ALI IZMAIŁOW ROZBIŁ RUSŁANA FAJFERA NA GALI W MIŃSKU

Do pewnego rodzaju niespodzianki doszło wczoraj na gali w Mińsku. 27-letni prospekt wagi cruiser, Ali Izmaiłow (5-0, 3 KO) zdominował i rozbił 29-letniego rodaka, wysoko notowanego Rusłana Fajfera (25-3, 16 KO).

Wiadomo było, że Ingusz Izmaiłow to mocny zawodnik, ale Fajfer był notowany przed pojedynkiem na szóstym miejscu rankingu WBO i na ósmym w rankingu WBC i wydawało się, że jego doświadczenie może zaprocentować przynajmniej w pierwszej fazie walki. 

Tymczasem już od drugiej rundy siła uderzenia Izmaiłowa - zwłaszcza w lewym sierpowym i kontrach prawą ręką - zaczęła robić różnicę. Fajfer padł na deski, ale sędzia nie liczył. Od trzeciej odsłony bardziej doświadczony pięściarz wrócił zatem do bardziej technicznego boksowania. Przez dwie rundy przynosiło to niezłe rezultaty, ale rywal dostosował się i od piątego starcia znów zaczął unikać ciosów Fajfera i odpowiadać konkretnymi bombami.

W siódmym starciu Fajfer trzymał się na nogach już tylko siłą woli, Izmaiłow trafiał prawą ręką jak chciał, ale chyba był już zmęczony, gdyż w ósmym starciu odpoczywał, by rzucić się na Fajfer w dziewiątym. W końcu sędzia przerwał pojedynek na kilka sekund przed końcem rundy, ratując być może Rusłana przed poważną utratą zdrowia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 21-11-2020 10:29:16 
Zapowiada się mocny gracz w cruiser. Aż sobie popatrzyłem na jego dotychczasowy przebig. Suchocki w drugiej walce, solidny Ekimow, potem znany z walk z Sękiem i Sołdra - Machtejenko, i teraz Fajfer. Trzeba śledzić..
 Autor komentarza: Hugo
Data: 21-11-2020 11:37:25 
Dobrze, że zaczęliście zwracać uwagę na gale ze Wschodu. Często Boxingscene ich nie komentuje, a Boxrec długo nie podaje wyników, ale jak się chce, to można je nawet obejrzeć w dobrej jakości, a warto. Izmaiłow sprawia wrażenie solidnego boksera, ale czy to materiał na mistrza, to na razie trudno powiedzieć. Myślę natomiast, że wczoraj ostatecznie pękł balonik pod nazwą Fajfer. Technicznie może i ułożony, ale przy tym słabiak, często ratujący się nachalnymi klinczami. Został rozbity przez Papina, a próba zejścia do niższej wagi zakończyła się klęską.
 Autor komentarza: leon84
Data: 21-11-2020 15:00:42 
Dużo gal z Rosji jest pokazywanych na Russian Fight Sport.Z cyklu Siesta w Mińsku są tam praktycznie wszystkie pokazywane.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.