FURY: USYK NICZYM NIE ZAIMPONOWAŁ, NIKOGO NIE PRZESTRASZYŁ

Aleksander Usyk (18-0, 13 KO) wygrał z Dereckiem Chisorą, ale nie zrobił większego wrażenia na Tysonie Furym (30-0-1, 21 KO). Czy ukraiński technik ma szansę w wadze ciężkiej? Na pewno dostanie okazję, by to udowodnić, gdyż jest obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata federacji WBO.

- Czy widzieliśmy najlepszego Usyka? Nie jestem pewien. Nie wiem też, czy walka z Chisorą nie była na przykład jego najlepszą walką w wadze ciężkiej. Jednego jednak jestem pewien, żaden z czołowych zawodników nie stresuje się Usykiem po tym, co zobaczył w jego ostatniej walce. Nikt z nas się nie trzęsie na myśl o spotkaniu z Usykiem - mówi wprost "Król Cyganów", mistrz świata organizacji WBC, który do pierwszej obrony podejdzie 5 grudnia w Londynie.

- To już nie jest ta sama waga ciężka, jaką znaliśmy przed laty. Przecież Chisora jest najmniejszym "ciężkim" z czołówki. Dlatego wydaje mi się, że gdy Usyk spotka się z tymi największymi, którzy jeszcze potrafią mocno uderzyć, będzie niczym baranek prowadzony na rzeź. Rozumiem zawodników, którzy przechodzą z wagi cruiser do ciężkiej po większe pieniądze. Oni także chcą dostać swój kawałek ciasta, ale kategorie zostały zrobione z jakiegoś powodu. Uważałem Usyka za pięściarza wybitnego technicznie, jednak w walce z Chisorą niczym mi nie zaimponował - dodał Fury.

USYK: JOSHUA, IDĘ PO CIEBIE >>>

Przypomnijmy, że dziewięć dni temu Usyk wypunktował Chisorę. Po dwunastu rundach sędziowie typowali jego przewagę w stosunku 117:112 i dwukrotnie 115:113.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 09-11-2020 15:56:03 
To prawda, nie miał czym przestraszyć. Natomiast czy Usyk może być zdolny, by w każdej swojej walce zrobić akurat wystarczająco dużo, by zwyciężyć? Myślę, że tak. Na pewno do najlepszych ciężkich będzie startować z pozycji sporego underdoga.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 09-11-2020 16:02:48 
Do Furego bedzie mu ciezko. Fury ma dosc dobry refleks i zasieg. Natomiast trzeba oddac, ze Usyk nawet nie zostal musniety przez Chisore i to robi jakies tam wrazenie. Nie widze Usyka bijacego Furego, ale widze go obtanczajacego Joshue. Z Wilderem tez raczej ciezko przez wzglad na zasieg Dijonteja, jego szybkie nogi (pod warunkiem, ze nie wejdzie na ring w tej swojej broi)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 09-11-2020 16:31:40 
Mi też nie zaimponował i jestem podobnego zdania do Tysona.

Swoją drogą dla mnie eskapada Usyka do ciężkiej jest pewnym wyznacznikiem tego, jak w dzisiejszej HW poradziłby sobie taki Ali, gabaryty i umiejętności podobne do Usyka, więc ciekaw jestem jak Ukrainiec poradzi sobie z takim AJ lub Tysonem.

@gerlach
"Natomiast trzeba oddac, ze Usyk nawet nie zostal musniety przez Chisore i to robi jakies tam wrazenie."

Gdzie Ty oglądałeś ich walkę? Na jakimś afrykańskim streamie?
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 09-11-2020 16:37:31 
Fury obawia się Usyka bo jest lotny i mógłby mu najebać dla tego barana Dubois Joyca i Whyta unikasz a Joshua cię wyjaśni mimo że widać że jesteś w formie z Kabayelem łatwo miał nie będziesz o ile ten przyszykuję się bardzo dobrze.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 09-11-2020 17:34:31 
Akurat Fury powinien się wstrzymać z takimi tekstami wszak on akurat doskonale powinien rozumieć by nie oceniać możliwości pięściarza po mniej "błyskotliwych" występach.
Powątpiewam by ktokolwiek wystraszył się czy popadł w zachwyt po występach Fury'ego z Wallinem, Cunninghamem, Pianetą czy Seferim. Rzekłbym nawet że reakcje były odwrotne a jakoś nie przeszkodziło mu to wspiąć się na wyżyny i zachwycić w drugiej walce z Wilderem czy wypunktować Włada czego mało kto się spodziewał.

