BRYTYJSCY BOKSERZY MIELI U SIEBIE DOŚĆ WYRAŹNĄ PRZEWAGĘ USYKA

Aleksander Usyk (18-0, 13 KO) pokonał Derecka Chisorę (32-10, 23 KO), lecz gdyby ten wygrał jedną rundę więcej, sędziowie orzekliby remis. Ale jak widać nawet krajanie Chisory widzieli ten pojedynek na mniej wyrównany niż arbitrzy.

Po ostatnim gongu na kartach sędziów wynik brzmiał 117:112 i dwukrotnie 115:113. Tym samym Ukrainiec został obowiązkowym challengerem do pasa WBO wagi ciężkiej. A jak jego potyczkę z Chisorą ocenili brytyjscy koledzy po fachu?

- Usyk ma solidne podstawy, jest dobrze wyszkolony, więc będzie realnym zagrożeniem. Ale z drugiej strony nie widzę w tym jego boksie nic nadzwyczajnego. Po prostu dobrze się rusza. Nie wiem jakie wskazówki podczas walki dostawał Chisora, ale być może ich planem było przetrwanie do ostatniego gongu. Nie bił na korpus ile powinien i choć cały czas się starał, to miał chyba złe wskazówki - uważa Dillian Whyte (27-2, 18 KO), dwukrotny rywal Chisory, którego najpierw pokonał na punkty, a potem znokautował w rewanżu.

- Na mojej karcie Usyk wygrał dziewięć rund, Dereck tylko trzy. Kiedy Usyk podkręcił tempo w siódmym starciu i zobaczył, że nie wygra raczej przez nokaut, potem zdjął nieco nogę z gazu. Czekałem jeszcze na ostatni zryw Derecka, ale to było dobre i cenne zwycięstwo Usyka - stwierdził George Groves, były mistrz świata kategorii super średniej.

- Dereck walczył serduchem i dał z siebie wszystko. Wygrał lepszy, ale szacunek dla Chisory. Przegrał zasłużenie, jednak po dobrej walce - powiedział Audley Harrison, mistrz olimpijski wagi super ciężkiej z Sydney (2000), a potem mistrz Europy w gronie zawodowców i pretendent do mistrzostwa świata.

- Gdy spotykasz na swojej drodze tak wybitnego boksera jak Usyk, czasem zaczynasz potyczkę od razu z czwartego biegu. I tak było właśnie w tym przypadku. U mnie Usyk wygrał dziewięć z dwunastu rund, lecz wyrazy szacunku należą się również Chisorze - podsumował Paul Smith, dawny challenger do mistrzostwa świata kategorii super średniej.

