EMANUEL NAVARRETE MISTRZEM ŚWIATA WBO WAGI PIÓRKOWEJ

W pojedynku wieczoru wczorajszej gali Top Rank w Las Vegas Meksykanin Emanuel Navarrete (32-1, 27 KO) pokonał jednogłośnie na punkty reprezentującego USA Rubena Villę (18-1, 5 KO) i zdobył wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi piórkowej, dodając tym samym do swojej kolekcji pas mistrzowski drugiej kategorii wagowej.

Już w pierwszej rundzie Villa wylądował na deskach po zadanym w nietypowy sposób lewym podbródkowym. W czwartej rundzie Navarrete posłał Villę na matę ringu po raz drugi, tym razem lewym sierpowym. Między nokdaunami Ruben miał kilka dobrych momentów, a po drugim nokdaunie bardziej się skoncentrował i zaczął walczyć dużo lepiej, długimi fragmentami elegancko boksując za przednią ręką. Navarrete miał jednak przewagę mocy w pięści, a jego niewygodny styl sprawiał, że Villa nie mógł się czuć bezpiecznie. Po ostatnim gongu sędziowie punktowali 115-111 oraz dwa razy 114-112 - wszyscy dla Meksykanina.

- Od początku wiedziałem, że Villa jest świetnym bokserem, a kiedy poczuł moją siłę, zaczął pracować na nogach jeszcze mocniej. Bardzo dobrze się poruszał, dlatego nie zdołałem go znokautować. Wykorzystałem jednak kolejną życiową okazję, teraz chcę walki z Joshem Warringtonem, nasze style do siebie pasują, są gwarancją emcocji - powiedział po walce zwycięski ''Vaquero''.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Hugo
Data: 10-10-2020 14:22:57 
Walka pokazała, że w piórkowej Navarrete chyba nie będzie tak łatwo nokautował, jak czynił to w super koguciej. Z drugiej strony piórkowa to w tej chwili kategoria słabiutka, w której poza Russellem i Warringtonem nie widać dla niego poważnych rywali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.