DANIJAR JELEUSSINOW vs JULIUS INDONGO 27 LISTOPADA W HOLLYWOOD

Mistrz olimpijski i mistrz świata w boksie olimpijskim, rywalizujący w wadze półśredniej Danijar Jeleussinow (9-0, 5 KO) 27 listopada w Hollywood na gali Jacobs vs Rosado stanie przed najpoważniejszym dotychczas testem na zawodowstwie - skrzyżuje rękawice z Juliusem Indongo (23-2, 12 KO), byłym zawodowym czempionem wagi junior półśredniej.

Przypomnijmy, że swojej ostatniej walce Kazach odprawił przed czasem Alana Sancheza w grudniu zeszłego roku, natomiast ostatni dotychczas występ Indongo oglądaliśmy w sierpniu zeszłego roku. Namibijczyk błyskawicznie znokautował Carltaviusa Jonesa Johnsona, powracając pod dwóch z rzędu porażkach przed czasem w walkach ze znakomitymi rywalami - Terence'em Crawfordem i Regisem Prograisem.

- To będzie dla mnie wspaniała walka, dziękuję Indongo za podjęcie wyzwania. On jest byłym mistrzem świata i wejdzie do ringu, by podjąć prawdziwą walkę i wygrać. Pokażę jednak, że jestem lepszym zawodnikiem - powiedział Jeleussinow.

- Danijar jest bardzo zdolnym bokserem i utytułowanym olimpijczykiem. Nie boję się jednak nikogo, gdyż moje umiejętności będą również wyzwaniem dla niego. Mój boks i kondycja uległy znacznej poprawie, od kiedy trenuję w USA (...) Ta walka otworzy mi drzwi do sięgnięcia po tytuł w drugiej kategorii wagowej - tako rzecze Indongo.

- Wierzymy, że Danijar będzie jednym z najważniejszych zawodników w wadze półśredniej w nadchodzących latach, ale musi to udowodnić mocno zamykając rok. To będzie test, którego potrzebuje, by pokazać, że jest gotowy na wywieranie presji na mistrzach - podsumował temat promotor Kazacha, Eddie Hearn.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.