USYK: CHCĘ WSZYSTKIE PASY - CHISORA: BYŁEM PEWIEN, ŻE WYGRAŁEM

- Byłem pewien, że wygrałem - mówi Dereck Chisora (32-10, 23 KO). - Chcę pozbierać wszystkie pasy wagi ciężkiej - twierdzi z kolei Aleksander Usyk (18-0, 13 KO).

Ten pojedynek był eliminatorem do pasa WBO wagi ciężkiej. Po dwunastu naprawdę fajnych rundach sędziowie wskazali na Ukraińca - 117:112 i dwukrotnie 115:113.

- Czuję się dobrze. To był prawdziwy test w wadze ciężkiej, bo Chisora to duży, silny i twardy facet. Walczyłem jego walkę, ale tego się spodziewałem i nastawiałem na nawet jeszcze cięższą próbę. Teraz chcę wrócić do domu, spędzić trochę czasu z rodziną, by potem znów zabrać się za treningi. A dalsze plany? Oczywiście chcę być mistrzem świata, ale to nie wszystko. Ja chcę zostać bezdyskusyjnym championem, ze wszystkimi pasami, tak jak zrobiłem to wcześniej w limicie kategorii cruiser - powiedział Usyk.

- Jestem zawiedziony. Byłem przekonany na sto procent, że wygrałem. Oddałem niektóre rundy, lecz to ja dyktowałem dystans i tempo, ale jak widać sędziowie widzieli to inaczej. Moim zdaniem waga ciężka to wojna, a nie boksowanie. Otrzymałem kilka dobrych ciosów, ale żaden z nich mnie nie zranił - przekonywał Chisora.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjja
Data: 01-11-2020 06:21:40 
jeden myslal ze wygral , drugi chce zabrac wszystkie pasy w dzisiejszej mocnej wadze ciezkiej :) widac ze boks to niebezpieczny sport jak sie zbiera na leb , nawet jak niema nokaltow :)
 Autor komentarza: Polakos
Data: 01-11-2020 06:22:49 
Skoro porozbijany Chisora, który w tym momencie nie jest pewnie nawet w pierwszej "15" tej kategorii urwał Usykowi 3-4 rundy to ja delikatnie mówiąc kariery w ciężkiej Usykowi nie wróżę.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-11-2020 07:23:42 
Z całym szacunkiem dla Usuka ale każdy musi znaleźć swoje miejsce, niestety dla Usyka to nie jest tron HW.
Chisor strasznie mnie zawiódł, pirruety, człapanie, bicie w powietrze, kondycja na 2-3 rundy, obietnice przed walką. Wyglądał w ringu 10 lat starzej niż zwykle.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-11-2020 08:03:30 
Usyk ma syndrom Adamka, w Cruiser górował fizycznie, siłą, wydonością, po prostu czuł się pewnie, w ciężkiej będzie sp...ał, i walczył o przetrwanie próbując wypykać przeciwnika, Ukrainiec jest troche lepszy od Tomka ale wyjdzie na to samo
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-11-2020 08:17:26 
Przebieg walki był zgodny z moimi przewidywaniami. Usyk wygrał, ale nie bez poważnych problemów, a styl Chisory okazał się dla niego bardzo niewygodny, a nie idealny, jak twierdzili niektórzy przed walką. Chisora sprawiał faworytowi trudności nie tylko przez 2 początkowe rundy (jak twierdzili komentatorzy TVP), ale także w kilku innych, w tym końcowych, gdy Ukrainiec dość niespodziewanie osłabł kondycyjnie (Chisora osłabł znacznie wcześniej, ale to było akurat łatwe do przewidzenia).
Moja punktacja:
1. 10:9 Chisora
2. 10:9 Chisora
3. 10:9 Usyk, blisko
4. 10:9 Chisora
5. 10:9 Usyk
6. 10:9 Usyk
7. 10:9 Usyk
8. 10:9 Usyk
9. 10:9 Chisora, blisko
10. 10:9 Usyk, blisko
11. 10:9 Usyk
12. 10:9 Usyk
Razem: 116:112 Usyk
Ponieważ kilka rund było bardzo bliskich, więc wyniki od 115:113 do 117:111 są jak najbardziej do przyjęcia. O żadnym zwycięstwie Chisory nie mogło być mowy.
Chisora był dobrze przygotowany i zaprezentował swe dobrze wszystkim od lat znane wady i zalety. Natomiast Usyk wypadł jednak trochę poniżej oczekiwań i uwidoczniło się u niego kilka poważnych braków.
