TONY YOKA vs CHRISTIAN HAMMER 27 LISTOPADA W NANTES

Mimo pandemii koronawirusa, mistrz olimpijski z Rio Tony Yoka (8-0, 7 KO) nie zwalnia tempa. We wrześniu wrócił po roku przerwy błyskawicznym nokautem na Johannie Duhaupasie, a już 27 listopada Nantes zmierzy się kolejnym ciekawym rywalem, Rumunem z niemieckim paszportem Christianem Hammerem (25-6, 15 KO).

TONY YOKA ZDEMOLOWAŁ JOHANNA DUHAUPASA W PIERWSZEJ RUNDZIE >>>

W ostatni dzień października Hammer miał walczyć w Londynie z Davidem Allenem, ale walkę odwołano, gdyż u Hammera wykryto COVID-19. Jak widać przeszedł jednak chorobę łagodnie, gdyż przystępuje do pojedynku z Yoką. 

Francuz miał walczyć z Hammerem już w grudniu zeszłego roku, ale reprezentant Niemiec nie stracił raczej przez niespełna rok wiele na wartości. Od czasu porażki na punkty z Luisem Ortizem (marzec 2019) stoczył jedną walkę. Zamiast pojedynku z Yoką zmierzył się w grudniowej konfrontacji z delikatnie mówiąc przeciętnym Boliwijczykiem Saulem Farahem (bilans 71-25-3 ''nabity'' na słabych bokserach) i odprawił go w pierwszej rundzie.

Dodajmy na koniec, że Yoka jest oficjalnym pretendentem do walki o pas czempiona Unii Europejskiej (EBU-EU). Przetarg na konfrontację Francuza z Chorwatem Petarem Milasem zaplanowano na 17 listopada.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 04-11-2020 17:59:51 
Dobre zestawienie,Yoka po powrocie się nie patyczkuje i bierze coraz lepszych oponentów, takich już widać na miarę prognoz odnośnie jego talentu.Naturalnie Francuz faworytem, ale nie takim stuprocentowym.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-11-2020 18:25:33 
A dla mnie Yoka stuprocentowym faworytem, pytanie tylko czy skończy Hammera do połowy walki.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-11-2020 18:28:04 
Sprawdzałem w Wikipedii to niemieckie obywatelstwo Hammera, bo Charr też niby miał je mieć, a okazało się że go nie ma. Hammer ma, a przy okazji odkryłem ciekawostkę. On sobie dosłownie przetłumaczył nazwisko z rumuńskiego na niemiecki. Ciocan (nazwisko od urodzenia) po rumuńsku to po niemiecku Hammer, a po polsku młotek. Myślałem wcześniej, że ten Młotek to jest zupełnie sztucznie wymyślony, tak jak Felix Sturm (Burza), Timo Schwarzkopf (Czarnogłowy), Toni Kraft (Siła), Granit Stein (Kamień), a ostatnio Viktor Faust (Pięść).
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-11-2020 19:48:44 
Z tego co wiem to Hearn obiecał Allenowi walkę w listopadzie więc nie wiem czemu Hamer wybrał Yoke? Z Allenem miałby szanse wygrać z Yoką raczej marnie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-11-2020 20:12:25 
Pewnie za walkę z Yoką dostanie większe pieniądze. Z Allenem to byłby pojedynek drugoligowców na undercardzie. Z Yoką walka główna z czołowym prospektem HW.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 04-11-2020 22:13:12 
A jak przetłumaczyć Feigenbutz? Jako buc? A tak poważnie: Yoka go rozniesie. Moim zdaniem będzie kiedyś dzielił i rządził.
 Autor komentarza: slovik
Data: 04-11-2020 23:17:01 
Tony Yoka jak dla mnie zostanie mistrzem świata. On ma największy talent i predyspozycje z grona Yoka, Dubois, Joyce i Hrgovic.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.