MICHALCZEWSKI, MAYWEATHER, KLICZKO, TONEY... NOMINACJE DO GALERII SŁAW!

Czterdziestu dwóch znakomitych pięściarzy, a wśród nich nasz wielki mistrz - Dariusz Michalczewski (48-2, 38 KO), zostało nominowanych do Bokserskiej Galerii Sław. Ale przedrzeć się do tego elitarnego grona będzie bardzo ciężko.

Doszło pięciu nowych kandydatów i - niestety dla "Tygrysa", każdy z tej piątki z miejsca może wejść do International Boxing Hall of Fame. Ta piątka to James Toney (77-10-3, 47 KO), Miguel Cotto (41-6, 33 KO), Andre Ward (32-0, 16 KO), Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) oraz absolutny pewniak Floyd Mayweather Jr (50-0, 27 KO). I jak tu przedrzeć się przez to sito?

Będzie coraz trudniej. Do tej pory zawodnik mógł ubiegać się o takie wyróżnienie pozostając minimum trzy lata na sportowej emeryturze, lecz od zeszłego roku wprowadzono zmiany i wystarczy, że zawodnik nie boksował od trzech lat. W tym roku doszła więc bardzo mocna piątka. A kto jeszcze jest nominowany? Poniżej prezentujemy Wam pełną listę.

James Toney, Miguel Cotto, Andre Ward, Władimir Kliczko, Floyd Mayweather Jr, Jurij Arbaczakow, Jorge Arce, Paulie Ayala, Nigel Benn, Timothy Bradley Jr, Vuyani Bungu, Ivan "Iron Boy" Calderon, Joel Casamayor, Sot Chitalada, Diego Corrales, Chris Eubank, Carl Froch, Leo Gamez, Ricky Hatton, Genaro Hernandez, Chris John, Mikkel Kessler, Santos Laciar, Rocky Lockridge, Miguel Lora, Rafael Marquez, Henry Maske, Darius Michalczewski, Sung-Kil Moon, Michael Moorer, Orzubek Nazarow, Sven Ottke, Vinny Pazienza, Gilberto Roman, Gianfranco Rosi, Samuel Serrano, Antonio Tarver, Meldrick Taylor, Fernando Vargas, Israel Vazquez, Wilfredo Vazquez oraz Ratanapol Sor Vorapin.

Głosuje prawie dwieście osób. Koperty mają zostać odesłane do końca miesiąca. Nowych członków Galerii Sław poznamy na początku grudnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rocky86
Data: 08-10-2020 18:02:52 
Tiger, to chyba się nigdy nie zalapie. Floyd, cotto, toney, Kliczko, ward, do tego Froch czy Bradley. A pamięć o Michalczewskim przemija.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 08-10-2020 18:44:04 
Ile pięściarzy jeszcze ma miejsce w tej galerii sław ogólnie? i ile teraz będzie wybranych?, może redakcja by to głębiej wytłumaczyła myślę że spora część tutaj osób nie ma pojęcia.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 08-10-2020 20:10:01 
Tygrys się raczej długo nie dostanie, bo to mistrz raczej głównie rozpoznawalny w Europie który nawet w Stanach nie walczył ani razu, nie mówiąc już o jakiejś mistrzowskiej walce. Nie wiem czy wszyscy wymienieni powyżej walczyli w Stanach, ale np. Kessler walczył z Wardem w Stanach czy z Frochem i Calaghne w UK a Michalczewski poza Niemcy sie nie wychylał. To będzie prawdopodobnie jeden z powodów odrzucenia.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 08-10-2020 20:57:45 
Prędzej się Sven Otke ze swoim "tuzinem" naciąganych walk we własnym kurwidołku dostanie niż Tiger
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-10-2020 23:03:04 
"nasz wielki mistrz" raczej nasz wielki farbowany lis.
Nikt chyba nie ma wątpliwości, że z taka konkurencja Darius nie ma szans, niestety w latach poprzednich tez mial je nikle a z biegiem czasu wcale nie musi byc lzej. Byl wielkim mistrzem swojego podworka i bardz dobrym zawodnikiem ogolnie, ale to troche za malo. Być może słabsi ale to nie znaczy, ze z tego powodu on mialby sie tam znalezc. Nie oszukujmy sie - Michalczewski to żadna legenda światowego boksu. Miał szanse na o wiele lepszy resume i wielka walge z RJJ ale kasa sie nie zgadzala, tak samo jak nie zgadzala sie gdyby mial wystepowac pod polska flagą - z tych wlasnie powodów (pazernosci, która zagluszyla ambicje sportowe) nawet się ciesze, że taki osobnik nie jest (i raczej nie bedzie) w galerii sław, która docelowo ma gromadzić najwiekszych z najwiekszych. Co oczywiscie nie oznacza, ze byl jakims leszczem - tak jak napisalem to bardzo dobry zawodnik, który zasługuje tylko (lub aż) na nominacje
 Autor komentarza: marcinm
Data: 08-10-2020 23:04:00 
słabsi sa w hof*
 Autor komentarza: gerlach
Data: 08-10-2020 23:42:03 
@Marcinn, wrzuc na luz, gdyby Michalczewski zostal w Polsce, nie uslyszalbys o nim nigdy. Takie to byly czasy. Wieelu Polakow korzysta z opcji drugiego paszportu w Deutschlandzie, tylko nie sa tak slawni jak Michalczewski, nie zostaja mistrzami swiata i nie wiesz jaka to skala, a z moich znajomych powiem ci, ze naprawde duza. To jest ruch czysto strategiczny. Nie kojarzysz tamtych czasow geopolitycznie, i dzis patrzysz na Polsat i ci sie wydaje, ze mozna boksowac w PL, pod polska flaga i robic hajs, kariere. Wtedy takich opcji nie bylo.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 09-10-2020 08:33:43 
Jak tak dalej pójdzie to ludzie prędzej polecą i wrócą z Marsa niż Darius zostanie wybrany do IBHoF.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 09-10-2020 18:28:59 
Michalczewski to był numer dwa wagi półciężkiej w okresie panowania takiego hegemona jak Roy Jones jr.Darek dawał świetne bezkompromisowe walki, a jego lewy prosty jest wręcz legendarny i co by nie mówić ma parę mocnych nazwisk z tamtego okresu na rozkładzie. Jedynym jego minusem było to, że był na stałe zalogowany w Niemczech, skąd nie wychylał nosa, co nie zmienia faktu, że był to pięściarz pierwszego sortu i już samo to, że jest wymieniany w gronie nominowanych do Bokserskiej Galerii Sław jest wielkim wyczynem.
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 09-10-2020 19:06:59 
puncher48
no ale widzisz, ludzie wykorzystują to jego "zalogowanie" tylko w Nieczech i niesprawiedliwie robią z niego na siłę polskiego Jürgena Braehmera. Co jest już przegięciem.
 Autor komentarza: ChudyByk
Data: 10-10-2020 17:31:20 
Floyd, potem Toney, Kliczko i Cotto we wskazanej kolejności. Kliczko i tak się predzej czy później załapie.

Tiger raczej zostanie zapomniany...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.