TYSON vs JONES JR: TYPY LUDZI BOKSU I BYŁYCH RYWALI

Już w sobotę pokazówka legend - Mike Tyson zmierzy się z Royem Jonesem Juniorem. Mimo iż ta walka nie zostanie wpisana do rekordów, obaj zapowiadają konsekwentnie, że będą boksować na poważnie.

Dla zdrowia weteranów i ich bezpieczeństwa wprowadzono pewne zmiany. Przede wszystkim zaboksują na dystansie ośmiu rund po dwie minuty, a także założą nieco większe, 12-uncjowe rękawice. Ale i w "osiemnastkach" można na sparingu kogoś znokautować, więc emocji nie powinno zabraknąć. W cenie PPV ($49.99) kibice poza walką Tyson vs Jones Jr zobaczą również starcia: Jake Paul vs Nate Robinson, Badou Jack vs Blake McKernan oraz Viddal Riley vs Rashad Coulter.

I choć obaj mają łącznie już 105 lat, ich rywalizacja wzbudza spore zainteresowanie. Przy tej okazji o wynik tej potyczki zapytano kilku zawodników, w tym dawnych rywali. Jak oni to widzą?

Evander Holyfield: Jeśli Tyson czysto go trafi, Roy będzie w dużych kłopotach. Ale jeśli go nie upoluje na początku, pojedynek nie będzie zbyt ciekawy.

Danny Williams: Według mnie Jones Jr zostanie poważnie zraniony. To przecież naturalny "średni", który awansował do wagi półciężkiej. Będzie dużo mniejszy.

James "Buster" Douglas: Roy ma małe szanse, jeszcze mniejsze niż dawali mi bukmacherzy w 1990 roku.

Amir Khan: Nie co ich skłoniło do tej walki, ale w mojej opinii lepszy okaże się Jones Jr.

Freddie Roach: Wydaje mi się, że Mike go znokautuje, ostrzegałem go jednak przed lewym hakiem Roya na korpus. Na ten cios musi na pewno uważać.

Tyron Woodley: Latami oglądałem i studiowałem ich walki. I wiecie co? Jeśli Tyson cię czysto trafi, bez względu na to, ile ma lat, ty upadniesz. Wydaje mi się, że prędzej czy później upoluje Roya.

Jeff Mayweather: Gdybym musiał postawić na kogoś swoje pieniądze, postawiłbym na Tysona. Oczywiście przez wzgląd na siłę jego ciosu.

Oscar De La Hoya: Muszę iść w stronę Tysona, ale nie będę wcale zszokowany, jeżeli Jones Jr czymś zaskoczy.

A jakie są Wasze odczucia? Zapraszamy do dyskusji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Champion20
Data: 23-11-2020 20:25:13 
I ja również stawiam na Mika! To naturalny ciężki ma twardy łeb jedyne o co się boję to o kondycje Mika to mnie ciekawi jaką ten staruszek ma kondycje bo wiem że siła i odporność na cios napewno dobra (jak na staruszka)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 23-11-2020 20:30:58 
Typowanie zwycięzcy walki pokazowej...
 Autor komentarza: MLJ
Data: 23-11-2020 20:41:27 
Niewykluczone że po paru ciosac,h walka pokazowa przestanie być pokazową..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-11-2020 21:26:36 
Wnioskując po tym co widać w internetach to RJJ zaliczy tam zgon, ale może to złudne wrażenie. Tyson pokazuje agresje, dynamikę i szybkość a RJJ słabą pracę nóg, nonszalancję i mierną koordynację.
Mam nadzieję że pomimo tego co zapowiada Tyson to krzywdy sobie nie zrobią.
 Autor komentarza: slovik
Data: 23-11-2020 21:29:37 
Jakie typy? Przecież jak walka potrwa pełny dystans (a raczej tak będzie, bo to więcej jak pewne, że to jest ustawione żeby nie zrobili sobie krzywdy) to nie będzie zwycięzcy. Już była taka walka Gołoty z Nicholsonem pokazowa bez werdyktu. Bazowanie na sentymentach ludzkich, zrobione tak by obaj lubiane legendy wyszły z tego zwycięsko.
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 23-11-2020 21:46:22 
Jones to szklarz. padnie po ciosie na rękawice.
 Autor komentarza: slovik
Data: 23-11-2020 22:27:08 
funkykoval

