SZPILKA BEZ OGRÓDEK: WASILEWSKI ZROBI WSZYSTKO, ŻEBYM TEJ WALKI NIE WYGRAŁ

- Nie obrażając Łukasza, ale będę walczył z dużo trudniejszym przeciwnikiem, którym jest Andrzej Wasilewski. Będę musiał po prostu uważać na wszystko. Nie muszę mówić, bo chyba każdy wie, kto się interesuje: Andrzej Wasilewski zrobi wszystko, żebym tej walki nie wygrał - takie słowa w rozmowie z Tomaszem Sararą wypowiedział Artur Szpilka (24-4, 16 KO), który przymierzany jest do zestawienia z Łukaszem Różańskim (13-0, 12 KO).

Tomasz Sarara, uznany zawodnik sportów walki i bardzo szanowany w środowisku, od jakiegoś czasu prowadzi swój kanał na Youtube i przeprowadza wiele wywiadów z innymi sportowcami. Dziś wrzucił do internetu rozmowę ze Szpilką, który na pewno podczas tego wywiadu nie gryzł się w język.

Od czasu zakończenia rehabilitacji grupa Knockout Promotions ma 6 miesięcy na zorganizowanie Szpilce pojedynku, po którym kontrakt pięściarza ze stajnią przejdzie do historii. Nie da się ukryć, że Andrzej Wasilewski chce zorganizować pojedynek Szpilki z Łukaszem Różańskim. Ten ostatni podpisał niedawno kontrakt z Knockoutem, może być niedługo motorem napędowym tej grupy, bo jest niepokonany i zapewne w niedalekiej przyszłości dostanie większy pojedynek. Trzeba przyznać, że Szpilka w samych superlatywach wypowiada się o Różańskim, jednocześnie rozumie taki obrót spraw, czego nie ukrywał również podczas wywiadu przeprowadzonego przez Sararę. 

- Andrzej Wasilewski podpisał umowę z Łukaszem Różańskim, a ja już mam ostatnią walkę, więc tak naprawdę będę walczył przeciwko dwóm zawodnikom. Z dużo gorszym [Z Różańskim - dopisał redaktor] - bez obrazy dla Łukasza, bo bardzo go szanuję, wiem jaki to jest ciężki sport, po doświadczeniach, wiem, że w ringu może się wszystko zdarzyć. Nie obrażając więc Łukasza, ale będę walczył z dużo trudniejszym przeciwnikiem, którym jest Andrzej Wasilewski. Będę musiał po prostu uważać na wszystko. Nie muszę mówić, bo chyba każdy wie, kto się interesuje - Andrzej Wasilewski zrobi wszystko, żebym tej walki nie wygrał - komentuje całą sytuację pięściarz z Wieliczki. 

Sarara podczas rozmowy wspomniał o ostatniej gali Wasilewskiego w Tarnowie. Obaj panowie przyznali, że nie było to dobrze widowisko.

- Sporty walki mają się dobrze, tylko brakuje ludzi, którzy chcieliby zainwestować pieniądze. Ludzie robią teraz wszystko tanim kosztem, żeby tylko zrobić, wywiązać z umowy telewizyjnej i robią lipę. Co by można mówić u Arturze Szpilce, może za dużo mówił, ale Szpilka zawsze chciał zawodników dobrych, jeździł po wygraną, jeździł walczyć i nie patrzył na rekord - przekonuje Szpilka. 

