WARREN: TYSON FURY WRÓCI W LUTYM LUB MARCU W USA

Współpromotor mistrza świata WBC wagi ciężkiej Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO), Frank Warren poinformował, że charyzmatyczny olbrzym wróci na ring w lutym lub marcu w USA. Fury planował powrót w grudniu, ale sprawy się skomplikowały.

- Tyson nie wszedł do ringu od czasu lutowej wygranej z Deontayem Wilderem i nie chciał mieć rocznej przerwy. Zrobiliśmy wszystko, żeby walczył 5 grudnia, jednak nie mogliśmy z Top Rank (amerykańską grupą współpromującą Fury'ego - przyp.red.) i stacją ESPN znaleźć drogi do organizacji opłacalnej walki bez udziału kibiców w dobie pandemii - powiedział Warren.

- ESPN posiada prawa telewizyjne do kolejnych walk Tysona w Stanach, więc ''Król Cyganów'' stoczy kolejną walkę w USA pod koniec lutego lub w marcu. Naszym priorytetem pozostaje walka z Anthonym Joshuą, najlepiej na Wyspach. W tej chwili czekamy na decyzję sędziego w sprawie kontraktu na walkę z Wilderem. Ta walka nadal jest wielkim pojedynkiem - dodał Brytyjczyk, sugerując jakby, że temat walki Fury vs Wilder III może powrócić.

Przypomnijmy, że strona Fury'ego stwierdziła, iż Wilder nie ma już prawa do trzeciej walki z Furym. Klauzula wpisana w kontrakt na drugi pojedynek miała stracić ważność, ale Wilder twierdzi, że wciąż obowiązuje i chce, by sprawa została rozstrzygnięta na gruncie prawnym. Tymczasem Fury miał walczyć 5 grudnia z Agitem Kabayelem, ale wczoraj poinformowano, że ten pojedynek się nie odbędzie, przynajmniej w tym roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-11-2020 20:46:27 
Jeśli Fury ma wrócić w lutym/marcu z lepszym zawodnikiem niż Kabayel, to można poczekać..
Wielka szkoda że nie doszlo do walki rewnażowej Whyte'a z Povietkinem w pierwotym terminie, bo idealny przedwiosenny rywal dla Tysona byłby wyłoniony..
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 16-11-2020 21:11:22 
Chłopie oprzytomiej,tą są kłamczuchy,kombinatorzy i za pieniądze własną matkę sprzedaliby na rzeź ,daleki jestem od uznania herezji głoszonych przez Wildera ale gdyby jednak okazało się że coś w tym jest to spuścizna mistrza linearnego byłaby porażająca,nie będe wymieniał nazwisk jego oponentów bo to śmiech na sali,nawet Agit okazał sie zagrożeniem ,ja osobiscie nie wierze w jedno słowo teamu Furego,moim zdaniem na tą chwile kilku bokserów zabrałoby mu ten pas WBC bez wiekszych przeszkód.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 16-11-2020 22:31:03 
Czyli coś jest na rzeczy z kontraktem na 3 walkę z Wilderem. Te mediacje zapewne zatrzymały grudniową walkę.

Mam nadzieję, że nie będzie teraz rocznej napierdalanki w sądach.

Swoją drogą, jeśli Tyson ma mieć walkę na przełomie lutego i marca, to walka AJ Usyk robi się coraz bardziej realna, ale wszystko zależy od sytuacji epidemicznej.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 17-11-2020 08:45:40 
Wilder wiedzial co robi i widac bylo, ze to Hearn placze , placze...i placze
 Autor komentarza: BOXER
Data: 17-11-2020 08:46:52 
Ale się dziwnie wydygał Kabayela.Cały FURY .Pewnie bez formy. A w marcu wymyślą depresje,covida itp jak z Władem .
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 17-11-2020 11:13:55 
Pan Pindera dobrze powiedział Tyson wszedł na taki poziom że interesują go tylko wielkie walki za wielkie pieniądze i pewnie poczeka sobie spokojnie na Aj. Po za tym Fury po znokautowaniu Wildera wyrobił sobie mega renomę i teraz móglby to zepsuć nic mu nie dająca nudną walką z Agitem
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 17-11-2020 11:15:34 
@tomekzzar wymień mi tych kilku rywali bo jestem bardzo ciekaw :P co za dzban...
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 17-11-2020 11:23:06 
Ja myślę że Fury prędzej mógłby przegrać z takim Ortizem albo Povetkinem których mógłby zlekceważyć ze względu na wiek. A na Joshue i Wildera to on wyjdzie zmotywowany i nastawiony tip top i obaj mają z nim małe szanse.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.