Usyk wypadł z Chisorą dobrze. Znacznie lepiej niż Fury z Wallinem chociażby.
Zresztą stawiam bardzo śmiało że i Wildera by pokonał Oleksander wyraźniej i lepiej niż Fury w walce nr 1 (pewnie do jaja by go ograł) a taki Wallin nawet by na chwilę mu nie zagroził nie wspominając o walce o życie i zamroczeniu solidnym które Otto zafundował Fury'emu.

Tak więc nie należy na podstawie walki nr 2 w hw w niekorzystnych warunkach wyrokować że Usyk nie poradzi sobie z nikim lepszym. Ja stawiam że poradziłby sobie z większością z top 10 już dziś i takie nazwiska jak Parker, Pulev, człapak Ruiz, nawet Powietkin i Whyte nie dali by z nim rady.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 09-11-2020 18:27:31 
a ja zgadzam się z Furym, Usyk nie zachwycił, gdyby zamiast Chisory był ktoś kto potrafi zadać kombinacje 2-3 ciosów a nie tylko prawego cepa lecącego 15 sekund, to Usyk walczył by o życie, owszem w następnej walce Usyk może zrobić więcej i wypunktować minimalnie kogoś z top 10, ale równie dobrze może dostać wciry, Usyk tym występem nikogo w HW nie przestraszył
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 09-11-2020 19:19:46 
Usyk walczył z bardzo dobrze przygotowanym Chisorą nie zapominajcie o tym że trenował do tej walki 9 miesięcy a stawka tej walki była bardzo wysoka. Haye wycisną z Derecka wszystko co możliwe nie jeden by się poddał pod naporem Chisory albo coś wyłapał w początkowych rundach. Widać że Ukrainiec ma serce do walki jak mało kto ale to dlatego zapewne bo jeszcze z nikim nie przegrał i ambicja go niesie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-11-2020 19:28:04 
Usyk w Toy Toyu nie ma szans, ale na normalnym ringu jednym napsuje sporo krwi, a z innymi wygra.Warunek konieczny, aby zdobył tytuł to walki o pasy w najbliższych dwóch-trzech latach, w późniejszym czasie jego walory, którymi rozgrywa znakomicie kolejnych rywali przestaną się liczyć.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 09-11-2020 20:33:08 
Usyk za mały bez siły ciosu i warunków. Bez szans z olbrzymami pokroju Joshuy, WIldera Furego czy nawet Ortiza.To taki drugi Adamek nie tędy droga kolego...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 09-11-2020 20:44:04 
Fury trafił w dziesiątkę. Jeśli AJ nie zwakuje pasa WBO, to przy dzisiejszym układzie mistrzów, Usyk nigdy nie zostanie mistrzem świata.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 09-11-2020 20:57:26 
BlackDog - twoja opinia nikogo nie interesuje daruj sobie. kazdy wie ze jestes fanbojem joshuy a na boksie znasz się jak murarz na tańcu
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 10:18:41 
Autor komentarza: Champion20
Data: 09-11-2020 20:57:26

BlackDog - twoja opinia nikogo nie interesuje daruj sobie. kazdy wie ze jestes fanbojem joshuy a na boksie znasz się jak murarz na tańcu


Autor komentarza: Champion20
Data: 09-11-2020 20:33:08

To taki drugi Adamek nie tędy droga kolego...


Haha, to już trzeba być kretynem, by komuś wytykać, że nie zna się na boksie, a chwilę wcześniej, porównywać Usyka z Adamkiem.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-11-2020 10:31:35 
Mnie bardziej bawi że zarzuca czarnemu fanbojstwo, a sam jest fanbojem innych zawodników..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 10:33:15 
Nie no, co Ty, Champion20 jest obiektywny ;)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 10-11-2020 10:34:54 
subiektywnie obiektywny :)
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 10-11-2020 10:53:43 
Autor komentarza: Ramirez82Data: 10-11-2020 10:18:41

Haha, to już trzeba być kretynem, by komuś wytykać, że nie zna się na boksie, a chwilę wcześniej, porównywać Usyka z Adamkiem.

xxx

A to dlaczego? Przecież to podobni bokserzy. Jasne, Usyk więcej osiągnął w CW i w teorii jest lepszym zawodnikiem, ale obaj boksują w takim samym stylu, obaj w cruiser korzystali z niezłych warunków fizycznych, obaj to walczący na dystans out-boxerzy i obaj w HW nie imponują ciosem. Na etapie, na którym obecnie jest Usyk w ciężkiej (pokonał zaledwie niezłego Chisorę) jak najbardziej można ich porównywać (Adamek miał na koncie Arreolę - zawodnika podobnej klasy co Brytol z Zimbabwe).
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 11:33:33 
GROiLLORT

Serio nie widzisz różnicy klas między Adamkiem i Usykiem?

