokoleń królewskiej dywizji brytyjskiego boksu. Wicemistrz olimpijski, czyli 34-letni ''Juggernaut'' Joyce to uznana marka, choć w boksie zawodowym na razie nie zachwyca. Pozostaje jednak niepokonany i będzie z pewnością największym wyzwaniem w dotychczasowej karierze 22-letniego Dubois, który od pewnego czasu idzie przez zawodowe ringi jak burza i jest kreowany przez wielu na przyszłego mistrza świata. 

Przypomnijmy, że w swojej ostatniej, lipcowej walce Joyce pokonał przed czasem Michaela Wallischa. Z kolei Dubois znokautował w sierpniu Ricardo Snijdersa. Joyce zajmuje obecnie jedenastą pozycję w rankingach WBC i WBO, Dubois jest drugi w rankingu WBO i siódmy w WBC. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 27-11-2020 16:46:27 
Pytanie jest tylko jedno czy Dubois potrafi przyjąć? bo jak potrafi to będzie to dla niego easy fight.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-11-2020 16:59:35 
Fakt, obydwoje widać że w dobrej formie, nie rozumiem dlaczego DDD wnosi najwyższą wagę skoro najprawdopodobniej będzie musiał boksować 12 rund? Jedyne wytłumaczenie to że to genetycznie duży ale jeszcze młody chłopak i po prostu wciąż rośnie. Za rok dwa może latać ok. 115kg.
Zapowiada sie dobre mordobicie.
 Autor komentarza: marcinm
Data: 27-11-2020 17:08:16 
szczeka i kondycja to znaki zapytania obok nazwiska Dubois. Jezeli ma tam wady to slow-motion-joe moze go po prostu zajechac.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 27-11-2020 18:05:44 
Żeby dibuła nie zaczął popelniać błędu AJ z tą wagą..
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 27-11-2020 19:07:18 
up też mnie dziwi taka wysoka waga ale jak to mówi klasyk ring zweryfikuje :P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.