MAYWEATHER STANIE W SOBOTĘ W NAROŻNIKU DAVISA?

W ostatni dzień października w San Antonio na gali Showtime Gervonta Davis (23-0, 22 KO) zmierzy się z Leo Santa Cruzem (37-1-1, 19 KO). Transmisja organizowanej w ramach projektu PBC gali odbędzie się w systemie PPV. Wokół mistrzowskiej walki wieczoru dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Choćby to, że promotor Davisa, Floyd Mayweather Jr - jeden z najlepszych zawodników wszech czasów - może stanąć w narożniku Amerykanina.

- Nie rozmawiałem jeszcze z Calvinem Fordem o tym, czy będę obecny w narożniku podczas walki, ale ostatnio pracujemy razem. Natomiast dla tych, którzy nie znają Calvina, przekaz jest jasny: to on jest głównym trenerem Gervonty. Oczywiście rozmawiam z Gervontą, ale daję mu tylko pojedyncze rady. Czasami zawodnik nie chce podejmować obowiązków medialnych po ciężkim treningu, promować gali w PPV. A jest to część pracy zawodowca - powiedział Mayweather Jr.

- Wiem, że Leo Santa Cruz to zawodnik najwyższej klasy. Będzie wywierał presję, zadawał dużo mocnych ciosów, więc muszę zachować koncentrację. Jestem wdzięczy Floydowi za to, że jest tak blisko mnie i że pomaga mi w dopracowaniu detali, w drobnych, ale kluczowych korektach - dodał "Czołg" Davis, który już wcześniej okazywał rywalowi spory szacunek.

31-letni Leo Santa Cruz jest mistrzem świata czterech kategorii wagowych. W lipcu zeszłego roku pokonał wysoko na punkty Miguela Floresa i zdobył wakujący tytuł WBA wagi super piórkowej. Został on zwakowany przez Gervontę Davisa, który przeszedł do wagi lekkiej, ale walka z Santa Cruzem odbędzie się w limicie ww. wagi super piórkowej.

Stawką jest wspomniany pas WBA w tej kategorii, a także pas WBA World wagi lekkiej należący do Davisa (pełnoprawny tytuł należy od ostatniej soboty do Teofimo Lopeza), co budzi uzasadnione kontrowersje. Przypomnijmy na koniec, że w swojej ostatniej walce, w grudniu zeszłego roku 25-letni Davis pokonał przed czasem podstarzałego, lecz wciąż mocnego Kubańczyka Yuriorkisa Gamboę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.