Poza tym Adamek pochodził z półciężkiej, później poszedł wyżej do Cruiser - żadnej z tych wag nie zdominował, tak jak Usyk zdominował Cruiser, i żadna z tych wag nie była tak mocno obstawiona, jak Cruiser w czasach Usyka. Usyk na amatorstwie osiągnął wszystko, mierzył się też z tymi największymi, na zawodowstwie potrzebował kilkunastu walk, by zebrać wszystkie pasy w Cruiser, odprawiając po drodze całą czołówkę.

Adamek w ciężkiej, dobrze wyglądał tylko na tle wolnych rywali, z całą resztą przegrywał, nawet z jednorękim Chambersem i Cunninghamem.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 10-11-2020 11:50:21 
W ciężkiej tej różnicy klas na razie nie widzę, Usyk nie pokonał żadnego zawodnika na poziomie powyżej Koszmarnego Krzysia.

Jak pisałem w pierwszym poście - oczywiste jest że Usyk ma w CW/amatorce o wiele większe dokonania, w ciężkiej dysponuje prawdopodobnie większym potencjałem.

Ale obaj ci zawodnicy w CW bazują przede wszystkim na pracy nóg i zasięgu, często lepszych warunkach fizycznych niż ich przeciwnicy, walczą w podobnym stylu. No i obaj tracą ten atut w starciach z o wiele większymi rywalami w ciężkiej.

Za to Adamek miał to szczęście, że walczył w jednym z najsłabszych okresów ciężkiej w historii, Usyk chce zunifikować pasy w jednym z mocniejszych okresów tej kategorii, na co imo nie ma szans. Ukrainiec co najwyżej powtórzy osiągnięcia D. Haye, na sukcesy Holyfielda nie ma co liczyć.

Aha, Adamek miał jeszcze betonową szczękę, to był jego atut w HW, nie wiadomo, jak pod tym względem wypada Usyk.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 12:11:25 
Ale jak radził sobie Usyk z ciężkimi wiemy po jego występach w WSB. Tak jak mówisz, potencjał na HW ma znacznie większy, niż Adamek. Dodając do tego dotychczasowe znacznie większe dokonania, już nie można ich stawiać w jednym szeregu.

Usyk może nie potrzebować betonowej szczęki Adamka, jeśli nie będzie tak zbierał na ryj, jak Adamek ;)
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 10-11-2020 12:26:15 
No nie, ten potencjał jest prawdopodobnie większy, Usyk w ciężkiej nie pokonał jeszcze nikogo wybitnego. Z resztą ta różnica potencjałów jest wyrównywana przez fakt, że obaj walczą/walczyli w zupełnie innej wadze ciężkiej. Adamek w śmiesznie słabej, Usyk w co najmniej mocno obsadzonej. Argumenty apropos amatorki to broń obusieczna.

Jak tak czytam o szansach out-boxera bez ciosu w HW to od razu przypominają się argumenty niektórych userów (z litości nie wspomnę których) o Adamku, który z Witalijem miał błyskawicznie przechodzić do pół dystansu i jeszcze szybciej odskakiwać":-):-):-)

Przecież ze względu na prezentowany styl Ukrainiec będzie zmuszony walczyć w ten sposób zarówno z AJem, jak i T. Fury, a nawet Ortizem i resztą większych ciężkich.


Usyk to nie jest ani eksplozywny i o wiele lepszy w obronie D. Haye z bombą w ręku (co udowodnił pojedynek korespondencyjny z Chisorą), ani silny jak tur, genialny w półdystansie Holyfield, który potrafił postraszyć ciosem. Na jakiś pas po wakacie może liczyć, na pokonanie AJa, T. Fury albo tym bardziej unifikację nie ma szans.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 12:37:02 
No HW te 8-10 lat temu na pewno była biedniejsza niż dziś, ale też był Powietkin, czy Haye, z którymi jakoś Adamek się nie skonfrontował. Za to mierzył się z takimi leszczami wyciąganymi z emerytury jak McBride, czy Grant. Z kolei z Kliczko wypadł równie beznadziejnie jak Sosnowski. Jedyne jego cenne zwycięstwo to Arreola. Usyk stoczył dopiero dwie walki w HW, pewnie nie zunifikuje tytułów, nie osiągnie tego co Holy, bo już jest na to za stary. Holy pierwszych rywali w HW też nie nokautował, więc po jego dwóch walkach w HW, też na pewno swego czasu były głosy, że będzie za mały na HW.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 10-11-2020 12:57:31 
Nigdzie nie twierdzę, że Adamek miał dobrą karierę w HW pod względem sportowym. Usyk z resztą też nie konfrontował się jeszcze z Povietkinem czy Ortizem (z obydwoma imo nie byłby faworytem), a oprócz Derecka walczył z emerytem-średniakiem, chodzącym workiem bokserskim, którego nie umiał położyć.

