SAUERLAND DO BABICIA: WALKA Z HRGOVICIEM TO OGROMNY PRZESKOK

Alen Babić (4-0, 4 KO) prowadzi od dawna medialną wojnę ze znienawidzonym rodakiem Filipem Hrgoviciem (11-0, 9 KO). Ma chrapkę na taką potyczkę, choć jego zapały studzi Kalle Sauerland, promotor tego bardziej znanego z chorwackich "ciężkich".

Babić póki co w niedzielny wieczór spotka się z Niallem Kennedym (13-1-1, 8 KO).

- Znów chcę posmakować krwi. Kennedy to dobry bokser, ale ze mną się nie pogrywa. Zabiorę go na głębokie wody. On nie powinien mi sprawić żadnych problemów, jest na to za wolny. Po raz kolejny udowodnię, że rozmiar nie ma znaczenia. Nie dam mu nawet chwili wytchnienia i mogę was zapewnić, że nie będziecie się nudzić na tej walce. Zakończę to wszystko nokautem - mówił przedwczoraj Babić. Jemu śpieszy się do walki z Filipem, tylko czy to ma sens? Wątpliwości ma szef grupy Sauerland Event.

- Pamiętajmy, że przeskok z bycia bramkarzem w klubach, do walki z kimś tak utytułowanym jak Filip, jest ogromny. Przecież Hrgović już teraz jest w piątce najlepszych zawodników świata wagi ciężkiej. To tak jakby ktoś grał w lidze okręgowej i nagle przyszło mu zagrać przeciwko Manchesterowi City - mówi Sauerland.

- Doceniam ambicję Babicia, lecz niech robi krok po kroku i najpierw pokona kogoś pokroju Dave'a Allena. W boksie musisz wyrobić sobie najpierw nazwisko. Potem nie będzie problemu z taką walką, gdyż Filip to najłatwiejszy facet do współpracy. On nawet nie pyta z kim walczy, tylko kiedy. Jest gotów zmierzyć się z każdym. Babić może wyrosnąć na naprawdę dobrego zawodnika, jednak musi przejść przez drogę jak każdy inny - dodał niemiecki promotor.

- Stałem na bramkach, a potem schodziłem z nocki i szedłem na sparing z Hrgoviciem. Nie mam więc problemów i bardzo chętnie z nim zawalczę. Nie lubię go i naprawdę chcę się z nim spotkać - nie ukrywa swoich ambicji sam Babić.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 01-10-2020 10:18:54 
"Przecież Hrgović już teraz jest w piątce najlepszych zawodników świata wagi ciężkiej."

Oczywiście. A zaszedł tak wysoko, nawet nie mierząc się z nikim z top20, bo po co?
 Autor komentarza: MLJ
Data: 01-10-2020 10:46:15 
Kalle chyba tym razem nic nie wciągnął, bo rada o stopniowym zwiekszaniu poziomu rywali całkiem rozsądna. Babić na razie dużo krzyczy, a żeby czasem nie wyłożył się już na Kennydym, bo i takie sytuacje miały onegdaj często miejsce. Co do Hrgovivia, to zaczął mnie rozczarowywać ostatnim wyborem rywali, niemniej uważam że ma umiejętności by namieszać w czołówce.
 Autor komentarza: glaude
Data: 01-10-2020 14:07:48 
Może nie na temat ale o boksie w "starszym" wydaniu:

https://histmag.org/Andrzej-Fedorowicz-Gladiatorzy-z-obozow-smierci-21370/
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 01-10-2020 15:14:25 
ALe jaki sens z punktu widzenia promotora Hrgovicia ma mieć wyrabianie rekordu Babiciowi?
Przecież wiadomo, że ten gość nie jest wielkim pięściarzem, ale ma pierdolnięcie i jest agresywny. Walka gotowa do zrobienia, nie pojmuję czemu Hrgovic miałby jej nie brać.
Skończyć się może tym, że ktoś solidny w 8-rundowej walce skończy Babicia i nikt nie zarobi, nie będzie bratobójczego show w CHorwacji.

Tak więc chyba jednak Kalle lepszy, jak wciąga białego węgorza.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 01-10-2020 16:33:30 
Hrgovic to parówa jak jest taki zajebisty to dlaczego obija samych żuli? Moline musiał nakurwiać w tył głowy i powinien zostać zdyskwalifikowany,
 Autor komentarza: Stieczkin
Data: 01-10-2020 18:31:41 
Ale o co chodzi? Skoro Hrgović to taka gwiazda, pierwsza piątka i w ogóle, to czemu nie miałby rozprawić się z krzykaczem? Który sam dąży do walki, nie zważając na nikłe doświadczenie i dotychczasowych słabych przeciwników. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Chyba że Hrgović wcale takim cudem nie jest i Kelle się boi, żeby mu go ten Babić czasem nie uszkodził.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 01-10-2020 19:48:54 
Dlaczego nikt nie podnosi wątku, że Chorwaci nie powinni się wybijać nawzajem?
 Autor komentarza: teanshin
Data: 01-10-2020 19:53:08 
Hrgović choć nie sprawdzony to utytułowany i kreowany już teraz na MŚ, więc zapewne Saurland ma na myśli że Babić po prostu nie zasługuje na taką walkę.
Zobaczymy jak Babic zaprezentuje sie z Kennedym bo uważam że może być różnie.
 Autor komentarza: EwaBrodnicka
Data: 01-10-2020 22:10:54 
teanshin a czym zasłużył ostatni rywal? zajmujący 652 miejsce na boxrec
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 01-10-2020 22:20:21 
Zapewne tym że jego żądania mieściły się w czterocyfrowej kwocie z 5 z przodu maksymalnie. A teraz zastanówmy się ile chciałby dostać Babić za tą "bratobójczą" walkę na którą tak nalega.

Sam Hrgovic nie ma jeszcze żadnego wielkiego nazwiska by kasować wielkie sumy a pewnie Babic mając świadomość że tylko cudem by mógł to wygrać będzie chciał na tym zarobić.
A ta walka wielkich pięniedzy nie wygeneruje.

Co innego że ogólnie kariera Hrgovica póki co wygląda tak jakby zabrakło na nią kasy i pomysłu... Z takim talentem i możliwościami już go zestawiać z lepszymi nazwiskami.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 01-10-2020 22:42:30 
Męczy mnie to pianie z zachwytu nad Hrgovice, co z niego nie będzie, i jaki to z niego przyszły mistrz, raz coś wspomnieć ok, ale pierdzielić w kółko bez realnych argumentów zaczyna być nudne i dziwne, niech coś w końcu pokarzą i pokonają kogoś na poziomie Joica, Breazela czy Heleniusa
 Autor komentarza: babyfat
Data: 01-10-2020 23:00:19 
Dla mnie to typowy cieśla. Kołek zwyczajnie, bo z kim co i jak?! No z nikim, dynamiki zero, agresji ringowej przeciętnie, szybkośc słabo, rezerwa techniki, przeciętnie. Daj pan spokój! DDD wybije mu boks OBY z głowy allelujA!
 Autor komentarza: teanshin
Data: 02-10-2020 07:16:06 
Autor komentarza: EwaBrodnicka
To było zastępstwo na ostatnią chwilę za Palę. To że Babić nie zasługuje na taką walkę jest tylko moją teorią. Nie wiem co ma w głowie Sauerland.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.