JUTRO RUSZA TURNIEJ KATEGORII CRUISER PROMOTORA KAŻYSZKI

Debiutujący na zawodowym ringu lublinianie Paweł Nowaczyński i Kajetan Kalinowski rozpoczną turniej wagi junior ciężkiej organizowany przez Krystiana Każyszkę. W piątek na gali Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night w Wielkim Klinczu, w ćwierćfinale Paweł Nowaczyński spotka się z Igorem Jakubowskim (1-0), zaś Kajetan Kalinowski z Alanem Jachimowskim. Transmisja w kanałach sportowych Polsatu.

- Udział w turnieju jest dla mnie wielką przygodą oraz szansą zrobienia czegoś nowego w swoim życiu sportowym. Moim atutem będzie brak jakiejkolwiek presji. A z kolei na moim rywalu będzie ciążyła ogromna presja – mówi 19-letni Nowaczyński, pięściarz o ciemnej karnacji, którego matka jest Polką, zaś ojciec pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga.

Lublinianin ma niewielkie doświadczenie w boksie olimpijskim, ale wielką chęć do pracy i determinację, by sprawić niespodziankę. Będzie o nią bardzo trudno, bowiem spotka się z faworyzowanym Igorem Jakubowskim, wicemistrzem Europy z 2015 roku i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

- Po wylosowaniu Igora pomyślałem sobie, że może nie trafiłem najlepiej, bo od razu na faworyta turnieju, ale z drugiej strony będę miał okazję sprawdzić się w walce z bardzo utytułowanym zawodnikiem, do tego olimpijczykiem. Obejrzałem kilka jego walk, ale i bez nich wiedziałem, że to bardzo dobry bokser. A co do mnie, rywale nie wiedzą czego się po mnie spodziewać. Mój styl zobaczą dopiero w ringu. Dotychczas największym sukcesem był udziału w meczu Lublin vs Łuck na Ukrainie – przyznał juniorski wicemistrz Okręgu Lubelskiego z 2019 roku, który trenuje na co dzień w Berej Boxing Lublin.

W piątek w Wielkim Klinczu, na gali rozpoczynającej współpracę Rocky Boxing Promotion z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, dojdzie do drugiej walki ćwierćfinałowej. Drugi z lubelskich zawodników Kajetan Kalinowski (Stara Szkoła Boksu, wcześniej Paco) zmierzy się z wywodzącym się z MMA Alanem Jachimowskim.

- Jestem bardzo dobrze przygotowany, a do turnieju przystąpię bez specjalnych kalkulacji. Nie patrzę na nazwiska rywali, na ich rekordy i sukcesy, po prostu wiem, że stać mnie na wygrywanie. I bez względu na to, z kim stanę w ringu. Wiem jak ciężko trenowałem na treningach, my móc pokazać się z jak najlepszej strony na takich prestiżowych zawodach – powiedział 21-letni Kalinowski, który w lubelskiej Starej Szkole Boksu trenuje z Władysławem Maciejewskim, Karoliną Michalczuk i Mateuszem Gątnickim.

Kajetan Kalinowski ma już sporo sukcesów w dorobku, m.in. srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w 2017 roku, brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów w 2015 roku oraz złoty medal Pucharu Polski Kadetów w 2014 roku.

- Treningi rozpocząłem sześć lat temu, niedługo później stoczyłem pierwszą walkę, a potem przyszły pierwsze osiągnięcia ringowe. W grudniu poprzedniego roku byłem blisko medalu MP Seniorów w Opolu w wadze półciężkiej, ale przegrałem walkę ćwierćfinałową – dodał lublinianin.

Na swojej sali treningowej Kajetan Kalinowski ma okazję regularnie sparować z reprezentantami Polski Adamem Kulikiem i Michałem Soczyńskim, który także zaczyna zawodową karierę. – Staram się dotrzymywać im kroku i są wojny na sparingach.

Pytany o szanse w turnieju organizowanym przez Krystiana Każyszkę, odparł. - Gdybym nie wierzył w powodzenie, w ogóle bym się nie zgłosił. Potrafię przystosować się do stylu każdego rywala, a sam jestem bardzo ofensywnym bokserem. Chociaż jeśli trzeba umiem walczyć z kontry – dodał.

Na kolejnej, grudniowej gali wyłonieni zostaną dwaj kolejni półfinaliści – w ringu powalczą Damian Smagieł ze Sławomirem Brylą i Andrzej Szkuta z trzecim z lubelskich pięściarzy Rafałem Rzeźnikiem.

Wydarzeniem gali 2 października w Wielkim Klinczu będzie pojedynek Nikodema Jeżewskiego (18-0-1, 9 KO) z Czechem Markiem Prochazką (9-2-1, 5 KO) o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi junior ciężkiej.

W piątek na Kaszubski Gryf Pomorski Rocky Boxing Night walkę rankingową stoczy finalista turnieju wagi ciężkiej Kacper Meyna, a kibice zobaczą też pojedynki z udziałem m.in. Kewina Gruchały (6-0, 2 KO), Kamila "Sokoła" Sokołowskiego (9-19-2, 3 KO), debiutanta Dominika Harwankowskiego oraz niepokonanych Adriana Szczypiora (3-0, 2 KO) i Huberta Benkowskiego (6-0-1, 1 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.