WIDEO: USYK vs CHISORA. OBSZERNY SKRÓT HITOWEJ WALKI

Aleksander Usyk (18-0, 13 KO) pokonał wczoraj jednogłośnie na punkty Derecka Chisorę (32-10, 23 KO) w walce wieczoru gali w Londynie. Oto obszerny skrót tej hitowej konfrontacji, której wpływ na sytuację w wadze ciężkiej jest bardzo duży. Zwycięski Ukrainiec obronił bowiem swoją pozycję obowiązkowego pretendenta WBO do walki z czempionem WBO, IBF i WBA - Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-11-2020 13:52:29 
Materiał zbyt krótki, by dawał pełen pogląd o walce. Jednak na 2 momenty warty zwrócić uwagę:
1. W 2 rundzie Usyk był naprawdę w poważnych tarapatach. Kilkakrotnie mocno oberwał. Szybkie nogi i klincz wybawiły go z opresji, ale o żadnej "walce pod kontrolą" nie było mowy.
2. Pod koniec 7 rundy była najlepsza okazja na wygranie przed czasem przez Usyka. O kilka sekund za późno zorientował się, że rywal jest podłączony i tej okazji nie wykorzystał. Chisora przetrwał do gongu.
 Autor komentarza: krzysiek34
Data: 01-11-2020 15:47:07 
Moim zdaniem Arreola prime był jednak nieco lepszy niż obecny Dereck a na jego tle Adamek wyglądał lepiej niż wczoraj Usyk.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-11-2020 16:09:15 
Chisor mnie zawiódł bo jest o wiele lepszym pięściarzem niż pokazał to w tej walce. Przede wszystkim za dużo ważył o 8-10kg, co sprawiło że na tle usyka momentami wyglądał pokracznie. Z pozycji mańkuta prawy prosty wyrzucał zamiast pracować nim jak tłokiem, widać że pozycja mańkuta mu bardziej przeszkadzała niż pomagała.
Usyk pokazał że może przyjąć mocny cios który nie jest bity zbyt precyzyjnie, do tego nie mógł kompletnie zdominować tak powolnego Chisora więc dalsza kariera Usyka w HW wciąż jest zagadką. Usyk zdał test z osiłkiem, teraz powinien podejść do testu 2-metrowca, np. Price lub Breazeale.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-11-2020 16:22:35 
@teanshin
Price nie, bo on się przewraca od podmuchu, ale Breazeale jak najbardziej. Może być też Martin lub Helenius. Jeszcze lepszy byłby Bakole, ale nie wiem, czy Usyk pójdzie na takie ryzyko.
 Autor komentarza: Nestor
Data: 01-11-2020 17:33:42 
Obejrzałem tylko skrót i zgadzam się z kolegą Hugo powyżej - Usyk wygrał, ale nie błyszczał i moim zdaniem przez przybór wagi stracił swoje atuty. Ledwo wygrał z rozbitym i otyłym bokserem schodzącym już ze sceny. Moim zdaniem z czołówka wagi ciężkiej nie ma szans: nie ta siła, nie ten kościec, nie to obicie.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-11-2020 18:04:38 
Jak ledwo wygrał?8:4 w rundach dla Usyka jak nie więcej w dodatku z nalotami rdzy i tak naprawdę to był jego prawdziwy debiut w ciężkiej, bo z kimś poważnym, a Dereck pomimo, że już po niejednej kolizji to nadal całkiem solidny gatekeeper królewskiej dywizji.Dla mnie osobiście zdał egzamin,ale w pojedynkach z tuzami wagi ciężkiej to już mogą być schody na których się wywróci.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-11-2020 18:23:34 
UP
Kolega Nestor obejrzał tylko skrót i pewnie zasugerował się też dwukrotną punktacją 115-113 :)
 Autor komentarza: funkykoval
Data: 01-11-2020 18:36:01 
gdyby nie nazwisko i dokonania w cruserweight nikt nie zwróciłby na tego kolesia uwagi po tej walce

zgadzam się Ze Adamek w Arreola prezentował się lepiej niż Usyk a Arreola lepiej niż Chisora
 Autor komentarza: falken
Data: 04-11-2020 09:10:04 
Mnie zastanawia, dlaczego w tych kilku momentach, kiedy Usyk miał go odsłoniętego w narożniku po uniknięciu kiepskiej zmęczonej szarży, gdzie mógł bezkarnie zadać srogiego cepa, który na 100% doszedłby celu - nie korzystał z tego. Co on go oszczędzał? Np: runda 11, 8:46 na powyższym skrócie. Momentami jak na to patrzyłem, to wyglądało, jakby postanowił go nie nokautować i zostawić brutalność na lepszych/groźniejszych zawodników. Takich momentów było kilka i nie ma tam mowy, że nie miał siły, nie zauważył itp. Z premedytacją nie przypuszczał ataku na odsłoniętego przeciwnika, który nie miał szans na obronę. Miło i uprzejmie, ale chyba nie o to chodzi, finalnie ledwo to wygrał punktacją przez takie odpuszczanie i pozbawił nas możliwości popatrzenia jak chudy przewraca grubego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.