WALLIN DOMAGA SIĘ REWANŻU Z FURYM: ZASŁUŻYŁEM NA DRUGĄ WALKĘ

Trzynaście miesięcy temu Otto Wallin (21-1, 14 KO) napędził strachu Tysonowi Fury'emu (30-0-1, 21 KO). Przegrał na punkty, ale porozcinał aktualnego mistrza WBC wagi ciężkiej i zakrwawił mu twarz. Teraz domaga się rewanżu.

Szwed wrócił w połowie sierpnia i pokonał Travisa Kauffmana, który z powodu kontuzji nie wyszedł do piątej rundy. Plany miał inne, kiedy jednak dowiedział się, że "Król Cyganów" szuka rywala na 5 grudnia, zgłosił swoją kandydaturę.

- To przecież Otto dał Fury'emu najtrudniejszą walkę w karierze, kto więc bardziej zasługuje na pojedynek z Tysonem jak nie mój chłopak? Prawidłowe ciosy pokiereszowały twarz Fury'ego. Dzięki walce w sierpniu Otto jest gotów wskoczyć na grudniowy termin i udowodnić, że to on jest numerem jeden na świecie - mówi Dmitriy Salita, promotor Szweda.

- Po tym co pokazałem w naszej walce w sierpniu 2019 zasłużyłem sobie na taki rewanż. Pokazałem się z lepszej strony przeciwko Fury'emu niż na przykład Deontay Wilder, lepiej niż jakikolwiek inny przeciwnik Tysona. Jestem gotów, by wskoczyć w miejsce Wildera i zawalczyć z Furym w grudniu. Cały czas ciężko trenowałem, zrobiłem postępy i jestem dziś lepszym bokserem niż w zeszłym roku. Dlatego też zasługuję na taki rewanż - dodał sam Wallin.

Fury ma zaboksować 5 grudnia w Londynie. W gronie potencjalnych rywali pada pięć nazwisk, nie ma jednak w tej grupie Wallina. Według Boba Aruma, promotora "Króla Cyganów", przeciwnik zostanie wybrany z następującej stawki: Agit Kabayel (20-0, 13 KO), Oscar Rivas (26-1, 18 KO), Charles Martin (28-2-1, 25 KO), Michael Hunter (18-1-1, 12 KO) lub Efe Ajagba (14-0, 11 KO).

Poniżej prezentujemy i przypominamy Wam pojedynek Fury'ego z Wallinem, który doprowadził do zmiany narożnika w obozie Anglika. Kilka tygodni później Tyson wymienił Bena Davisona na Javana "Sugar" Hilla.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: gerlach
Data: 13-10-2020 22:52:15 
Poniekad racja, Wallin naprawde zawalczyl. Acz z obecnym "kronkowskim" Furym bez szans na powtorke z rozrywki. Plus biznesowo Kabayeljest lepszy jako opcja rezerwowa.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 13-10-2020 23:09:40 
Kabayela to zawodnik ktorego, nie da sie oglądać,kreci sie po ringu jak gowno w przeręblu na dodatek ma skłonności do przytulania sie do swoich rywali, to juz nawet ten Wallin jest ciekawszy do oglądania
 Autor komentarza: Hugo
Data: 13-10-2020 23:49:12 
Wal się, Wallin. Jesteś nudziarz. Każdy z piątki jest lepszy od ciebie do oglądania.
 Autor komentarza: khorne
Data: 14-10-2020 09:04:15 
jaki mistrz, tacy rywale ;)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 14-10-2020 12:05:21 
To ja proponuje walkę Wilder - Wallin.
Przywoity rywal dla Denotaja na powrót po gwałcie i korespondencja z Furym. Efektowne skoszenie szweda (podczas gdy Fury się z nim męczył) wzmocniłoby nieco psychicznie Wildera.
 Autor komentarza: golabek
Data: 14-10-2020 12:33:49 
Up. To by było niezłe:) Pewnie tak to by się skończyło, mocne KO, potem DW mógłby gadać i prowokować TF.
Co do rywali TF, wczoraj padło info, że wybór padł na Agita, mam nadzieję że jednak wybiorą kogoś innego. Dla mnie z wymienionej piątki każdy będzie ciekawszy od Kabayela, może poza wyglądającym jak upasiona foczka Martinem.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 14-10-2020 13:47:57 
Na miejscu Fury'ego wybrałbym Martina. Po pierwsze, jako jedyny z piątki jest byłym mistrzem świata, co powinno podnieść rangę pojedynku, zainteresowanie, a tym samym kasę. Po drugie, z całej piątki jest bokserem najsłabiej wyszkolonym technicznie. Po trzecie, obok Ajagby jest gabarytowo najbardziej zbliżony do przypuszczalnego kolejnego rywala, jakim ma być Anthony Joshua. Pewien minus, że Martin jest mańkutem, ale wobec w/w plusów to pikuś.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.