1. Podobnie, jak niedawno u Łomaczenki, zupełnie zawiodły u niego inteligencja ringowa i spryt oraz taktyka. W pierwszej rundzie wyglądał na mocno zaskoczonego, choć rywal boksował dokładnie tak, jak można było się spodziewać. Dalej też nie było widać jakiegoś planu, a raczej boksowanie "tak, jak przeciwnik pozwala". Można było podziwiać siłę fizyczną Usyka, który kilkakrotnie przepychał rywala przez cały ring, ale z drugiej strony nasuwa się pytanie, po co to robił? Chyba właśnie dlatego osłabł w 4 końcowych rundach.
2. Właśnie kondycja zawiodła. W rundach 5-8 wydawało się, że Ukrainiec wykończy zmęczonego przeciwnika, ale od 9 rundy również Usyk zrobił wysiadkę i walka się wyrównała. Jak na kogoś, kto toczył 15-rundowe sparringi, to efekt marny.
c.d.n.
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 01-11-2020 08:18:54 
Punktowałem 115:113, Rundy 1-4 i 6 dla Chisory. Także Usyk długo się rozkręcał i będzie miał ciężko z tymi najlepszymi. Chętnie zobaczyłbym go z Povietkinem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-11-2020 08:31:09 
Dokończenie:
3. Siła ciosu Usyka nie jest tak kiepska, jak niektórzy to oceniali, jednak jego uderzeniom brak precyzji. Niby trafia często i celnie, ale jest to taka celność "z grubsza". Kogoś takiego, jak Chisora można znokautować tylko dokładnym trafieniem na punkt, a z tym Ukrainiec ma problem.
4. Technika Usyka jest pozornie doskonała, ale jednak zbyt klasycznie amatorska, a mała ilość walk zawodowych daje o sobie znać. Nie przyzwyczajony do overhandów (cepów), daje się nimi trafiać, choć nie powinien. Dobrze dla niego, że ma twardą szczękę, bo przy odporności na poziomie Szpilki przegrałby równie szybko, jak on. Atakując głowę przeciwnika, Usyk zbyt mało bije na ucho/skroń. To też jest naleciałość z amatorskiego boksu (ryzyko dyskwalifikacji za trafienie w tył głowy). Tymczasem w zawodowym boksie dzisiaj większość nokautów jest po trafieniach w te okolice, a sędziowie są tolerancyjni nawet, jeśli uderzenie częściowo o tył głowy zahacza.
 Autor komentarza: gluton
Data: 01-11-2020 09:32:18 
Moim zdaniem piękna walka i obaj przygotowali się świetnie. Trochę podobna do Usyk Głowacki. Chisora był świetnie przygotowany i kondycyjnie i taktycznie. Właśnie dlatego tak trudno boksowało się Usykowi. Niby czlapał Derek ale zmieniał pozycje, konty nachylenia ciala, ruszał się i napierał. W momencie gdy miał przestój Usyk wykorzystywał sytuację.
Trochę za dużo było tego ganiania ale technicznie fajna walka.
Usyk może przyjąć cios a to sporo znaczy jak na tą walkę. Przy Furym może być to trudne bo jego obrona nie jest idealna.. RoboAntek jest szybszy od Dereka i bije seriami . Bedzie ciekawie:)
 Autor komentarza: puncher48
Data: 01-11-2020 12:35:15 
Wiadomo było, że Usyk walcząc z taką częstotliwością pewnie będzie miał efekt rudej, a mały ring też nie będzie sprzyjał uprawianiu tańców najwyższych lotów, co nie zmienia faktu, iż uważam, że zaprezentował się dobrze jak na te okoliczności i wygrał zasłużenie. Chisora również nie owijał w bawełnę i w początkowych rundach można było liczyć na spore emocje, a że formę miał przyzwoitą, to i sama walka była interesująca.Anglik niczym klasowy gatekeeper wpuścił Ukraińca do grona ścisłej czołówki i teraz dopiero zacznie robić się ciekawie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.