- Opowiem, bo to jest też ciekawostka, o której chyba nawet nie mówiłem, albo kiedyś może powiedziałem. Za walkę z Bryantem Jenningsem dostałem tak naprawdę 30 tysięcy dolarów do ręki. Po odliczeniu podatku, bo Nowy Jork zabiera 30 procent, po odliczeniu promotora i trenera, to dostałem 30 tysięcy jako niepokonany zawodnik. Wyobraź sobie co by było, jakbym poczekał chwilę. Tylko ja nie kalkulowałem, mówię do Andrzeja: "Jadę, koniec kropka, chcę walczyć z Jenningsem", bo się czułem młody, inny. Teraz z perspektywy czasu zachowałbym się inaczej, poczekał, ale tak nie było. Przegrałem z Bryantem Jenningsem, czekałem na jakąś lekką walkę, potem walczyłem od razu z Tomaszem Adamkiem, gdzie nie byłem faworytem tej walki. Możecie mówić o mnie różne rzeczy, chociaż też się nie zgadzam, ale możecie mówić, ale doceńcie to, że nawet jak były promotor chciał zrobić walkę z jakimś leszczem  to nigdy nie było mowy, ja powiedziałem: "Nie Andrzej, ja z takim nie zawalczę", bo zawsze mają to być zawodnicy dobrzy - opowiada w rozmowie z Sararą były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 17-10-2020 21:47:38 
Już szuka wymówek...
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 17-10-2020 21:57:15 
Szpilka jest w porządku tylko durnie twierdzą inaczej.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 17-10-2020 22:20:45 
On to powinien naciskac na rewanz z Radczenka.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-10-2020 22:21:27 
Sarara naprawdę dobry kickbokser, dobrze się go oglądało w tej formule, jak będzie w MMA to czas pokaże. Na pewno będzie bardzo groźny w stójce,gdzie zresztą ta płaszczyzna rozgrywania pojedynku jest przyjemniejsza dla oka dla przeciętnego fana,co do Szpilki, gdyby szczęka była mocna, a i cios budził respekt wśród rywali to zaszedłby daleko,zostałby polskim Moorer'em, ale i tak jego walki jak i kontrowersyjna osobowość dają całkiem sporo emocji.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-10-2020 22:25:21 
Ale zrobi tyle co Wasilewski zrobił w walce z Radczenką dla niego czy nieco więcej?

Tak naprawdę Różański ma styl i wystarczającą moc by cherlaka Szpilkę rozjechać bez niczyjej pomocy. Mocny napór to coś czego Szpilka nigdy nie znosił dobrze a Różański potrafi napierać. Tak załatwił Szpilki przereklamowanego kolegę Ugonoha. Też miało być tak pięknie a Izu szukał wyjścia z walki po pierwszych trudnych momentach.

Prawdopodobnie o ile dojdzie do walki z Różańskim będzie to pożegnanie Artura z boksem przynajmniej częściowo. W zamian zapewne zostanie gwiazdą mma którejś z federacji (niekoniecznie KSW). Po to chciał być wolnym strzelcem.

Artut ma o sobie wysokie mniemanie. Czy słusznie? Hmm. Tak naprawdę ustawił go Tomek Adamek który mu sprzedał swoje dziedzictwo godząc się na walkę i jeszcze celowo by mieć później wymówkę olewając przygotowania.
Nic więcej sensownego Szpilka nie osiągnął. Zawsze wejście na nieco wyższy poziom niż średni kończyło się bolesną lekcją pokory.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 17-10-2020 22:34:53 
zgadzam się z BlackDog co do przebiegu walki z Różańśkim, z tym że sądzę że Szpilka nie pójdzie od razu do mma, on jeszcze liczy na spieniężenie swojej medialności w boksie, i przy okazji nie dzielenie się tymi pieniędzmi z Wasilewskim, niby Szpilka nie unikał wyzwań, ale tak naprawdę czy to były wyzwania czy głupota i megalomania, bo co innego przyjąć wyzwanie i podjąć walke, a co innego zaliczać nokaut po nokaucie, czasem naprawde spektakularne wręcz zagrażające zdrowiu
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-10-2020 22:37:26 
Szpilka się kompromituje.
Z Radczenką w ringu, teraz udzielając wywiadu.

Jest strasznie ograniczony przez takie postrzeganie Wasilewskiego a tym bardziej swojego "potencjału".

A kogo miał mu Wasilewski zorganizować - Letra?
Dla "gwiazdy nokautów i knockdownów" (myślę że wszyscy widzieli "highlight" Szpilki w zwiedzaniu desek) każdy jest zagrożeniem.

Poza tym Wasilewski położył na szali swój autorytet (aby tylko Szpilka wygrał walkę z Radczenką) kończąc walkę takim werdytkem.
Dobrze wiedział że Szpilka już kończy przygodę z nim.

Jak Szpilka skompromituje się w MMA to przyjdzie do Wasilewskiego i ten załatwi mu walkę z "jednostrzałowym" Diablo.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-10-2020 22:52:47 
@KalarCz

Zgodzę się że w przypadku Szpilki walka z Jenningsem, Wilderem, Chisorą to była głupota i megalomania.

Szpilka ze swoimi wadami- "idiot mode", pozostawaniem na linach, niewracającymi rękoma do szczęki, no i słabym ciosem w wadze ciężkiej porywał się z motyką na księżyc...

