WBC DAJE ZIELONE ŚWIATŁO NA UNIFIKACJĘ FURY vs JOSHUA

Tyson Fury (30-0-1, 21 KO) i Anthony Joshua (23-1, 21 KO) w ciągu tygodnia przystąpią do obron swoich pasów - Tyson 5 grudnia, Anthony 12 grudnia. Potem zechcą walczyć między sobą. Wiemy już, że ze strony federacji WBC nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań i ich dwie walki będą miały pierwszeństwo.

Rywala "Króla Cyganów" jeszcze oficjalnie nie potwierdzono, ale niemal na pewno o pas WBC powalczy Agit Kabayel (20-0, 13 KO). Przeciwnikiem AJ-a będzie natomiast Kubrat Pulew (28-1, 14 KO).

Mauricio Sulaiman - prezydent WBC, nie bierze już pod uwagę Deontaya Wildera, natomiast zwycięzca eliminatora - Aleksander Powietkin (36-2-1, 25 KO), musi pogodzić się z faktem, że walka Fury vs Joshua będzie miała pierwszeństwo. Potwierdził to właśnie sam Sulaiman. Zresztą Powietkin ma jeszcze na głowie rewanż z Dillianem Whyte'em, prawdopodobnie 30 stycznia 2021.

Jedyną niewiadomą jest stanowisko federacji WBO. Bo jeśli Joshua pokona Pulewa, teoretycznie jego kolejnym przeciwnikiem powinien być obowiązkowy challenger z ramienia WBO, Aleksander Usyk (18-0, 13 KO). Możliwe więc, że Joshua wybierze lepiej płatną walkę z Furym, a Usyk zaboksuje o wakujący pas WBO.

- Usankcjonujemy walkę Fury vs Joshua przed walką Fury vs Powietkin. Unifikacja ma pierwszeństwo. Zapraszamy Joshuę do potyczki unifikującej - mówi wprost prezydent World Boxing Council.

Przypomnijmy, że obozy Fury'ego i Joshuy umówiły się na dwie walki. W pierwszej wszystkie pieniądze z zysków zostaną podzielone po równo. W rewanżu w stosunku 60 do 40 na korzyść zwycięzcy pierwszej potyczki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 09-11-2020 08:13:28 
Niech sie piorą o trzy pasy, nawet dwukrotnie z przerwą na Saszę lub Dilliana. Te zwakowane WBO to może być naprawdę fajna zachęta dla reszty z czołowki, by zaczęli się między sobą tłuc. Usyk nie będzie miał łatwego życia, bo zanim dojdzie do AJ'a lub Fury;ego będzie musiał obstawiam, odprawić przynajmniej dwóch, trzech gości.

Jest szansa na naprawde ciekawe walki o ten wakat, wspomniany Usyk, Parker, Dubois lub Joyce pewnie o niego zawalczą, a do obrony pasa jest Ruiz Jr. Hunter, Hrgović, Yoka. Może z szoku pourazowego otrząsnie się Wilder, który odprawiając kilku z powyższych rywali mógłby wreszcie coś udowodnić. To samo się tyczy 145 letniego Ortiza
 Autor komentarza: rocky86
Data: 09-11-2020 09:03:30 
Jestem za, ale w sumie jakby spojrzeć na politykę WBC, to jest niezła beka.
Ostatnia obowiązkowa obrona pasa w HW miała miejsce 3 lata temu i to przeciwko Stiverne :-)
Poprzednia miała miejsce 5 lat temu i to była walka Stiverne vs Wilder.
Wilder w ciągu 5 lat tylko raz bronił pasa z obowiązkowym pretendentem, ale za to jak groźnym.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 09-11-2020 09:09:31 
Breazeale też zrobili obowiązkowym, ale w równie komicznych okolicznościach.

Mam nadzieję, że w świetle ostatnich zachowań Wildera, WBC jest dumne z swojego mistrza.
 Autor komentarza: holy
Data: 09-11-2020 10:01:59 
WBO nie się nie wygłupia i zgodzi się na tę unifikację. Niby dlaczego usyk miałby wcześniej boksować? On przecież niczym się jeszcze nie wykazał w ciężkiej.
 Autor komentarza: raflo
Data: 09-11-2020 10:41:40 
Usyk znalazł się w trudnej sytuacji.Ponieważ jeżeli odstąpi,doczeka się walki jak będzie miał 34-35 na karku ale jeżeli się nie zgodzi to za walkę o prymat z Dubois -Joyce i ewentualną jego obronę może nie zarobić tyle ile hojny Eddie wyłoży odstępnego.Więc to czy Joshua zwakuje tytuł zależy od sumy jaką otrzyma Usyk
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 09-11-2020 13:49:25 
właściwie Fury jest faworytem, wiadomo, szczególnie jeśli ruszy na AJa i go skasuje to nie musi być rewanżu (ZE WZGLĘDU NA KASĘ NA PEWNO BĘDZIE?) potem bije jeszcze z dwóch trzech kolejnych pretendentów Usyka, Hrgovica i Dubois czy kogoś tam jeszcze bo na razie nie widać nikogo kto może mu zagrozić (BO KTO??), i schodzi na emeryturę jako najlepszy ciężki W HISTORII (???) aż jest to dziwne
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-11-2020 14:41:11 
Fury niczym superbohater LGBT,natomiast AJ jak z Muzeum figur woskowych im. Muhammada Alego:))
 Autor komentarza: Champion20
Data: 09-11-2020 14:42:40 
I bardzo dobrze niech Joshua dostanie w końcu w papę i straci te pasy
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.