Evander po tym jak został wymęczony przez R. Bowe w I walce zastosował odpowiednie kuracje^^ I miał atuty, których Usykowi będzie brakować. Niezły cios/tytanowa szczęka i siła fizyczna, która pozwalała mu wypadać dobrze na tle takich turów jak Bowe czy Foreman. Wyobrażasz sobie Usyka przepychającego się z AJem? Albo wytrzymującego klincze i brudne zagrywki T. Fury? Nie ma szans, żeby mniejszy Ukrainiec utrzymał ww. na dystans całą walkę. Przecież nawet z mocno ograniczonym Chisorą zebrał sporo.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 15:26:24 
Nie wiem jakie szanse ma Usyk w HW, ale na pewno go nie skreślam. Chodziło mi tylko, że ocenianie jego szans przez pryzmat Adamka, to kpina. I tyle.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 15:27:30 
Być może na tych największych przejedzie się jak Łoma z Lopezem, nie wykluczam.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 10-11-2020 16:30:11 
Nie to nie jest kpina, wytłumaczyłem już dlaczego wyżej. I mogę się założyć o trzy piwa z Żabki, że Usyk w HW skończy raczej jak Adamek ew. D. Haye (w najlepszym przypadku), a nie jak Holy. Być może zdobędzie pas, ale nie jest żadnym materiałem na nr 1.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 18:41:39 
Jak Adamek, czyli jak? Zostanie zmaltretowany przez jednego mistrza i później kilka lat będzie próbował odbudować się?
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 10-11-2020 20:00:42 
No tak, to jeden ze scenariuszy, wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak się to skończyło. Ale jak ktoś chce wierzyć, że gość, który przegrywał z Bellew, męczył się z starym, wyboksowanym Chisorą, nie błyszczał z małym Głowackim czy nie umiał położyć przeciętnego, ściągniętego na ostatnią chwilę (!) Witherspoona, pokona Cygana lub Antka - zazdroszczę niepoprawnego optymizmu.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 23:43:10 
A gdzie ja napisałem, że on ich pokona? Po prostu w przeciwieństwie do ciebie, nie odbieram mu szans. Ale to kwestia tego, że dla ciebie to drugi Adamek - ja też gdybym miał go za drugiego Adamka, nie dawałbym mu żadnych szans. Ale uważam go za boksera dwie klasy wyżej od Adamka.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 23:43:15 
A gdzie ja napisałem, że on ich pokona? Po prostu w przeciwieństwie do ciebie, nie odbieram mu szans. Ale to kwestia tego, że dla ciebie to drugi Adamek - ja też gdybym miał go za drugiego Adamka, nie dawałbym mu żadnych szans. Ale uważam go za boksera dwie klasy wyżej od Adamka.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 23:43:18 
A gdzie ja napisałem, że on ich pokona? Po prostu w przeciwieństwie do ciebie, nie odbieram mu szans. Ale to kwestia tego, że dla ciebie to drugi Adamek - ja też gdybym miał go za drugiego Adamka, nie dawałbym mu żadnych szans. Ale uważam go za boksera dwie klasy wyżej od Adamka.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 10-11-2020 23:43:19 
A gdzie ja napisałem, że on ich pokona? Po prostu w przeciwieństwie do ciebie, nie odbieram mu szans. Ale to kwestia tego, że dla ciebie to drugi Adamek - ja też gdybym miał go za drugiego Adamka, nie dawałbym mu żadnych szans. Ale uważam go za boksera dwie klasy wyżej od Adamka.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 11-11-2020 12:05:28 
A gdzie ja napisałem, że Usyk to drugi Adamek? Stwierdziłem tylko, że można ich porównywać pod kątem szans w HW, biorąc pod uwagę styl walki i wagę, z której się wywodzą. Czy jak, szanowny kolego @Ramirez82, zdecyduję się porównać np. Mercedesa ze Skodą, to oznacza to, że uważam je za takie same pojazdy?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.