RING TELEGRAM (11 LISTOPADA 2020)

Sporo dzieje się w świecie boksu. Oto kolejna dawka ciekawych informacji w naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Francisco Vargas (26-2-2, 18 KO) - były mistrz świata kategorii super piórkowej, przenosi się do wagi lekkiej. Już w październiku pokonał w tym limicie na punkty Ezequiela Avilesa, wciąż jednak się wahał. Ostatecznie postanowił na stałe przenieść się do granicy 61,2 kilograma. Jego rywalem 20 listopada będzie Otto Gamez (19-3, 14 KO), niedawny przeciwnik naszego "Wrzosa".

Simon Kean (19-1, 18 KO) miał za dziesięć dni spotkać się ze Stanem Surmaczem (12-1, 7 KO). Jeden z mocniej bijących zawodników wagi ciężkiej na samym finiszu przygotowań nabawił się jednak kontuzji ręki i pojedynek odwołano.

Olbrzymi Christian Thun (5-0, 3 KO) niedawno sparował jeszcze z Anthonym Joshuą, a teraz poznaliśmy konkrety jego kolejnej walki. W najbliższą sobotę naprzeciw niego stanie Mirko Tintor (15-4-1, 8 KO).

Na rozpisce tej samej gali pokaże się również inny ciekawy "ciężki" - Jose Larduet (3-0, 2 KO). Jego formę sprawdzi Ferenc Urban (7-1, 5 KO).

Andriej Riabiński, promotor Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO), nie jest przekonany, czy jego zawodnik będzie gotowy na 30 stycznia. Bo właśnie na ten dzień wstępnie przeniesiono rewanż Rosjanina z Dillianem Whyte'em (27-2, 18 KO). U Rosjanina test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Kilkadziesiąt godzin temu opuścił szpital, ale nie może jeszcze przez jakiś czas trenować.

Gale sylwestrowe to specyfika i tradycja w japońskim boksie. W tym roku nic się nie zmieni. Mistrz WBO kategorii super muszej - Kazuto Ioka (25-2, 14 KO), wystawi swój pas na szalę potyczki z Kosei Tanaką (15-0, 9 KO).

Vergil Ortiz Jr (16-0, 16 KO) - wschodząca gwiazda wagi półśredniej, podpisał kontrakt menadżerski z mocną na rynku grupą MTK Global. Umowa ma obowiązywać przez pięć lat.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 11-11-2020 21:13:49 
Ioka vs tanaka, będzie świetna młócka japońców. Często te sylwestrowe gale naprawdę miały kapitalne pojedynki. Swego czasu chyba ze dwie czy trzy walki widziałem tam Uchinyamy

Nie dziwie sie Rabińskiemu, jedna, a nawet dwie świetnie płatne walki na horyzoncie. Povietkin musi być przygotowany najlepiej jak może na swój wieku.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 11-11-2020 21:55:57 
Szkoda, że nie dojdzie do pojedynku Keana z Surmaczem. Wobec posuchy w polskiej wadze ciężkiej warto byłoby pokibicować polsko-filipińskiemu Kanadyjczykowi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.