WYMIANA ZDAŃ MIĘDZY HANEYEM A DAVISEM. 'ZARABIAM WIĘCEJ NIŻ TY'

Mistrz świata WBC wagi lekkiej, Devin Haney (25-0, 15 KO) i czempion WBA wagi super piórkowej (oraz WBA Regular wagi lekkiej), Gervonta Davis (24-0, 23 KO), wdali się w nocy w wymianę zdań, która dobrze określa stan ducha wielu młodych gwiazd współczesnego boksu. 

RYAN GARCIA: JESTEM PRZEKONANY, ŻE ROZBIJĘ GERVONTĘ DAVISA >>>

- Zarobiłem w mojej ostatniej walce więcej forsy niż ty i wszyscy inni bokserzy na twojej gali razem wzięci. Moja córka bije mocniej od ciebie. Jesteś super menelem, głupim czarnuchem (...) Jak to jest, że zarobiłeś milion, ale jeździsz samochodami, za które nie zapłaciłeś? - zapytał ''Czołg'' Davis.

- Jesteś śmieszny czarnuchu. Przysięgam, że nie zarobiłem jednego miliona. Zarobiłem dużo więcej, mam na to dowody. Zarabiam miliony w wieku 21 lat, tym w tym wieku dostawałeś może 30 tysięcy za walkę. Nienawidzisz mnie grubasku, a zarazem się mnie boisz. Można powiedzieć wszystko, ale wejdźmy po prostu do ringu i walczmy. Skończ uciekać - odpowiedział ''The Dream'' Haney.

Przypomnijmy kontekst tej wymiany zdań. Otóż w ostatnią sobotę Haney pokonał na punkty Yuriorkisa Gamboę, którego Davis (autor świetnego nokautu w PPV na Leo Santa Cruzie z końca października) znokautował w dwunastej rundzie w grudniu zeszłego roku. Czy w przyszłym roku dojdzie do walki Haney vs Davis? Trudno powiedzieć, ale w tej chwili byłoby ciężko do niej doprowadzić. ''The Dream'' jest gwiazdą platformy DAZN, a ''Czołg'' projektu PBC i będą zapewne jeszcze powiększać swój gwiazdorski status, zanim zmierzą się w wielkim pojedynku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-11-2020 19:14:45 
Technik kontra stylowy puncher, to musi się odbyć, a przy dobrej promocji, świetnie się sprzeda, w tle czai się super atleta Lopez, zza rogu zagląda nowe bożyszcze meksykańskiej gawiedzi Garcia i jest jeszcze zrzucony z piedestału wirtuoz Łomaczenko.Ta kategoria wagowa normalnie wymiata.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 09-11-2020 21:36:21 
Davis nazywa Haneya czarnuchem, ponieważ ma od niego jaśniejszy odcień skóry. Z kolei Haney nazywa Davisa czarnuchem, ponieważ pochodzi z normalnej rodziny z bogatej Kalifornii, podczas gdy Davis to "dziecko ulicy" ze słynącego z biedy i przestępczości Baltimore (348 morderstw w 2019), gdzie czarni stanowią dwie trzecie mieszkańców. Pochodzi z patologicznej rodziny i w dużej mierze został wychowany przez trenera Calvina Forda, który sam wcześniej garował 10 lat w więzieniu.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 09-11-2020 21:59:31 
Tylko ten puncher Davis tez potrafi fajnie boksowac i przycisnac jak trzeba. Ja nie dawalbym duzych szans Haneyowi w potencjalnym starciu. Zostalby ciezko znokautowany moim zdaniem.
 Autor komentarza: sludgehc
Data: 09-11-2020 22:35:28 
prawda jest taka, że Lopez ich robi obu bez mydła. Haney nie ma czym uderzyć, a Gervonta boksersko jest dwa poziomy niżej
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-11-2020 22:48:30 
Teoretycznie się zgodzę, że z tej trojki Lopez najlepiej się obecnie prezentuje, ale Davis to prawdziwy czołg i jak poczuje krew to nie odpuszcza,a Haney miał dwie ostatnie walki bez fajerwerków, ale mimo wszystko widać w nim spory talent ruchowo-techniczny, tak więc zobaczymy, no i nie zapominajmy o Łomaczence, którego akcje może i spadły, ale to wciąż kapitalny pięściarz.
 Autor komentarza: Galed12
Data: 10-11-2020 05:00:43 
Waga lekka jest świetna.
Ja bym jednak wolał zobaczyć walki Łoma vs Davis i może Haney vs Lopez.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.