WILDER ZAMIERZA WYMUSIĆ NA FURYM TRZECIĄ WALKĘ

Były mistrz świata WBC w kategorii ciężkiej Deontay Wilder (42-1-1, 40 KO) zamierza odbyć mediację w celu zmuszenia Tysona Fury’ego (30-0-1, 21 KO) do dokończenia ich trylogii. Według Shelly’ego Finkela, jednego z menadżerów Amerykanina, kontrakt na trzecią walkę jest nadal zobowiązujący.

- W naszej umowie, jeśli mamy spór, przechodzimy do mediacji i to właśnie zaraz się stanie. Jeśli mediacje się nie powiodą, o wszystkim zadecyduje sąd – powiedział portalowi boxingscene.com menedżer Wildera.

Zdaniem Finkela mediacje powinny zacząć się w tym tygodniu, nie sprecyzował jednak którego dnia dojdzie do wideorozmowy z przedstawicielami ''Cygańskiego Króla''.

- To absurd, ale strona Wildera ma do tego prawo – odpowiedział współpromotor Fury’ego Bob Arum. – Donald Trump może kwestionować wynik wyborów prezydenckich, więc i Finkel ma prawo do kwestionowania umowy – dodał prezes stajni Top Rank.

W lutym bieżącego roku Fury po jednostronnej walce zastopował Wildera w siódmej rundzie, odbierając mu mistrzowski pas WBC. Kontrakt na trzecią walkę zakładał, że odbędzie się ona nie później niż do końca lipca z zastrzeżeniem, że pojedynek może zostać przełożony o 90 dni ze względu na kontuzje lub inny ważny powód. Operacja Wildera i kryzys związany z COVID-19 spowodowały, że walka została przełożona na październik, jednak plany znów pokrzyżowała pandemia. Ostatnią potwierdzoną datą był 19 grudnia, lecz i ten termin został ostatecznie odwołany, w związku z czym Brytyjczyk zawalczy dwa tygodnie wcześniej w Londynie – z niepokonanym dotąd Agitem Kabayelem (20-0, 13 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 11-11-2020 10:59:16 
Zamierza :-)
Nie wiem co o oni w tym kontrakcie mieli zapisane, ale po tym co się ostatnio wylało z Dzikiego, temat wydaje się już pozamiatany.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2020 11:01:03 
Najniebezpieczniejszy człowiek na Ziemi, jednocześnie największym płaczkiem - myślał, że sąd mu załatwi odszkodowanie, za to że zjebał z Moskwy przed walką z Powietkinem, teraz myśli, że sąd załatwi mu walkę, które przez ostatnie pół roku nie chciał. Dziwne, że nie poszedł do sądu, by ten unieważnił wynik drugiej walki z Furym, z tymi dowodami co posiada...
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 11-11-2020 11:16:29 
witam,

Intrygujący tytuł newsa.

pozdrawiam
 Autor komentarza: mchy
Data: 11-11-2020 11:23:40 
Dziękuję za uwagę dotyczącą tytułu Panowie, zwyczajne przeoczenie. Miłego dnia.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 11-11-2020 14:01:40 
Pomijając to co mówi Wilder i kwestie samego kontraktu, bo i tak nie wiele na ten temat wiemy jako kibice, to jeżeli Wilder naprawdę chcę trzeciej walki, a Fury mu jej nie da, to będzie mega słabe i tyle. Fury dostał od Wildera dwie szanse których nie musiał dostać, więc teraz zasłanianie się kontraktem z jego strony to jest zwykłe frajerstwo. Ignoranci oczywiście będą pierdolić dalej o zapisach kontraktowych, ale fakty są takie, że jebła pandemia i wszystko się pojebało, więc to jest oczywiste, że teraz ciężko będzie dotrzymać tych kontraktów podpisywanych przed pandemią.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 11-11-2020 14:12:43 
Co sie dzieje ostatnio na tym forum? Czlowiek zwraca uwage i ma usuwane komentarze, to samo dzieje sie na fb.
 Autor komentarza: OldShatterhand
Data: 11-11-2020 15:40:08 
Może to mało realne, ale czy jest jakiś procent możliwości, że ta cała szopka z trzecią walką i ostatnie cyrki Wildera są, mimo wszystko, elementem promocji tej walki? Mogłoby się nagle okazać, że Wilder faktycznie wymusi przeprowadzenie tej trzeciej walki, a Fury, niechętnie, ale się zgodzi bo co ma zrobić. I przy okazji urządzając całe to medialne show mogliby wykręcić rekordowe wyniki oglądalności. Jak myslicie?
 Autor komentarza: shakal
Data: 11-11-2020 15:45:07 
@DeontayWilder - frajerstwo to jest to, co Wilder teraz wygadywał na Cygana, Mayweathera Jr. czy swojego własnego trenera - większego frajerstwa nie ma, niż posądzanie o spisek jedynego gościa w swoim teamie, który działał w trosce o jego zdrowie. Swoją drogą jak widać za późno rzucił ręcznik, bo po walce jednak zostały trwałe uszkodzenia mózgu. Jakby Wilder nie dał rewanżu Tysonowi, do końca życia by słyszał, jak się z niego śmieją, że przegrał walkę i pomogli mu wyłącznie sędziowie. Nie bardzo miał wyjście i to nie kwestia jego świetnego charakteru, tylko troski o jego dobre imię i image. Swoją drogą to, co wypracował dając mu rewanż zaprzepaścił teraz pierdzieląc głupoty. Za te bezpodstawne oskarżenia powinien dostać kopa w dupę a nie rewanż i mówię to jako ktoś, kto totalnie nie lubi Cygana ze względu na jego zachowanie
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 11-11-2020 16:31:16 
shakal

