SALIDO O ZWYCIĘSTWIE NAD ŁOMACZENKĄ: NIE POZWALAŁEM MU MYŚLEĆ

Mistrza świata WBC, WBO i WBA wagi lekkiej - genialnego Wasyla Łomaczenkę (14-1, 10 KO) - czeka dziś wielka walka z mistrzem IBF Teofimo Lopezem (15-0, 12 KO) w Las Vegas. Przed tym pojedynkiem swoim wspomnieniem z walki z Ukraińcem podzielił się jego jedyny pogromca na zawodowym ringu, Meksykanin Orlando Salido, który pokonał Łomaczenkę w marcu 2014 roku.

STS: ŁOMACZENKO FAWORYTEM, NA WYGRANEJ LOPEZA MOŻNA DOBRZE ZAROBIĆ >>>

- Kiedy z nim walczyłem, wywierałem na nim presję, próbowałem nie dawać mu przestrzeni i nie pozwalać mu myśleć. Jeżeli da mu się czas i miejsce na myślenie, zaczyna cię zachodzić, a jego poruszanie się i garda mańkuta sprawiają, że jest bardzo niebezpieczny - powiedział Salido. 

- Wiedzieliśmy, że musimy zabrać mu komfort i siedzieć na nim, żeby dać dobrą walkę. To właśnie się stało. Moim planem było nieustanne bycie blisko i zadawanie ciosów. Wiedzieliśmy, jak wiele broni ma Łomaczenko - dodał Meksykanin.

Przypomnijmy na koniec, że walka Łomaczenko vs Salido była pełna kontrowersji. ''Siri'' nie osiągnął wymaganego limitu wagowego (stawką był wakujący tytuł WBO wagi piórkowej, szansę jego zdobycia Meksykanin stracił na ważeniu), a podczas walki wielokrotnie faulował, uderzając poniżej pasa. Pod koniec pojedynku był bliski porażki przed czasem, ale na kartach punktowych okazał się lepszy, wygrywając niejednogłośną decyzją sędziów (113-115, 116-112, 115-113).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: puncher48
Data: 17-10-2020 11:09:57 
Kiedy to było!,Łomaczenko nie miał odpowiedniego doświadczenia na zawodowym ringu, a taki stary lis jak Salido swoim brudnym boksem przechylił szalę na swoją korzyść.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 17-10-2020 11:25:10 
O której panowie wyjdą do ringu, skoro gala zaczyna się o 2?
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 17-10-2020 11:49:35 
@Mike
Ja nastawiam budzik na 5:00. Jak tak zrobiłem kiedy walczyli Fury z Wilderem, to zmarnowałem jeszcze minimum pół godziny, bo załapałem się na błazeńskie wejścia do ringu. Teraz takich wejść chyba nie będzie, więc piąta wydaje się bezpieczną godziną.
 Autor komentarza: Gazun
Data: 17-10-2020 12:22:42 
Nie dość że milion fauli, nie zrobiona waga i według mnie i tak minimalnie na punkty lomaczenko
 Autor komentarza: MLJ
Data: 17-10-2020 14:13:40 
- Mam nadzieję że ktoś mądry w końcu postanowi aby zmieniejszono ilość kategorii, najlepiej usunąć takie jak: junior musza, super kogucia, super piórkowa i junior średnia. Zostawić wagę cięzką i dodać super cięzką od powiedzmy 105 kg.
- Ważenie odbywałoby się w dniu walki, najlepiej przed samą galą. Nie byłoby "cyrkowców" jak Chavez jr zyskujących po ileś kilo przewgi w dniu pojedynku, a zawodnicy nie wyglądaliby jak zombi na ważeniu.
- Zawodnik który wagi nie zrobił, zwyczajnie nie powinien być dopuszczony do walki, a jego gaża byłaby rekompensatą dla drugiego za nieodbyty pojedynek. Ponowna taka sutuacja zawieszałaby zawodnika, albo zmuszała go do obowiązkowej zmiany kategorii. Zmobilizowałoby to samych zawodników i wykluczyło cwaniaczków.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 17-10-2020 15:13:39 
Jaki ten Łomaczenko i Arum byli wtedy głupi i pazerni... Pisałem przed tą walką, że to poroniony pomysł i za szybko, bo wystarczyło żeby ten Łomaczenko odbył w jakichś poduszkowych rękawicach jedną dwunastkę i nie byłoby dyskusji. A tak? Dał dupy z takim gatekeeperem jak Salido, bo nie wiedział jak uda mu się rozłożyć siły z ważącym dużo więcej, faulującym i nacierającym chamem, którego i tak w rundach 11-12 obił jak chciał i prawie skończył. Szkoda tej przegranej, bo to straszna plama w PRO, kiedy ten gość to jeden z najlepszych bokserów ever.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 17-10-2020 20:22:49 
Tamtej walki Loma Nie przegral, deklasowal Salido w koncowych rundach I tylko sedziowie widzieli wynik na nikorzysc Ukrainca. Wasyl mial malo doswiadczenia na ringach pro I w poczatku za bardzo sie oszczedzal, dzisiaj podobnie walki konczy w pierwszych rundach. Salido powinien Zostac zdyskwalifikowanym za brudne chwyty, chamstwo ringowe I brak ochoty na przestrzeganie przepisow. Mam nadzieje iz jesli TL zacznie stosowac dzisiaj podobnie chwyty to sedzia na to nie pozwoli i panowie beda boksowac a nie zamienia ringu na oktagon czy ulice.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 18-10-2020 00:03:51 
Niezły głupek z tego Salido, już nawet nie chodzi o to jak dyskusyjna była to wygrana, w jakim stylu walczył, ale przecież to był raptem drugi zawodowy występ Łomaczenko :) Ja wiem, że Łoma chciał od razu na głęboką wodę wypłynąć, nie udało się tak jak sobie to planował, ale fakt jest jaki jest, Salido wygrał z Łomaczenko uczącym się boksu zawodowego. Brawo Salido!
 Autor komentarza: PawelToronto
Data: 18-10-2020 01:03:41 
"Nie dalem mu czasu na myslenie"- glupek , zawodnik w ringu nie mysli ,tylko reaguje ,jak twierdzil Jerzy Kulej. Na myslenie ,ukladanie ,sprawdzanie kombinacji, trening pewnych wariantow, jest czas przed walka. W czasie walki od myslenia jest trener, zawodnik w walce wykorzystuje istynkt i reaguje odpowiednio do sytuacji, wybierajac jak komputer wyuczony pod nia zestaw.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-10-2020 02:43:25 
Pawel, nievtrebowales sportow walki, nie na powazniebwiecbpo do sie wypowiadasz? Nie chce cienkoles obrazac al jak byles bezmlzgiem to byles. aja nie ma duzo walk na rekordzienintylkonjako amator alebto co piszesz to bzdury, bez k9mentarza
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.