Skrócił sobie przez to karierę na tyle, że go Radczenko przewracał.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 17-10-2020 22:59:42 
Clevland
Głupotą była też walka z Kownackim, oraz jeśli do niej dojdzie walka z Różańskim, Walka z Wachem też była mocno ryzykowna i o mały włos nie skończyła się ciężkim ko, medialność i jego ego, 10 razy przerosły realne umiejętności i możliwości Artura
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 17-10-2020 23:17:24 
"niby Szpilka nie unikał wyzwań, ale tak naprawdę czy to były wyzwania czy głupota i megalomania, bo co innego przyjąć wyzwanie i podjąć walke, a co innego zaliczać nokaut po nokaucie"

Dobre zagadnienie. Szpilka przyjmował wyzwania ale tak naprawdę większość z tych walk przyjęliby i inni zawodnicy bo były po prostu opłacalne. Nie tylko finansowo ale i pod względem pozostałych profitów i możliwości jakie dawały w razie wygranej/dobrej postawy.
I tak wyszczekał sobie walkę z Jennigsem a 30 tysięcy dolarów na rękę to nie jest mało kasy.
Walka z Wilderem to walka mistrzowska= kasa + mistrzowska szansa- mało kto by odmówił tym bardziej że Wilder nie był jeszcze doświadczonym zawodnikiem jakoś bardzo.
Adamek? To nie akt odwagi a wykorzystanie szansy życia. Wielu marzyłoby by być na jego miejscu i zgarnąć tak głośne nazwisko i tyle forsy. Przyjęliby to z pocałowaniem ręki tym bardziej że Adamek nikim groźnym w Hw nie był.
Kownacki? To nie akt odwagi a przesadna wiara w swoje możliwości i kolejna brutalna weryfikacja- nie doceniliśmy Adama.
Chisora? Dużo kasy i pewnie świadomość że przegra ale chociaż spróbuje się pokazać. Szpilce na tym etapie było już wsio ryba czy go ktoś taki ponownie upokorzy bo i co to zmienić by miało?

Tak naprawdę np starć z Polakami unikał- twierdził że to niepotrzebne choć oczywiście jak by mu sypnęli to by nagle "zawsze ten sam" zmienił zdanie. Wielu by mu utarło nosa i miał tego świadomość.
Kolejna kwestia to rewanże po równych albo przegranych walkach. Wach chciał rewanżu nawet za darmo- Szpilka spękał. To samo Radczenko. Miał dążyć do rewanżu za wszelką cenę a już zdanie i kategorię wagową zmienił xD

To nie jest żaden "szalenie odważny" pięściarz tylko pięściarz wykorzystujący swoje szanse chcąc jak najwięcej zarabiać. Nie chciał walczyć z bumami bo by mu za to grosze dali więc pchał się bez pomyślunku w jak najmocniejsze walki co kończyło się tak a nie inaczej.
Zresztą już Mike Mollo czy nawet Minto pokazali że jego limit jest nieco wyżej zawieszony niż mocno średni pułap.

Kij ma dwa końce. Odwaga a chęć zarabiania itd.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 17-10-2020 23:22:14 
"ale doceńcie to, że nawet jak były promotor chciał zrobić walkę z jakimś leszczem to nigdy nie było mowy, ja powiedziałem: "Nie Andrzej, ja z takim nie zawalczę", bo zawsze mają to być zawodnicy dobrzy - opowiada w rozmowie z Sararą były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej."

Np. Fabio Tuiach, żeby już nie sięgać głębiej do Cobba, Saulsberrego, Basile i innych "dobrych zawodników".
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 17-10-2020 23:38:56 
$30 tys za walki ktory idzie przez tv to kwota Nie mala a zadna. Szpila z Radczenko Nie walczy I madrze bo wazy 15 kg po wyzej limits I jego zejscie do cruiser po kilku latch w heavy plus wiek bylo glupota. Z Wachem do rewanzu Nie doszlo I led worship dotrwal do ostatniego dzwonka ale to byl boks a na punkty ze sloniem wygral bez dskusji. Nie lubie Szpilki ale Nie bede zabieral mu tego co mu sie nalezy, z Adamkiem wygral sprawiedliwie a przycYny to ze Goral olal itd sa malo wazne. Szpilka to Nie bokser swiatowy, raczej krajowy moze Europejski bez wysp I bylych societies ale zarobil kase I sie Nie bal, wierzyl w siebie troche slepo I byl weryfikowany ale nikt na polskim rynku takich emocji nie wzbudzal I za to szacunek mu sie nalezy
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 17-10-2020 23:44:25 
Nie no, patrząc obiektywnie Szpilka ma rację. Może być ciężko. Bo jak do ringu wyjdą Szpilka, Różański i Wasilewski, wrogo nastawiony do Artura, to będzie naprawdę nieciekawie. Ja rozumiem, że Wasilewski to żaden bokser, ale jednak facet, całkiem spory. Może złapać od tyłu, nogę podstawić. I wtedy Różański wejdzie z jakimś mocnym ciosem. Już sam nie wiem, co z tym zrobić. Może niech Szpilka wystąpi z psem? Albo narzeczoną? Wtedy szanse jako tako się wyrównają...
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 17-10-2020 23:50:38 
Cholerna, Szpila za walkę z Jenningsem na łapę 30 tyś $? To jest aż przykre, tak utytuowany zawodnik powinien dostać conjamniej kilka milionów, jeśli nie miliardów $! Ach te Wasilweski, zniszczył mu karierę, mógł być mistrzem świata :(
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 18-10-2020 00:10:10 
Ponad 100 tysięcy złotych za walkę którą sobie wyszczekał i była tak naprawdę głównie "wielką szansą" w razie sukcesu? Dla mnie nie ma tragedii. I to pieniądze na czysto po odliczeniu wszelkich kosztów związanych z podatkami i podziałem z teamem. A Jennings nie był wtedy jeszcze żadną gwiazdą żeby gwarantować jakieś gigantyczne zyski.