Jeżeli Wilderowi faktycznie odjebało, a tak to wygląda, to, to nie jest frajerstwo, tylko po prostu popierdoliło mu się w głowie. Frajerstwo jest wtedy kiedy robi się frajerskie akcje świadomie, tak jak robi to Fury, wykorzystując w tych okolicznościach zapisy w kontrakcie. Jeżeli Wilder się ogarnie, to szansa od Furego należy mu się jak psu buda.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 11-11-2020 17:48:12 
"I przy okazji urządzając całe to medialne show mogliby wykręcić rekordowe wyniki oglądalności. Jak myslicie?"

Myślę że to błędna teoria.

Żadnych rekordowych wyników oglądalności nie będzie. To odgrzewany kotlet którego wszyscy mają dość. Rekordowa miała być już druga walka i miała wszystko co potrzebne do tego żeby się tak stało- dramatyczny przebieg pierwszej potyczki, ciekawość ludzi, kontrowersyjny werdykt który podzielił ludzi + teoretycznie walka o nr 1 bo Joshua wtopił i trochę stracił a jednak wydarzenie ostatecznie ledwo się spłaciło przy tych wielkich gażach i liczby były ZNACZNIE MNIEJSZE niż sobie zakładali.

Nie ma takiej rzeczy którą mógłby odwalić Wilder czy Fury by nagle 3 walka tych samych zawodników przy praktycznie dwukrotnym rozstrzygnięciu na korzyść jednego z nich nagle się ekstremalnie dobrze sprzedała.
Ludzie mają już tego zestawienia dość. Chcą nowości która ich zainteresuje a nie kolejnej powtórki z rozrywki.

Wilder walczy na swój idiotyczny sposób o swoją reputację + próbuje coś ewentualnie jeszcze ugrać z pozycji przegranego.
Celowo milczał tak długo aż kontrakt się przedawnił żeby móc zwalić winę na Tysona udając chętnego do 3 walki.
Zapewne jedyne o co będzie walczył Wilder to jakieś pieniądze lub gwarancję walki w przyszłości bo wygląda na to że podstaw do zmuszenia Tysona do walki nie ma.
Ewentualnie może chcieć z zawiści i rozpaczy w którą popadł chcieć zablokować Fury'emu karierę.
Oby nic z tych rzeczy mu się nie udało.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2020 18:24:08 
Autor komentarza: DeontayWilder

Data: 11-11-2020 16:31:16

Frajerstwo jest wtedy kiedy robi się frajerskie akcje świadomie...


Pełna zgoda.

Czyli np. jeśli jeden zawodnik ma szansę walczyć z drugim o wszystkie pasy, za ogromne pieniądze, ale nie decyduje się na tą walkę. Jednocześnie głośno krzyczy o tym, jak ten drugi się go boi, i o tym jak bardzo zależy mu na zunifowaniu wszystkich tytułów.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 11-11-2020 18:25:32 
Żałosny jest ten gość, chyba żaden mistrz w historii się tak nie ośmieszał
 Autor komentarza: Marduk
Data: 11-11-2020 19:06:19 
Mógł brać rewanż od razu, a nie czekać nie wiadomo ile. Teraz po ptokach
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 11-11-2020 19:20:07 
Ramirez82

Tylko że tam była polityka miedzy dwoma obozami i w grę wchodziły tak olbrzymie pieniądze że taki mały siurek jak ty gówno może o tym wiedzieć.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2020 20:14:50 
Haha racja, nie byłem wtajemiczony tak jak ty. Kurwa, ale ty jesteś tępy, cały świat śmieje się z Wildera w świetle wydarzeń z ostatniego tygodnia, a ty naiwnie wciąż wierzysz, że w tym unikaniu Joshuy, wielkich pieniędzy i pełnej unifikacji był jakiś wyższy cel.


Serio, można było się kiedyś spierac, ale by dziś krytykować Joshue i chwalić Wildera, trzeba być po prostu debilem.
 Autor komentarza: DeontayWilder
Data: 11-11-2020 20:33:36 
Ramirez82 Ja wierzę w to co mogę samemu zweryfikować bo to odróżnia ludzi mądrych od takich głupców jak ty.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 11-11-2020 20:47:13 
Ładnie to brzmi, ale oświeci mnie jak zweryfikowałeś te wszystkie mity Wildera?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.