PROMOTOR POWIETKINA: WHYTE WIERZYŁ W SIEBIE I NADAL WIERZY

Promotor Aleksandra Powietkina (36-2-1, 25 KO), Andriej Riabiński nie ma zamiaru krytykować Dilliana Whyte'a (27-2, 18 KO), którego pod koniec sierpnia Rosjanin brutalnie znokautował. Jeżeli wygra z Brytyjczykiem po raz drugi, ruszy ku konfrontacji o wszystkie pasy. Rewanż czeka nas już 21 listopada, a według Rosjan Wielka Brytania jest odpowiednim miejscem na ten pojedynek.

OBÓZ POWIETKINA CHĘTNIE SPROWADZI TYSONA FURY'EGO DO MOSKWY >>>

- Nie powiedziałbym, że Whyte był zbyt pewny siebie przed walką. On ma po prostu swoje mistrzowskie ambicje (Whyte sporo mówił o starciu z mistrzem WBC wagi ciężkiej Tysonem Furym, a walka z Powietkinem miała status eliminatora - przyp.red.). Wierzył w siebie i nadal wierzy. Jestem pewien, że przygotował się na pierwszą walkę najlepiej jak mógł. To już pokazuje, jak szanuje Saszę. Natomiast podczas walki, zwłaszcza po czwartej rundzie, stracił trochę koncentracji. Zbyt wcześnie uwierzył w zwycięstwo - powiedział Riabiński.

- Jeśli chodzi o moją współpracę z Eddie'em Hearnem, to jest ona długa i pełna sukcesów. Obaj jesteśmy profesjonalistami, więc kiedy nasze interesy się pokrywają, łatwo się dogadujemy. Ewentualny rewanż był ustalony już przed pierwszą walką, więc teraz nasze negocjacje poszły tak, jak zawsze. Mamy wspólny cel. To leży w interesie naszych zawodników. Zawarliśmy porozumienie i ustaliliśmy datę rewanżu - dodał Rosjanin.

- Aleksander nie przywiązuje wagi do tego, gdzie stoczy drugą walkę. Powiedział, że lubi brytyjskich kibiców i to, jak przyjęto go na Wyspach. Według mnie Wielka Brytania to dobre miejsce na rewanż - podsumował temat opiekujący się karierą Powietkina szef grupy World of Boxing.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 28-09-2020 17:24:33 
Sasza 40 na karku ale miesnie grzbietu ma jak mało kto bez witamin)w HW,coś jak Evander w prime,pewnie za rewanż zesrali się z 5 baniek bo wszystko idzie jak po sznurku,co do walki całym sercem za ruskim,marzę o walce Povietkina z Furym..
 Autor komentarza: teanshin
Data: 28-09-2020 18:03:50 
Rabiński i Sasza na walce z Whytem wygrali jak na loterii. Mało tego że nie musieli nikomu płacić za organizowanie gali to jeszcze dostaną zapłacone podwójnie. Za rewanż pewnie trochę więcej niż za pierwsza walkę. Jeśli Povetkin znów wygra to albo dostanie kilkanaście baniek za walkę o pas, alb kilka za odstąpienie. Tak czy inaczej będą grubo zarobieni, dlatego tak im sie podoba współpraca z Hearnem. Można się spodziewać że jak Povetkin pójdzie na emeryturę to Rabiński ściągnie więcej swoich zawodników do UK.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 28-09-2020 19:11:35 
Rewanż jawi się niezwykle ekscytująco, nie dość, że pięściarze z najwyższej półki, to jeszcze dla jednego to jest być,albo nie być po mozolnym wspinaniu na wciąż odległy szczyt,a dla drugie dodatkowy filar emerytalny,oraz niespodziewany bonus w postaci walki o tytuł w przypadku kolejnej wygranej w rewanżu. Whyte gra z Powietkinem w rosyjską ruletkę, a Sasza to specjalista w tej dziedzinie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.