BIWOŁ CHĘTNY NA UNIFIKACJĘ Z BETERBIJEWEM

Waga półciężka nie ma wyraźnego lidera. Ale wkrótce możemy go wyłonić, jeśli dojdzie oczywiście do unifikacji pasów mistrzowskich. A do tego zamierza dążyć Dmitrij Biwoł (17-0, 11 KO).

Mistrz WBA w limicie 79,4 kilograma w tym roku jeszcze nie wyszedł do ringu, ale podobno jeszcze przed Sylwestrem zobaczymy go w akcji. Rosjanin zdaniem wielu jest dziś numerem jeden, choć są i tacy, którzy wskazują na jego rodaka, championa WBC/IBF - Artura Beterbijewa (15-0, 15 KO). Wypadałoby więc przekonać się, kto ma rację?

- Nie mam problemu z walką z rodakiem i bardzo chętnie zmierzę się z Arturem Beterbijewem. Zresztą wydaje mi się, że on także jest chętny na taką potyczkę. Obaj dalibyśmy świetny pojedynek, najlepiej u nas w Sankt Petersburgu - powiedział Biwoł.

SMITH JR: BIWOŁ NAJLEPSZY, ALE PO ZDOBYCIU PASA WBO CHCĘ REWANŻU >>>

Obaj pięściarze pojawią się prawdopodobnie między linami w grudniu. W przyszłym roku mogłoby dojść do ich unifikacji, o ile promotorzy dogadają się odnośnie przekazu telewizyjnego. Walki Biwoła pokazuje DAZN, a Beterbijewa ESPN.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 12-10-2020 04:35:22 
Swietna potyczka, techniczny bokser z dobrymi warunkami fizycznymi na wage z facetem ktory sila, odpornoscia i energia zgniata wszystkich w polciezkiej. Jesli na punkty to Dima ale z silaczem w rodzaju Artura ciezko o techniczny boks. Technik potrafi mocno uderzyc zas odie jest dobry technicznie. Dla mnievwalka super choc bez wyraznego faworyta. B8vol lepiej ustaeiony technicznie, do tej pory prawie nigdy sie nie gubi nie podpala zas Beterbijew walczy ddilowo, potrafi przyjac ale ciosy jak trzeba wyprowadza prawidlowo. Chetnie obejrzevwalke.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-10-2020 08:23:35 
Układ stylów moim zdaniem dla Beterbijewa. Podobnie jak Hwozdyk, Biwoł zapewne prowadziłby na punkty, ale prędzej lub później uległby presji popartej bardzo silnym uderzeniem. Z Beterbijewem mógłby wygrać tylko ktoś o przyzwoitej technice popartej mocnym ciosem. Np. prime Kowalow. W tej chwili jednak Krusher jest już za bardzo rozbity, a innych nie widzę.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 12-10-2020 11:18:27 
Usyk nie nie kopie jak koń, a w WSB dał radę Beterbijewowi, w moim odczuciu pomimo, że Artur to prawdziwe bydlę w ringu, to jednak światowej klasy chirurg będący w najwyższej dyspozycji(tak zakładam) z precyzją godną prawdziwego wirtuoza ogrywa na punkty Artura.Oczywiście wszelkie ww. składowe muszą bezwzględnie występować, w innym przypadku Biwoł nie da rady.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 12-10-2020 11:18:48 
Walka marzenie
Myślę że może mieć bardzo podobny przebieg jak starcie Artura z Gvozdykiem. lepszy technicznie będzie wygrywał, ale jednak Beterbijew finalnie go przełamie.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 12-10-2020 12:32:48 
@puncher
WSB i w ogóle boks olimpijski trochę jednak ograniczały Beterbijewa, bo w dużych rękawicach jego największy atut w postaci silnego ciosu tracił na znaczeniu. Inna sprawa, że Usyk to fenomen, więc chyba i na zawodowstwie dał by sobie radę z Beterbijewem.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 12-10-2020 15:44:24 
Przede wszystkim mega walka. Faktycznie przebieg - klasycznie na dwa scenariusze: najpewnie jwygrana przez KO Beterbijewa, wygrana UD Biwoła mało prawdopodobna. Jak już to nagrodą dla niego za dotrwanie do ostatniego gongu będzie wątpliwa wygrana przez SD. Nie wykluczam też jego porażki na punkty bo nawet największy technik mimo, że wytrzyma cios, to jak wyłapie coś mocnego to walczy o przetrwanie a nie boksuje. Przy zwierzęcej sile Artura jest taki scenariusz możliwy.Dimitrij musiał by zaskoczyć go dobrą taktyką i cwaniactwem w co nie wierzę. Biwoł ma nieco większe szanse niż Gwozdyk, jest ciut młodszy, świeższy choć w tym samym czasie debiutowali, ma niemal ten sam przebieg na zawodowstwie. Faworytem jest jednak siła. Zachowanie 100% nokautów killera bardzo możliwe ale i tak walka bardzo ciekawa.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 12-10-2020 17:47:06 
Wszystkie komentarze sensowne I trudno z nimi sie nie zgadzac tylko ze Bivol to Nie Hwozdyk/Gwozdyk fizycznie jest navwyzszym pozimie. Jest bardzo dobrze wyszkolonym piesciarzem I walczy technicznie, bez podpalania sie w ringu ale moim zdaniem to silny facet I zyskal by wiekszy szacunek Artura biz Gwozdyk. Mysle ze Dima potrafi bic na korpus a to myoglo by bardzo zniechecic do ciaglego ataku Beterbijewa. Moim zdaniem Bwol ogra silacza I dowiezie zwyciestwo, jednoglisnie na Punkt Bivol.
 Autor komentarza: selik
Data: 12-10-2020 20:56:56 
Hugo, Biwoł, przynajmniej po mojemu, to nie mniejszy fenomen niż Usyk w CW. Tyle, że ma mniej szczęścia do promotorów i walk na poziomie. Wszystkie od 2016 które widziałem - od pojedynku z Valero Biwoł obcykał na luzie. Dla mnie to talent i potencjał fenomenalny, chć obawiam się, że brak wyzwań mógł go uspić.
Cytując stare powiedzonko : szybkość zabija siłę a timing zabija szybkość ( wybaczcie jeśli cytat nieskładny ) ale to wszystko Bivol ma na poziomie nieosiągalnym dla Baterbijeva i to właśnie jego wrodzony timing i refleks zadecydują o wyniku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.