WBO ZARZĄDZA WALKĘ SMITHA JUNIORA Z WŁASOWEM

Współpromujący Joe Smitha Juniora (26-3, 21 KO) Joe DeGuardia i promotor Maksima Własowa (45-3, 26 KO) Bob Arum otrzymali wczoraj list od federacji WBO, która zarządziła walkę między wspomnianymi dwoma pięściarzami, którzy mieliby zawalczyć o wakujący tytuł w kategorii półciężkiej.

Federacja dała obozom 20 dni na osiągnięcia porozumienia, w przeciwnym razie dojdzie do przetargu. Taką konieczność wyklucza raczej DeGuardia. – Spokojnie dojdziemy do konsensusu. Gdy WBO zarządza walkę o tytuł, mamy do czynienia z formalną procedurą. Dostajesz informację o rozpoczęciu negocjacji i masz określony czas na zawarcie porozumienia, w innym przypadku dochodzi do licytacji. Jestem jednak przekonany, że osiągniemy kompromis. Bob i ja pracujemy razem nad Smithem Juniorem (Arum jest także współpromotorem amerykańskiego pięściarza – dopisek red.) i nie przewiduję żadnych kłopotów. Szybko ubijemy interes – powiedział w rozmowie z BoxingScene De Guardia.

Szef grupy Star Boxing nie kryje zadowolenia z tej decyzji i zapowiada, że jego podopieczny będzie dobrze przygotowany. – Cieszę się, że WBO zdecydowało się w końcu na ogłoszenie tej decyzji. Joe jest podekscytowany możliwością ponownej walki o tytuł mistrzowski. To bardzo pracowity chłopak. Wkłada w boks wiele wysiłku i wyniki, które osiągnął w ostatnich miesiącach, tylko to potwierdzają. Jestem szczęśliwy, że zaczyna mu się to opłacać – dodał amerykański promotor.

Walka miałaby odbyć się na początku przyszłego roku podczas jednej z gal Top Rank transmitowanych przez ESPN. Smith Junior zanotował ostatnio dwa cenne zwycięstwa, pokonując na punkty Jessego Harta (26-3, 21 KO) i stopując w 9 rundzie Eleidera Alvareza (25-2, 13 KO). Pochodzący z Rosji Własow również jest na zwycięskiej ścieżce, odnosząc triumfy w swoich trzech ostatnich walkach, z czego najważniejszy wydaje się ten nad podchodzącym z Malawi Isaaciem Chilembą (26-7-2, 10 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 18-11-2020 11:14:10 
Nakręcony Smith spełnia swoje marzenie i zostaję mistrzem.Moim skromnym zdaniem Własow pomimo, iż bardzo solidny nie wytrzyma kanonady Joe i przegra, choć po dobrej walce.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 19-11-2020 00:04:43 
jasne ze joe go ubije, fajna historia
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.