Szpilka nie walczy z Radczenką bo ten zmotywowany by mu jeszcze wklepał i tyle by było z jego kariery. Zrozumiał to i dał sobie spokój. A waży 15 kg powyżej limitu bo jest leniem i nie dba o dietę pomiędzy walkami. Woli zapić pizzę browarem bo tak jest łatwiej i przyjemniej. Dopadło go klasyczne jojo po tym całym odchudzaniu jak się dorwał do żarcia a motywacji do ponownego dbania o siebie nie ma bo i po co skoro nie dawało to efektu którego oczekiwał?? Zawsze można nabrać paru durniów na nowe rozdanie w hw... A tak naprawdę się facet poddał...

Z Wachem do rewanżu nie doszło bo jeszcze by go zatopił Mariusz co o mało mu się nie udało i była by dupa. Wtedy jeszcze Artur miał jakiekolwiek aspiracje do tego żeby chociaż uchodzić za niezłego na Pl podwórku. Dla Mariusza było to na tyle ważne i był na tyle pewny siebie że chciał oddać swoją gażę żeby do tego doszło.

Najman też wzbudza emocje jeśli o to chodzi.

Osiągnięcia Szpilki w boksie są marne a podczas kariery wielokrotnie wykazywał się brakiem rozumu, szacunku do innych i patologicznymi zachowaniami. Dodatkowo wielkie zapowiedzi kończyły się najczęściej ciężkimi nokautami na nim...
Nie, nie jest to nikt wyjątkowy.
Wyjątkowo dziwne jest to że ktoś taki zdobył taką popularność bo tego że jest najpopularniejszy wśród Polaków w boksie nie ma co podważać.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 18-10-2020 00:28:49 
Szpila technicznie o wiele lepszy od Różańskiego .Jak mądrze to rozegra to wygra a jak pójdzie na hurra to łomot.
SARARA KOT na maxa .
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 18-10-2020 01:08:40 
No to Gamrot nie mial fajnego debiutu. Moim zdaniem powinien byl wygrac, bo bylo duzo obalen, przed niektorymi gruzin sie bronil, ale wygral dwie rundy. Z reszta sam Gruzin przyznal, ze nie wie co ogladali sedziowie bo nie zasluzyl na wygrana.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 18-10-2020 01:32:43 
Gamrot to tylko balonik nadmuchany przez nasze media. Wyżej nie podskoczy, będę zdziwiony jeśli będzie miał więcej niż 3 walki w UFC.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 18-10-2020 01:37:18 
Gamrot wystraszony myslał ze to KSW .
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-10-2020 01:40:45 
Sorry, walki nie ogladalem ale jak sie jest naprawde dobrym to takie walkinwygrywa sie bezdyskuseyjnie. P4zykladow peelno, Gamrot dobry, bardzo dobry na polskim podworku i nastapila weryfikacja. Nawet jesli nie przegral to czy wygral z kims kto tak naprawde sie nie liczy?
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-10-2020 01:46:06 
Sorry, walki nie ogladalem ale jak sie jest naprawde dobrym to takie walkinwygrywa sie bezdyskuseyjnie. P4zykladow peelno, Gamrot dobry, bardzo dobry na polskim podworku i nastapila weryfikacja. Nawet jesli nie przegral to czy wygral z kims kto tak naprawde sie nie liczy?
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-10-2020 01:46:07 
Sorry, walki nie ogladalem ale jak sie jest naprawde dobrym to takie walkinwygrywa sie bezdyskuseyjnie. P4zykladow peelno, Gamrot dobry, bardzo dobry na polskim podworku i nastapila weryfikacja. Nawet jesli nie przegral to czy wygral z kims kto tak naprawde sie nie liczy?
 Autor komentarza: OjciecZradioMaryjja
Data: 18-10-2020 03:35:52 
Autor komentarza: t4b4x0Data: 18-10-2020 01:08:40
No to Gamrot nie mial fajnego debiutu. Moim zdaniem powinien byl wygrac, bo bylo duzo obalen, przed niektorymi gruzin sie bronil, ale wygral dwie rundy. Z reszta sam Gruzin przyznal, ze nie wie co ogladali sedziowie bo nie zasluzyl na wygrana.

