ŁUKASZ MACIEC WRACA I WYGRYWA

Łukasz Maciec (26-3-1, 5 KO) po dwóch latach rozbratu z boksem i szeregu perypetii pozasportowych wrócił na ring. W Szydłowcu pokonał Czecha Marka Andryska (5-1, 4 KO).

Cała walka przebiegała w podobnym niezbyt dynamicznym tempie. W początkowych odsłonach pojedynku obydwaj pięściarze rozpoczynali akcje ofensywne i obydwaj szukali swoich szans, częściej trafiał jednak Maciec.

W miarę upływu czasu Czech na skutek zmęczenia stawał się coraz mniej grożny, natomiast Maciec boksował cały czas bez większych przestojów co zapewniło mu znaczną przewagę w końcowej fazie walki.

"Gruby", jak brzmi ksywa Polaka, co prawda wypunktował swojego schematycznie boksującego rywala, jednak w jego boksie zwłaszcza na początku walki widać było sporo "rdzy".

Mimo większej ilości celnych trafień i tak spora część jego ciosów przeszywała powietrze. Po wyprowadzanych kombinacjach ręce zbyt często opadały, a dynamika akcji pozostawiała sporo do życzenia. Na szczęście w końcowych rundach sytuacja się poprawiła, ale jak powiedział po walce sam Łukasz:

- Trzeba jeszcze więcej pracować. Do tej walki przygotowywałem się dwa miesiące [...].

Finalny niejednogłośny werdykt punktowy: 79-73, 78-74, 75-77.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 21-11-2020 22:34:14 
Wymeczone, zmeczone, ale wiktoria.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.