WŁODARCZYK WYZNACZONY DO WALKI O MISTRZOSTWO EUROPY

Europejska Unia Boksu poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej, że Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) został wyznaczony do walki z obecnym mistrzem Europy wagi junior ciężkiej Tommym McCarthym (17-2, 8 KO). Według organizacji, obozy obu pięściarzy muszą najpierw dojść do porozumienia podczas prywatnych negocjacji.

Popularny "Diablo" ostatni pojedynek stoczył 30 listopada ubiegłego roku z Taylorem Mabiką. Były czempion wagi cruiser wrócił do treningów, ale jego szkoleniowcem nie będzie już Fiodor Łapin. Jest raczej mało prawdopodobne, że Włodarczyk przyjmie taki pojedynek, choć 39-letni pięściarz pozostaje cały czas w rankingach, a ostatnio nawet poprawił swoją lokatę na liście federacji IBF. 

W ubiegłym roku McCarthy - tuż po swoim zwycięstwie nad Fabio Turchim we Włoszech na gali DAZN - był najpierw wyznaczony do walki z Nikodemem Jeżewskim o mistrzostwo Unii Europejskiej. Do walki nie doszło, 30-latek czekał na swoją szansę aż 12 miesięcy. Dwa tygodnie temu Brytyjczyk pokonał na punkty Bilala Laggoune'a (25-2-2, 14 KO) i zdobył wakujący tytuł mistrza Europy wagi junior ciężkiej. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-11-2020 23:45:26 
Pas i rywal na miarę obecnych możliwości Diablo. Promotorowi należą się tym razem gratulacje.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-11-2020 06:34:02 
Diabeł jako 2-krotny MŚ zapewne wciąż ma aspiracje do walki o kolejny tytuł, ale nie EBU. Szkoda, bo ten pasek jest jak najbardziej do ogarnięcia a wiadomo że Diabeł już zbyt dużo nie zwojuje. Na koniec kariery pas EBU to zawsze jakieś trofeum.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 14-11-2020 09:54:14 
Dajcie spokój z tym Diablo tego się nie da oglądać, anty boks w czystym wydaniu. Krzysiu jak chce zarobić to niech zacznie medialnie rugać Szpilkę a git na pewno chwyci przynętę i podgrzeje odpowiednio atmosferę
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-11-2020 10:51:54 
Zobaczyć bym zobaczył to zawsze Polak, w dodatku walka o poważne trofeum, choć jestem świadomy, że Włodarczyk najlepsze lata dawno ma za sobą, a oglądanie go obecnie w akcji to czysta mordęga.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-11-2020 11:53:02 
@puncher
Mordęgą to jest oglądanie Krzysia w Polsce, gdzie on z góry wie, że u sędziów zawsze będzie miał wygrane. Na wyjazdach natomiast, gdy musi dawać z siebie wszystko, to czasami (Green, Czachkijew, Fragomeni 1, Fragomeni 3) wyglądało to o wiele lepiej. Z McCarthym to pewnie walka odbędzie się w Belfaście (a w każdym razie w UK), więc Diablo będzie musiał się sprężyć, żeby wygrać przed czasem, bo na punkty będzie trudno. Poza tym EBU to jest jego aktualny poziom. Może będzie w stanie zdobyć ten pas i ze 2-3 razy obronić z jakimiś średniakami. Dobrze, że Wasilewski załatwił mu taką alternatywę zamiast na siłę wkręcać go w jakiegoś światowego title shota po pewny wpierdol. Przy okazji nie będzie też blokował miejsca bardziej perspektywicznym polskim cruiserom (jak w pierwszym turnieju WBSS).
 Autor komentarza: puncher48
Data: 14-11-2020 13:19:13 
Z Fragomenim to trylogia robiona na siłę, trzecia walka wyjątkowo słaba, pierwsza świetna, a druga to był "Diablo" u szczytu.Niestety nie zgodzę się, ja nie widzę ostatnimi czasy iskry w jego boksowaniu, wręcz spory regres, ale też nie ma czemu się dziwić, styl miał zawsze ciężki dla oka poza drobnymi wyjątkami, gdzie naprawdę robiło to wrażenia, a i sam wiek sprzyjający emeryturze, a nie poważnym wyzwaniom.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 14-11-2020 13:55:34 
Wasilewski jest mistrzem świata promotorki, że potrafi załatwiać takie walki lamusom.
Wedle ostatnich słów Łapina, Diablo w ciągu ostatniego roku zjawił się na sali RAZ.


RAZ!
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-11-2020 14:14:39 
39 lat na cruisera to jeszcze nie jest wiek emerytalny. Arslan ma 50, a walczył 3 miesiące temu o pas IBO (sporo poważniejszy, niż EBU). Diablo poza laniem od Drozda i szybkim łomotem od Gassijewa nie zebrał tak dużo, by można go uważać za boksera rozbitego. Słaby fizycznie McCarthy wydaje mi się w jego zasięgu. A jak będzie motywacja, to i na sali będzie pojawiał się zapewne częściej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 14-11-2020 18:09:42 
Walka Diablo to zmarnowany czas na oglądanie.
Było tyle zapewnień a on ma kibiców...

Jak pisałem xx razy - wynagrodzenie uzależnić od postawy.
np. za pierwszą walkę z Palaciosem (wtedy co trener mówił aby dał szasnę sędziom) powinien dopłacić.

Promotor oczywiście świetna robota !

Cieślak powinien walczyć a Diablo na emeryturę lub ze Szpilką w jakieś fame czy coś.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.