Szklarzem dopiero stał się po walce z Lebiedievem, gdzie dostał mocne wciry. Ale tym, że został znokautowany przez jeszcze większego szklarza Enzo Macarinelliego to osiągnął dno.
 Autor komentarza: snierzyn
Data: 24-11-2020 00:18:13 
A ja na nikogo nie stawiam. Dla mnie to jest żart, że ludzie się napalają na takie rzeczy. Bardzo cierpi na tym prawdziwy boks. Niestety, ale pewien jestem, że czekają nas coraz dziwniejsze walki z biegiem lat.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 24-11-2020 01:16:58 
Typować nie ma czego, to będzie pokazówka.
To i tak mniejszy cyrk i wiocha niż Fame MMA gdzie żenada jest wręcz modelem biznesowym tego przedsięwzięcia.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 24-11-2020 09:16:55 
Nie jestem entuzjastą walk weteranów, ale może bym i obejrzał Tysona i Jonesa, tym bardziej że ma być transmisja w Polsacie. Nie obejrzę, bo odstręcza mnie pojedynek celebrytów, który zapewne będzie potraktowany jako co-main event, czyli odbędzie się bezpośrednio przed starciem Mike'a i Roya.

Jeżeli jest to widowisko dla fanów boksu, to występ Jake'a Paula i jego rywala koszykarza jest dla nich obelgą. Jeżeli natomiast jest to impreza przeznaczona z założenia dla idiotów, to muszę jeszcze poczekać, aż dopadnie mnie jakiś Alzheimer lub demencja, bo na razie nie mam odpowiednich kwalifikacji do oglądania.

Czytałem w kilku źródłach, że w USA i Europie Zachodniej zaobserwowano w ostatnim 20-leciu gwałtowny spadek IQ wynoszący 3-4 punkty procentowe w skali jednego pokolenia. Jeżeli jest to prawda, to ludzkość ma problem większy, niż zmiany klimatyczne i pandemia. Władzom to oczywiście nie przeszkadza, bo głupimi łatwiej rządzić, ale negatywne skutki narastającego zidiocenia wielu społeczeństw są coraz bardziej odczuwalne.
 Autor komentarza: khorne
Data: 24-11-2020 10:14:40 
efekty tzw. 'państwa opiekuńczego'.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 24-11-2020 10:14:42 
Hugo
tak na pocieszenie - czytałem, ze ten spadek może wynikać z innego sposobu myślenia nowych pokoleń i niedopasowanej konstrukcji testów IQ. Inteligencja w swojej specyfice jest na tyle złożona, ze można wyodrębnić jej różne rodzaje i testy faktycznie nigdy nie były przecież przez to idealne. Zawsze kogoś premiowały a kogoś krzywdziły - to może mieć miejsce teraz. Tak więc,na szczęście trzeba jeszcze być ostrożnym w czarnowidztwie. Z drugiej zaś strony jak czytasz, że ten duży regres dotknął szczególnie młodzież brytyjską to utwierdza to cię w przekonaniu, że jednak testy odzwierciedlają stan faktyczny. No i to co zauważyłeś - niskiego lotu (coraz niższego) rozrywka. Faktycznie można zepsuć wszystko, wykarykaturzyć - tym bardziej na tym tle widać, że boks to nie zwykłe mordobicie i bywał bardziej wysublimowaną rozrywką nie skierowaną do widza troglodyty.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 24-11-2020 10:59:43 
@Up
Mam nadzieję, że Polska nie została tak mocno dotknięta tym zjawiskiem, jak szeroko rozumiany "Zachód", chociaż gdy dowiaduję się o nowych ofertach promotorów MMA dla Najmana, to ta nadzieja robi się mniejsza. Jestem miłośnikiem mordobicia i przyznaję się do tego, ale chciałbym oglądać to mordobicie w wykonaniu najlepszych, czyli ludzi, którzy mają do tego talent i zamiłowanie, a nie jakichś celebrytów naciągaczy.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 24-11-2020 12:08:09 
Zapłacić bym za to nie zapłacił, bo to rezerwuję sobie tylko dla walk i wydarzeń na najwyższym poziomie sportowym. Natomiast przyznam szerze, że mimo, że nie jestem fanem pchania się celebrytów i emerytów do "sportu" to tą walkę chętnie obejrzę. Zawsze szalenie podobał mi się styl Tysona, uważam, że miał potencjał żeby być najlepszym w historii HW (potencjał, którego nie wykorzystał i najlepszym jednak nie był) i ciekaw jestem co pokaże po miesiącach ostrych przygotowań. Oczywiście biorę pod uwagę to, że obaj mogą do tego podejść na pół gwizdka i będzie to bardziej friendly match, ale liczę, że jednak pójdą jakieś bomby i walka zakończy się KO.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.