FLOYD MAYWEATHER JR WRACA 28 LUTEGO W TOKIO

Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO) w lutym wróci na ring i znów pokaże się japońskim kibicom. Nie będzie to jednak raczej pojedynek wliczany do jego oficjalnego, bajecznego rekordu, tylko raczej "pokazówka".

"Piękniś" wystąpi 28 lutego w Tokio. On ma już podobne doświadczenie. W grudniu 2018 roku pobił szybko kickboksera Tenshina Nasukawę i za niecałą rundę zainkasował wtedy 9 milionów dolarów.

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, kto będzie jego najbliższym przeciwnikiem i na jakich zasadach odbędzie się walka, choć znając pozycję negocjacyjną Floyda, będzie to raczej walka toczona na jego zasadach, stricte bokserskich. Organizatorzy zapewniają, że poza Mayweatherem kibice dostaną zawodników najwyższej klasy podczas gali nazwanej "Mega 2021". Prawdopodobnie będzie to noc sportów walki, czyli MMA, boks i może K-1. Ale więcej informacji mamy poznać wkrótce.

Wspomniana walka z Nasukawą była ostatnim występem jednego z najwybitniejszych pięściarzy w historii, choć ostatnią oficjalną walką była jego wygrana w sierpniu 2017 nad Conorem McGregorem. A taki ostatni normalny pojedynek, z cenionym bokserem, Floyd stoczył we wrześniu 2015, gdy pewnie i wysoko wypunktował Andre Berto.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 16-11-2020 14:03:51 
Przeciwnikiem będzie zapewne jakiś słynny japoński wojownik wagi muszej w Karate, Kukimiszu Katarate.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 16-11-2020 14:33:55 
Dla mnie pokazówki mają sens jeśli całość dochodu z tej imprezy idzie na jakiś większy cel (ofiary kataklizmu, głodu), a sportowcy biorący w niej udzał nie biorą ani centa. Tu Floyd pewnie znów przytuli z dychę jak nie lepiej.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 16-11-2020 14:45:22 
@lubieznyzenon
Floyd ma jeszcze spore możliwości wykazania się z zawodnikami innych dyscyplin: judo, jujitsu, muay thai, zapasy wolne i klasyczne, taekwondo, sumo, sambo, kozackie sztuki walki, capoeira, wiejskie wesele w RP itp itd. Zajęcia starczy mu do 60. jak nie dłużej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.