w ufc od dawna wiadome jest ze bardziej pkt jest stojka bo bardziej widowisowa , gamrot waciak z zapasami ktore okazalay sie slabe z elita jaka jest ufc ogolnie waciate ciosy i brak mozliwosci soczku ktory u nas mozna bylo plus nieraz chyba tez i coco na walke wchodzilo pokazlao ze jest slaby , nawet jak wywrocil to nie dal rady nic zrobic i utrzymac poozycji , a uderzenia w parterze tez liche , waciaki maja ciezke zycie w sportach walki :) ogolnie spodziewal sie ojciec wiec tez i sie nie zawiodl , zreszta nie lubi go ojciec jak i tez jego drugiego fufla youtubera boryska tygryska :)
 Autor komentarza: piotr
Data: 18-10-2020 04:18:04 
To co piszecie to gdybanie. A co by było gdyby został w CW a na przykład Masternak zrobił z nim to co z Janikiem?
 Autor komentarza: Nitras
Data: 18-10-2020 05:03:01 
Z Masternakiem Szpilka dostałby cięższą lekcję niż z Różańskim. Tutuaj będzie szybkie KO, Master to dla niego sadysta, parafrazując: Zmazując barwy lasom i polom, Mknie balon nocy z knajpy gondolą. Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno, Wroga nie widzę, wroga przede mną. Szpila nigdy nie trzymał ciosów na korpus, nigdy nie pojmę ekspertów mowiących, że to opuszczanie rąk to objaw lekceważenia rywala Trzy, cztery ciosy na tułów i ręcę są na jajch, rozpoczął to Mollo, zauważył Jennings, skończył Adaś.
 Autor komentarza: Nitras
Data: 18-10-2020 05:08:31 
Bym zapomniał o głownym wątku, niewiele na Szpilkę potrzeba, niestety. Wybił się na Adamku i na Różańskim polegnie. I to chyba bez udziału A.W, to chyba ma być walka pięściarska, zręsztą, AW chyba nie chodzi w "jego" wadze.

ps. Jak się jest leniem to tak się kończy, 99 procent pięściarzy zbija wagę :) tylko 1 procent robi z tego wydarzenie przed walką.
 Autor komentarza: Mars
Data: 18-10-2020 05:33:55 
Jak zawodnik jest na równi pochyłej i ma konflikt z promotorem, to wychodzi syf medialny i szambo wybiło...
Bardziej ciekawi mnie jego walka z byłym promotorem i jak na to odpowie wyzwany do tablicy, a wychodzą wianki... niż z Łukaszem Różańskim, gdzie będą padać gole do jednej bramki...
 Autor komentarza: piotr
Data: 18-10-2020 05:34:26 
@Nitras

Ciekawe.
 Autor komentarza: raflo
Data: 18-10-2020 07:52:06 
Artur może nie jest zadowolony bo to trudna walka ale gratulacje dla Wasyla za takie zestawienie.Super pojedynek!
 Autor komentarza: slovik
Data: 18-10-2020 15:45:57 
Też mi się tak wydaje. Sędziowie będą tu bardziej po stronie Różańskiego. Bo jaki interes ma Wasyl, żeby dawać wygraną Szpilce? To już nie te czasy, Szpilka jest już jedną nogą wolnym zawodnikiem a Różański ma kontrakt z grupą.
 Autor komentarza: KapitanMarchewa
Data: 19-10-2020 14:38:02 
Oho bomby z ringu dają o sobie znać. Paranoja się załącza, wszyscy przeciwko Arturowi.
Prawda jest taka, że Artur znowu wyjdzie do ringu napompowany pustymi frazesami, przyjmie parę razów i psycha mu siądzie. Różański nie potrzebuje niczyjej pomocy, żeby złamać Ajtuja maks w 3 rundy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.