DONAIRE Z RODRIGUEZEM 19 GRUDNIA O WAKUJĄCY PAS WBC

Federacja WBC wobec problemów Nordina Oubaaliego (17-0, 12 KO) przemianowała go na "mistrza w zawieszeniu" w wadze koguciej. A to otwiera furtkę sławnemu Nonito Donaire'owi (40-6, 26 KO).

Donaire i Oubaali mieli spotkać się 12 grudnia, jednak światowa pandemia koronawirusa sprawiła, iż Francuz nie będzie mógł w najbliższym czasie polecieć za ocean. Jak rozwiązać ten problem? Władze World Boxing Council uznały go za "mistrza w zawieszeniu", co oznacza, że gdy już będzie mógł wrócić na ring, dostanie walkę mistrzowską z marszu, na lepszych warunkach finansowych niż nowy champion.

Oczywiście o wakujący pas WBC wagi koguciej zaboksuje wspomniany Donaire. Tylko tydzień później - 19 grudnia w Mohegan Sun Arena w Uncasville.

Jego przeciwnikiem będzie ostatecznie Emmanuel Rodriguez (19-1, 12 KO). I lepszy z tej dwójki zasiądzie na tronie WBC w limicie 53,5 kilograma.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 26-11-2020 19:25:00 
Jak Nonito będzie w tak dobrej formie jak z Inoue, to jest duża okazja na kolejny pas dla mojego ulubieńca niskich kategorii od 13 lat..Licze na firmowy lewy sierpowy Nonito, aka Flash..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.