19 GRUDNIA 'ZURDO' RAMIREZ SPOTKA SIĘ Z LOPEZEM, HUNTER NA ROZPISCE

Gilberto Ramirez (40-0, 26 KO) przeszedł do historii jako pierwszy meksykański mistrz świata kategorii super średniej, od kiedy jednak rozstał się z grupą Top Rank jego kariera stanęła w miejscu. Teraz ma nabrać nieco rozpędu.

Popularny "Zurdo" pasa WBO po raz piąty i ostatni bronił pod koniec 2018 roku. Potem poszedł w górę do wagi półciężkiej, ale zaboksował tylko raz, odprawiając Tommy'ego Karpency'ego, który nie wyszedł do piątej rundy. Od tego czasu minęło już dziewiętnaście miesięcy, a wciąż nie mieliśmy znaku z jego obozu.

29-letni pięściarz z Mazatlan na łamach mediów społecznościowych własnej grupy promotorskiej Zurdo Promotions ogłosił powrót na ring 19 grudnia. Jego rywalem będzie doświadczony, choć również mało ostatnio aktywny Alfonso Lopez (32-3, 25 KO). W stawce potyczki ma być mistrzowski pas Ameryki Północnej wagi półciężkiej.

Co ciekawe na rozpisce tej gali, tuż przed głównymi bohaterami, pokaże się należący do światowej czołówki wagi ciężkiej Michael Hunter (18-1-1, 12 KO), który w lipcu rozstał się z grupą Matchroom i ma wolną rękę. Na ten moment nie znamy jednak nazwiska jego przeciwnika. Hunter przewija się natomiast jako potencjalny rywal dla Filipa Hrgovicia w pierwszym kwartale przyszłego roku. To mogłaby być taka rozgrzewka przed starciem z Chorwatem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 12-11-2020 12:23:54 
Spory talent w dodatku całkiem efektowny,ale zaplecze u niego kuleje, że aż w oczy kłuje.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-11-2020 14:59:16 
Ja myślę nawet, że Ramirez jest celowo odcinany od dużych walk przez "grupę trzymającą rękę na pulsie" w światowym boksie. Canelo nie jest potrzebny jakiś rywal na własnym podwórku boksujący w zbliżonej do niego kategorii. Podobnie było z Thurmanem i Brookiem w końcowym okresie panowania Floyda. Mieli mistrzowskie pasy w prestiżowej kategorii, ale musieli boksować z drugą ligą, bo nikt nie chciał z nimi walczyć.
 Autor komentarza: Minister1989
Data: 12-11-2020 20:59:30 
" 19 GRUDNIA 'ZURDO' RAMIREZ SPOTKA SIĘ Z LOPEZEM "... od razu wiedziałem, że chodzi o niejakiego Alfonsa...
 Autor komentarza: MLJ
Data: 13-11-2020 11:34:56 
Zaimponował mi z Abrahamem, potem dwie świetne rónwe walki z Hartem, po drodze niezly ale porozbijany nieco Karpency i siadło..Po cichu liczyłem że zmierzy się z jakimś innym mistrzem w 168, ale przeszedł do półcięzkiej
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.