- To była twarda i trudna walka, jednak Usyk wygrał ją wysoko. Miałem na swojej karcie osiem do czterech w rundach dla Ukraińca - stwierdził z kolei Matthew Macklin, były pretendent do mistrzostwa świata wagi średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-11-2020 09:03:24 
Zgadza się, Usyk pokonał całkiem dobrą wersję Chisory. Mimo to na obecną wagę ciężką Ukrainiec jest zwyczajnie za mały i zbyt kruchy. Wystarczy spojrzeć na obu zawodników tuż po walce. Chisora owszem, wypompowany, ale to wszystko. Za to twarz Usyka wyglądała niespecjalnie. Niestety w tym przypadku będzie tak jak z Łomaczenką. Przewaga techniczna pozwoli wygrywać z przeciwnikami typu Chisory, ale fizyczne ograniczenia uniemożliwiają rywalizację z największymi. Ewentualne zdobycie jakiegoś zwakowanego pasa w walce z kimś pokroju Charra czy Wacha nic tu nie zmieni.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-11-2020 09:17:44 
Nie wiem jak ktoś może uwarzać że Chisor dobrze się zaprezentował w tej walce? Wygrał pierwsze 2 rundy bo Usyk nie wiedział jeszcze z czym ma doczynienia, potem było jednostronne bicie.
Po zapewnieniach samego Chisora i Haye wierzyłem że naprawdę są dobrze przygotowani dlatego typowałem że ustrzeli Usyka a wyszło że Chisor ma kondycji na 3 rundy maks.
Jak dla mnie żenujący poziom zaprezentowany przez Chisora.
 Autor komentarza: golabek
Data: 01-11-2020 09:34:13 
Dla mnie całkiem niezły występ Usyka. Pomimo że walczyli na ringu wielkosci budki telefonicznej, to i tak Usyk dał sobie radę z nacierajacym Chisora. Sędzia też nie zwracał uwagi na faule Dereka. Jeżeli Usyk będzie dostawał normalny ring, to sobie poradzi w HW. Niestety raczej to nie on będzie strona alfa przy tego typu ustaleniach. Nie mogę się doczekać starcia z AJ.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-11-2020 09:36:07 
Miałem 117-111 na gorąco, na chłodno poocdciągnąłbym to pod 118-110. Nie wiem gdzie niektórzy sędziowie znaleźli te 5 rund dla Darka. To co wczoraj zauważyłem to sporo ciosów zebranych na michę przez Usyka, nawet takich forfocli. Komentotorzy podciągnęli słaby początek Oleksanddra pod sztywność, ja myśle że to była zwyczajna rdza. No i faktycznie mały ten ring był.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-11-2020 09:37:14 
też uważam że Chisora mógł zaprezentować się lepiej, a Usyk i tak miał problemy i nie błyszczał, Ukrainiec będzie miał syndrom Adamka, nie podbije HW, i w niemal w każdej walce będzie musiał spierdzielać i próbować punktować, po tym co wczoraj zobaczyłem i w poprzedniej walce, nie zdziwi mnie jeśli trafi na "swojego" Głazkowa czy Szpilke, w ciężkiej wystarczy troche umiejętności, troche kondycji, nie przestrasznie się go i będzie można z nim wygrać
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-11-2020 10:15:56 
@ Stieczkin, KalarCz
Podobnie jak Wy oceniam perspektywy Usyka w HW. Zwyczajnie za mały. Nie tyle wzrostem, co budową i wagą. On jest zwyczajnie wątły, a jego naturalna (bez zbijania) waga jest chyba niższa, niż u Adamka. Tej różnicy gabarytów w stosunku do dwumetrowców po 115-125 kg nie przeskoczy.
@teanshin
Chyba jesteś dość odosobniony w tak niskiej ocenie Chisory. Szybko wysiadł kondycyjnie, bo narzucił wysokie tempo, widząc swą szansę na ustrzelenie Ukraińca w początkowych rundach. Zauważ, że również Usyk wysiadł kondycyjnie kilka rund po Chisorze.
@ golabek, MLJ
Słusznie zwracacie uwagę na znaczenie małego ringu, bo ja np. o tym zapomniałem. Na dużym ringu problemy Usyka z nacierającym w początkowych rundach Chisorą byłyby mniejsze.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 01-11-2020 10:33:07 
Ja miałem 3 rundy dla Chisory, a można nawet dać mu tylko dwa dwie pierwsze. Usyk w pierwszych trzech starciach był mocno pogubiony i nazbierał sporo, czego się nie spodziewałem.
Na niekorzyść Ukraińca działał mały ring i długa przerwa.
Zasadniczo Usyk mnie nie zachwycil, Dereck to 37 letni zawodnik po przejściach, a Usyk na jego tle wcale nie błyszczał, dostrzegalna była duża przewaga siły fizycznej po stronie Derecka.
Czekam na kolejną walkę Ukraińca, już po zrzuceniu rdzy.
Oceniając go wyłącznie po tym co zaprezentował wczoraj w ringu powiedziałbym, że z AJ nie będzie mieć większych szans (jest za mały), Fury zrobi go do jednej bramki. Z pozostałymi zawodnikami z top 10 może śmiało rywalizować i ze zdecydowan większością będzie faworytem. No ale to ocena po jednej walce w HW, więc czas ja zweryfikuje.

Usyk musi się spieszyć, ma 34 lata, jego styl szybko się zestarzeje, a dodatkowe kilogramy nie pomagają.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-11-2020 10:43:48 
rocky86
racja co do wieku, Usyk i Łomaczenko za długo byli w amatorce, teraz ledwo weszli na szczyt a już zaczną się starzeć, stracili 5 lat swojego prime w zawodostwie przez późny debiut w pro
 Autor komentarza: Mike555
Data: 01-11-2020 11:05:26 
Moim zdaniem było 118:110. 115:113 to panowie znowu się nie popisali. Chisora wygrał 1 rundę, bo Usyk trochę spięty wyszedł. W drugiej coś tam się odgryzał i też można było to dać Dereckowi, ale potem to już było jednostronne bicie. Chisora tradycyjnie się zasapał, bo on nie stosuje takiego pressingu jak np. Kownacki tylko robi przestoje. Wyraźnie widać było, że 2 razy Usyk podłączył dość konkretnie Chisorę, ale zabrakło czasu na wykończenie. Z przyjęciem ciosu się wszystko wyjaśniło - Usyk potrafi przyjąć i nic sobie z tego nie robić. Wygrał bezdyskusyjnie. Czy to wystarczy na tych olbrzymów? Niestety śmiem wątpić, bo mówi się, że szybkość to siła, a moim zdaniem umiejętne wykorzystanie wzrostu to siła. Mały ma zdecydowanie gorzej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.